Zespół Szkół w Michałowie

Szkoła

Szkoła nosi nazwę Zespół Szkół w Michałowie z siedzibą przy ul. Sienkiewicza 5, 16-050 Michałowo, działającą na podstawie przepisów ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, przepisów wydanych na podstawie tych ustaw.

W skład Zespołu Szkół wchodzi:

• Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie z siedzibą przy ul. Sienkiewicza 21, 16-050 Michałowo.
  • Liceum Ogólnokształcące w Michałowie z siedzibą przy ul. Sienkiewicza 5, 16-050 Michałowo.
  • Technikum w Michałowie z siedzibą przy ul. Sienkiewicza 5, 16-050 Michałowo.
  • Szkoła Policealna w Michałowie z siedzibą przy ul. Sienkiewicza 5, 16-050 Michałowo.
  • II Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Michałowie z siedzibą przy ul. Sienkiewicza 5, 16-050 Michałowo.
  • Branżowa Szkoła I stopnia w Michałowie z siedzibą przy ul. Sienkiewicza 5, 16-050 Michałowo.

Kształcenie

• Cykl kształcenia w Szkole Podstawowej trwa 8 lat i składa się z dwóch etapów:
  1.    I etap edukacyjny obejmujący klasy I –III – edukacja wczesnoszkolna;
  2.   II etap edukacyjny obejmujący klasy IV – VIII.
  • Szkoła prowadzi oddziały przedszkolne.
  • Cykl kształcenia w szkołach ponadpodstawowych trwa:
  1. w liceum ogólnokształcącym na podbudowie gimnazjum 3 lata;
  2. w liceum na podbudowie 8-klasowej szkoły podstawowej 4 lata;
  3. w technikum na podbudowie gimnazjum 4 lata;
  4. w technikum na podbudowie 8-klasowej szkoły podstawowej 5 lat;
  5. w branżowej szkole  I stopnia – 3 lata.
  • Szkoła prowadzi kwalifikacyjne kursy zawodowe, w zakresie jednej kwalifikacji (K). Ukończenie tego kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzonego przez okręgową komisję egzaminacyjną (OKE).
  • Cykl kształcenia w szkole policealnej odbywa się w cyklu semestralnym. Ilość semestrów określają odrębne przepisy.
  • Dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Szkole prowadzone są oddziały integracyjne, specjalne.

Organ prowadzący i nadzór

• Organem prowadzącym Szkołę jest Gmina Michałowo.
  • Nadzór pedagogiczny nad Szkołą sprawuje Podlaski Kurator Oświaty.

ZESPÓŁ SZKÓŁ W MICHAŁOWE
tel./fax 85 71 89 037, 85 71 89 515