Nawigacja

  • Bal karnawałowy

        Uczniowie klas  0-3 wiedzą, że wraz z dniem nowego roku zaczyna się karnawał, który trwa do Wielkiego Postu. Jest to czas zabaw, tańców, biesiad, kuligów i maskarad. Ostatki to ostatni tydzień karnawału. Na stołach królują tłuste słodkości, a w czwartek w wielu domach smaży się pączki oraz faworki zwane chrustem. W naszej szkole w klasach 0-3 tradycja przetrwała i jest pielęgnowana. W tłusty czwartek zajadano się pysznymi pączkami, a w ostatnim tygodniu karnawału odbywały się  w poszczególnych klasach  bale przebierańców. W tym roku był to wyjątkowy bal, ponieważ odbywał się zgodnie z obostrzeniami  sanitarnymi związanymi z pandemią. Uczniowie bawili się w swoich salach, mieli piękne przebrania. Mimo, że osobno to zabawa była wspaniała, a humor nie opuszczał do ostatnich chwil. Zabawa nie udałaby się bez pomocy rodziców. Rodzice zorganizowali każdemu dziecku prezent za który serdecznie dziękujemy, a wychowawczynie zajęły się oprawą muzyczną, konkursami i grami. Wszystkim zaangażowanym  rodzicom jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Te radosne chwile w tak trudnym czasie zostaną na długo wszystkim w pamięci.

    Nauczycielki Kształcenia Zintegrowanego

  • Serdecznie dziękujemy

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, otwartym na potrzeby drugiego człowieka, sercom!

          Charytatywność, otwartość, pomoc i zrozumienie dla drugiego człowieka to działania, które przynoszą niezwykle duży pożytek dla osób w potrzebie. Ważna jest tutaj zarówno pomoc finansowa, jak i świadomość tego, że są ludzie, którzy chcą pomóc. Jest to iskierka nadziei, wiary i miłości. Są to elementy dające siłę do walki z przeciwnościami losu.

        W dniach 01-13 lutego 2021 r. Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej im. Wł. Syrokomli w Zespole Szkół w Michałowie zorganizowało zbiórkę pieniędzy na rehabilitację jedenastoletniej Zuzanny Dąbrowskiej.

       Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Zakończyła się sukcesem. Zebrano łącznie 1250 zł. ( tysiąc dwieście pięćdziesiąt zł) i przelano na konto Zuzanny. Każda złotówka przybliża wolontariuszy i Darczyńców do osiągnięcia celu jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi.

       Za przekazane fundusze, wszystkim Darczyńcom, serdecznie dziękujemy. Jeśli ktoś chciałby jeszcze ofiarować swoją „złotówkę” Zuzannie, może skontaktować się z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej im. Wł. Syrokomli w Michałowie.

       Aby wyrazić swoją sympatię, przygotowaliśmy i wysłaliśmy również dla Zuzanny walentynki. To taki mały gest, kolorowy wyraz sympatii, który może sprawić dużo radości.

      Zuzannie życzymy wytrwałości i determinacji w osiąganiu celów oraz przezwyciężaniu przeciwności losu.

  • KONCERT WALENTYNKOWY

    Już 14 lutego o godz. 12:00 uczniowie klasy estradowej Zespołu Szkół w Michałowie wystąpią niczym The Beatles - "rooftop concert" - nie na dachu ale... na balkonie w Liceum w Michałowie!

    RADIOWA POCZTA WALENTYNKOWA

    W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią COVID-19 tradycyjną pocztę walentynkową zamieniamy na radiową. Szczegóły znajdują się na plakacie.

     

  • Pomagamy Zuzi

         W dniu 4 lutego 2021r. uczniowie klasy II a i II b włączyli się do działań Szkolnego Wolontariatu i wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnej Zuzanny. Uczniowie klas drugich zebrali 327,20 zł na rehabilitację dziewczynki.

    I. Miruć, W. Gryko

  • Najciekawsze zwierzę Himalajów

         1 lutego 2021r., na podsumowanie bloku tematycznego W świecie wiecznych śniegów, w klasach drugich zorganizowano konkurs plastyczny pt. "Na dachu świata - najciekawsze zwierzę Himalajów". Ze wszystkich prac uczniowie drogą głosowania wybrali 4 najlepsze prace. Zwycięzcom konkursu wręczono drobne upominki.

    A. Karpiuk

  • Dbajmy o zdrowie

         05.02.2021r. uczniowie klasy IIa i IIb SP wzięli udział w konkursie na temat "Dbajmy o zdrowie”. Celem konkursu było wdrażanie do dbałości o zdrowie, kształtowanie nawyków higienicznych, utrwalanie zasad zdrowego stylu życia oraz wyrabianie umiejętności współdziałania i współpracy w grupie. Kiedy reprezentanci klas zmagali się z zadaniami konkursowymi pozostali uczniowie przygotowywali plakaty o zdrowym stylu życia.     

    Zadania konkursowe dotyczyły zasad racjonalnego odżywiania, higieny osobistej i jej wpływu na zdrowie, przestrzegania zdrowego stylu życia, a także dotyczyły profilaktyki chorób oraz nazw specjalizacji lekarskich. Wszyscy uczestnicy reprezentowali dużą wiedzę z zakresu edukacji zdrowotnej.

         Na zakończenie Pani wicedyrektor Anna Rasiuk pogratulowała uczniom znajomości wiedzy o zdrowym stylu życia, a następnie wręczyła dyplomy i nagrody. Konkurs przygotowały wychowawczynie klas drugich Irena Miruć, Wioletta Gryko, Agnieszka Karpiuk przy wsparciu nauczycielki biologii Agnieszki Bagińskiej, która również poprowadziła konkurs i czuwała nad poprawnością odpowiedzi.

         O tym, że zdrowy styl życia powinien być kluczowym elementem u każdej osoby, ponieważ wpływa korzystnie na zdrowie  i samopoczucie człowieka, nie tylko fizyczne, ale również psychiczne rozmawiali też uczniowie klas IV na lekcjach przyrody. Wiedzą, jakich zasad przestrzegać, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień. Po omówieniu zasad uczniowie klas czwartych również wykonali plakaty zachęcające do dbania
    o zdrowie. Uczniowie klas II i zaangażowani nauczyciele zachęcają wszystkich do prowadzenia zdrowego stylu życia, a szczególnie do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

     Agnieszka Bagińska, Irena Miruć, Wioletta Gryko, Agnieszka Karpiuk

  • Dokarmiamy ptaki

         Zima, to trudny czas dla ptaków. Szczególnie teraz, gdy wszystko pokryte jest śniegiem. Aby pomóc przetrwać zimę skrzydlatym przyjaciołom, uczniowie klasy 1a i 3a wraz z wychowawczyniami rozpoczęli akcję dokarmiania ptaków. Takie działania niosą ze sobą walor edukacyjny, uczą odpowiedzialności a także dają wiele satysfakcji i radości.

       

    Należy pamiętać, aby dokarmiać ptaki wówczas, gdy pokrywa śniegu uniemożliwia im żerowanie. Do karmienia ptaków używamy tylko naturalnych produktów, nie przetworzonych przez człowieka. Mogą to być: kasze, ziarna zbóż, płatki owsiane, słonina lub zimowe kule (nasiona i orzechy zalane roztopionym tłuszczem). Takie kule dzieci zawiesiły na drzewach znajdujących się na terenie wokół szkoły. Przyloty ptaków do ptasiej stołówki obserwujemy przez okna klas.

         Przepis na zimową kulę: Do roztopionej słoniny lub smalcu należy dodać ziarna słonecznika (oczywiście nie mogą być solone), nasiona, kasze i płatki owsiane. Wszystko wymieszać, odczekać, aż tłuszcz zastygnie. Formować kule, które należy włożyć do siatki (można wykorzystać siatkę po cytrusach lub wędliniarską).

    Katarzyna  Grodzka, Zuzanna Stasińska


  • Razem bezpieczniej

    W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 z inicjatywy Komendy Głównej Policji został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży skierowany głównie do rodziców.

    Poniżej zamieszczamy przekazane materiały:

     

  • Niespodziewany prezent

        Dnia 21 grudnia 2020r. dobyło się spotkanie z rodzicem i uczniem klasy 6c Michałem Ostrowieckim,  któremu decyzją dyrekcji, pedagogów i wychowawców został przydzielony laptop pochodzący z darowizny. Bardzo nas cieszy, że w tym trudnym i niespokojnym świecie są ludzie, tacy jak Pani Joanna Grzyb z Krakowa.  Wyżej wymieniona Pani  po obejrzeniu programu w telewizji o naszej szkole przekazała pełnowartościowe urządzenie do nauki zdalnej dla wybranego przez szkołę ucznia. Dodatkowo zadbała o to,  by w laptopie znalazły się najpotrzebniejsze programy  i aplikacje do pracy oraz słodki dodatek do i tak miłego spotkania.

       Michał oraz jego mama z nieukrywaną radością przyjęli świąteczny prezent. Dodatkowo Michał zapewnił, że zadba o urządzenie oraz dołoży wszelkich starań, by w dalszym ciągu być wzorowym uczniem.

    Anna Rasiuk

  • Pozdrowienia od Wolontariuszy

          Wolontariat Zespołu Szkół w Michałowie działa z ogromnym zaangażowaniem i z całym sercem. Działa w 2 obszarach: uczniowie Liceum Ogólnokształcącego (opiekun p. E. Rosiak) i uczniowie klas 0-8 w Szkole Podstawowej im. Wł. Syrokomli w Michałowie (opiekunowie p. T. Durek, E. Mackiewicz, I. Anchim). Zakres działań uzależniony jest od potrzeb oraz możliwości wolontariuszy, a przekrój wiekowy jest duży, bo przecież wolontariuszem może być każdy.

        Działania, które realizowaliśmy wspólnie z uczniami szkoły podstawowej, miały różny charakter i odbywały się w warunkach podyktowanych współczesną sytuacją. We wrześniu opracowaliśmy nową dokumentację Szkolnego Koła Wolontariatu, założyliśmy dzienniczki do rejestracji podejmowanych działań przez wolontariuszy. Ponadto, do wszystkich uczniów wysłana została ankieta, w której każdy mógł podzielić się pomysłami na ciekawe działania w ramach wolontariatu.

    Jako wolontariusze kl. 0-8:

    • piekliśmy ciasta i wspomogliśmy gromadzenie funduszy podczas pikniku „się pomaga” dla Jakuba.
    • od października nakręciliśmy się pozytywnie podczas akcji „Nakrętka”. W ostatnich latach wzrosła w Polsce popularność akcji charytatywnych, których celem jest zbieranie plastikowych zakrętek, sprzedawanie ich punktach skupu i przekazywanie uzyskanych w ten sposób pieniędzy osobom potrzebującym. Moda na zbieranie nakrętek i pomaganie potrzebującym nie przemija. Podążając za tą modą zebraliśmy ponad 10 worków nakrętek dla Krzysia.
    • w listopadzie i grudniu zrobiliśmy i wysłaliśmy piękne pocztówki świąteczne do zaprzyjaźnionych instytucji na terenie naszej gminy.
    • 5 grudnia wspólnie z całą społecznością szkolną świętowaliśmy Światowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji opracowaliśmy i wysłaliśmy do wychowawców i uczniów prezentację multimedialną do wykorzystania na godzinach wychowawczych.
    • kilku uczniów szkoły podstawowej włączyło się do akcji wolontariatu LO w tworzeniu kartek dla emerytowanych nauczycieli i do akcji „Paka dla kociaka”.
    • odbył się również konkurs pt.: „Wolontariat w poezji”. 
    • przez całe pierwsze półrocze, systematycznie prowadziliśmy pomoc koleżeńską zarówno podczas nauki stacjonarnej, jak i online. A akcjach wolontariatu wzięło udział ponad 70 uczniów szkoły podstawowej.

    Uczniowie wraz z rodzicami nie ustają w działaniach:

    • tworzą plakaty,
    • szyją maseczki,
    • gromadzą karmę dla psów i pojemniki po tuszach,
    • dokarmiają ptaki (ciągle aktywne zadania- zapraszamy),
    • no i nakrętki – nadal modne - zbieramy.

       W tym roku również kontynuujemy wieloletnią współpracę ze stowarzyszeniem ANAWOJ – w tygodniu świątecznym odbędzie się spotkanie uczniów klas 6-7 szkoły podstawowej z wolontariuszkami z Wolontariatu Europejskiego. Wolontariuszki podzielą się swoimi doświadczeniami z uczniami, może zmotywują do pracy tych, którzy jeszcze się wahają i nie odkryli w sobie tej pasji.

       Serdecznie dziękujemy za cudowne wsparcie, które otrzymaliśmy od nauczycieli i wychowawców. Jesteśmy wdzięczni, za okazaną nam wielkoduszność, zaangażowanym razem z uczniami w działania wolontariatu rodzicom. Praca, którą wykonują uczniowie, jest bezinteresowna, ma charakter społeczny, wynika z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna.

       Realizując zaplanowane działania, wolontariusze uzyskali liczne korzyści: satysfakcję, spełnienie swoich motywacji, poznali nowych przyjaciół, zdobywali wiedzę, doświadczenie i nowe umiejętności. Nie mamy wątpliwości i na pytanie: Czy warto? – odpowiemy: Tak!


    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Szkolne Koło Wolontariatu składa serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, energii do działania
    i życzliwych ludzi wokół.

    Wolontariusze i ich opiekunowie T. Durek, E. Mackiewicz, I. Anchim

  • Świąteczne lekcje z gośćmi z zagranicy

        W ostatnich dniach przed przerwą świąteczną zaprosiliśmy na lekcje online Helenę z Hiszpanii i Fidan
    z Azerbejdżanu. Wolontariuszki ze Stowarzyszenia Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany ANAWOJ, które właśnie przyjechały do Michałowa, spotkały się z uczniami klas 4a, 5a, 7b, 8a i 8b. Na lekcjach angielskiego zaprezentowały zwyczaje świąteczne i noworoczne w swoich krajach. Była to okazja do sprawdzenia przez uczniów swojej znajomość języka angielskiego i poćwiczenia praktycznego jego użycia.      Dziękujemy za ciekawe prezentacje i niecierpliwie czekamy na kolejne spotkania.

    Edyta Rosiak

  • Jasełka w wykonaniu najmłodszych

       W dniu 17.12.2020r w Zespole Szkół w Michałowie odbyły się Jasełka przygotowane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Miały one na celu wprowadzenie w radosny nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Gromada aniołków, pasterek i pasterrzy oraz Maryja z Józefem i Dzieciątkiem w  ciekawy sposób przedstawili historię sprzed 2000 lat. W swój dziecięcy, ujmujący sposób wierszykami i kolędami wywarli pozytywne wrażenia na  oglądających. 

       Życzenia świąteczne przekazała też Dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Gwaj - Szastaj oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

    Aniela Monach

    Prawdziwie aktorską grę możecie zobaczyć klikając link. https://liblink.pl/Ykxhh9fkGe

  • Tydzień Praw Człowieka

       Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swej godności i w swych prawach. Są oni obdarzeni rozumem
    i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa.
                                                                                                      /Artykuł 1 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka/

       10 grudnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Praw Człowieka ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1948 r. Jest to okazja do przypomnienia, że wszyscyludzie zasługują na godne traktowanie
    i że mają prawa, które powinny być szanowane i przestrzegane.

        Z tej okazji,w naszej szkole,zainteresowani nauczyciele i uczniowie dzielili się prezentacjami, filmikami, piosenkami i quizami związanymi z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka. Część uczniów narysowała też plakaty prezentujące prawa ważne dla nich.

    Edyta Rosiak

  • Świąteczny nastrój w naszej szkole

  • Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

       „Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować”
    Anna Dymna

        3 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.

         W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa działania w naszej szkole miały charakter wirtualny 
    i multimedialny. Aby przybliżyć dzieciom zdrowym, z jakimi problemami borykają się na co dzień ich nie-pełnosprawni koledzy i koleżanki , udostępniono do obejrzenia uczniom klas młodszych bajkę edukacyjną
    o niepełnosprawności widzianej oczami dziecka pt. „Załoga naprzód”,a młodzieży klas IV-VIII zaproponowano
    do obejrzenia film dokumentalny pt.” Zobacz we mnie człowieka”.

       Obchody Święta Osób Niepełnosprawnych zasygnalizowano również w szkolnej gazetce wirtualnej. Miało to na celu przypomnienie, że niepełnosprawni są wśród nas, mają takie same potrzeby jak my, że chcą być traktowani na równi           
    z pełnosprawnymi osobami, a także zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności.

        Musimy pamiętać o tym, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację. Nikt nie powinien czuć się atakowany          i obrażany z powodu swojej niepełnosprawności.

    3 grudnia na stałe wpisze się do kalendarza świąt i uroczystości w naszej szkole.

    Katarzyna Grodzka, Tamara Durek, Zuzanna Stasińska

  • NOC DZIADÓW

        W sobotni wieczór 31 października 2020 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie grupa teatralna, w skład której wchodzą między innymi uczniowie naszej szkoły, wystawiła na scenie Mickiewiczowskie Dziady cz.II.
       

      Aktorzy włożyli dużo wysiłku w kreacje odgrywanych postaci, a także zadbali o stroje, scenografię i oprawę muzyczną spektaklu.     

      Przedstawienie w reżyserii pana KirillaLepaya obejrzało nieliczne grono widzów ze względu na obowiązujące zasady reżimu sanitarnego, ale młodzi aktorzy spotkali się z życzliwym przyjęciem i aplauzem publiczności.

    Urszula Kaczmarek

  • Konkurs plastyczny pt. "Jesienne drzewo"

       W październiku odbył się konkurs plastyczny klas 0- III pt. "Jesienne drzewo". Wszyscy uczestnicy pięknie i starannie wykonali prace.

    Po długich i burzliwych  naradach jury ogłasza laureatów konkursu:

    kl.  0

    • Amelia Bielska                          I miejsce
    • Jolanta Waszkiewicz                 II miejsce
    • Patrycja Janiuk                         III miejsce
    • Nina Pańkowska                       III miejsce

    kl.  I

    • Bartosz Tarasewicz                   I miejsce
    • Aleksander Tokarski                  II miejsce
    • Sebastian Dienisiuk Daniluk     III miejsce

    kl. II

    • Weronika Bielska                     I miejsce
    • Oliwia Rajecka                         II miejsce
    • Julia Matys                               III miejsce

    kl. III

    • Oliwier Greś                             I miejsce
    • Dariusz Karpiuk                       II miejsce
    • Zuzanna Bujko                        III miejsce
    • Natalia Helman                        III miejsce

     

    Zwycięzcom gratulujemy. Dyplomy i nagrody przekażemy po powrocie do szkoły.

  • "Szkoła do hymnu"

        Podczas trwania lekcji online uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami w dniu 10.11.2020r. o godzinie 11:11 czynnie włączyli się do akcji "szkoła do hymnu" śpiewając hymn Polski. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej w jakiej znalazł sie nasz kraj nie zapomnieliśmy o ważnym wydarzeniu historycznym. Tegoroczne obchody Odzyskania Niepodległości  mają zupełnie inny charakter.

  • Nietypowy Dzień Nauczyciela

        W środę 14 października 2020 roku przypada  Dzień Edukacji Narodowej. Zwykle tego dnia uczniowie naszej szkoły przygotowywali uroczysty apel dedykowany wszystkim pedagogom i pracownikom oświaty. W tym roku dzień ten jest wyjątkowy ze względu na drugą falę epidemii koronawirusa  i tradycyjne akademie nie mogą się odbyć.

     

    Jednak  nasi uczniowie nie zapominają o swoich profesorach i przygotowali wraz ze swoimi opiekunami przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury film, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

    Zobacz film: https://youtu.be/9X6Akr2Efr0

                         E. Hajduk, A. Monach, M. Charytoniuk , J. Wieremiejuk , E. Gryko,E. Januszkiewicz, B. Cwalin, A. Pogorzelska, A. Samociuk

  • Uroczyste pasowanie

         Tradycją naszej szkoły stało się, że pierwszoklasiści w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest oficjalne przyjęcie ich do grona społeczności szkolnej. 13 października 2020r. miało miejsce uroczyste pasowanie. W tym roku, ze względu na koronawirusa i związane z nim ograniczenia, ten dzień świętowaliśmy inaczej niż do tej pory, bez świadków - zaproszonych gości, licznie zgromadzonych rodziców, koleżanek i kolegów z innych klas.

    Chociaż  było  skromnie, wydarzenie to było tak samo ważne i podniosłe jak co roku. Najmłodsi uczniowie ślubowali pilnie się uczyć, pomagać słabszym i potrzebującym, słuchać i szanować dorosłych.  Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Gwaj-Szastaj dokonała aktu pasowania na ucznia. Na koniec bohaterów  tego wydarzenia czekała  miła niespodzianka. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i kuferki z pomocami dydaktycznymi  i słodyczami.
              Mamy nadzieję, że każdy dzień spędzony w szkole przyniesie pierwszoklasistom wiele radości. Życzymy im sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego, szkolnego świadectwa.

            Anna Chołołowicz, Anna Oziabło, Katarzyna Grodzka

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
    ul.Sienkiewicza 21
    16-050 Michałowo
  • 85 71 89 515

Galeria zdjęć