Nawigacja

 • APEL KLAS 0-III

      Dnia 17.02.2017r. odbył się apel  dla klas 0-III podsumowujący konkursy przedmiotowe i tematyczne. Pan dyrektor Jan Łuksza wręczył uczniom dyplomy i nagrody.
     Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
     Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań poprzez udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Powodzenia!

  WandaBarszczewska

 • DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

      16 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana „Dyskoteka Walentynkowa”. Uczniowie SP i Gimnazjum bawili się w hali gimnastycznej świętując dzień zakochanych. W rytm muzyki puszczanej przez naszych wspaniałych DJ-ów bawiła się cała szkoła!

  Grzegorz Szymański

 • WALENTYNKOWO

       Naszą szkołę odwiedził Święty Walenty!!!  Za jego pośrednictwem, przedstawiciele SU w dniach 9- 14 luty 2017 zbierali kartki walentynkowe. Wszystkieosoby pragnącepodarować  walentynkiswoim sympatiom, ukochanym, przyjaciołom mogły to zrobić w specjalnej skrzynce „Poczty walentynkowej”. 14 lutego posłańcy roznieśli listy i słodkości lubianym i zakochanym.

   

  Grzegorz Szymański

 • Lekcja empatii i pokory

  Spotkania z ludźmi starszymi czy chorymi to bardzo istotny element edukacji młodego człowieka. Dzieci uczą się dzięki temu wyrozumiałości – względem innych i siebie. Ostatnio miały okazję odbyć taką lekcję podczas spotkania w DPS w Jałówce.

  Dnia 16 lutego 2017 r. uczniowie klasy III c, uczęszczające również do świetlicy szkolnej, wzięły udział w spotkaniu integracyjnym w Domu Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce.

  Zostaliśmy przyjęci bardzo miło – jak zawsze.  Przywitał nas dyrektor placówki, pan Jan Steckiewicz.

  Uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny – śpiewali i recytowali. Widownia, którą stanowili mieszkańcy DPS-u, nagrodzili występ gromkimi brawami. Dzieci zostały obdarowane również koszem pełnym słodyczy oraz kolorowymi, ręcznie robionymi wiatrakami. Nasi uczniowie wręczyli z kolei mieszkańcom samodzielnie wykonane laurki. Następnie dzieci bawiły się w świetlicy przy suto zastawionym stole – pełnym słodyczy i owoców. Grały na x-boxie, rzucały do celu w tarczę, grały w gry planszowe. Zwiedziły pracownię terapii zajęciowej, w której podopieczni wykonują różne prace plastyczne i rękodzielnicze.

  Integracyjne spotkanie zaliczamy do bardzo udanych. To najlepsza lekcja pokory i empatii. Dziękujemy serdecznie, Panie Dyrektorze.

  Anna Bogdanowicz, Alina Owsiejczuk

 • Konkurs „Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka”

  W ramach wojewódzkiego konkursu „Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka” organizowanego przez SP 21 w Białymstoku pod patronatem Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku przeprowadziliśmy w naszej szkole eliminacje do konkursu. Po przeanalizowaniu zgłoszonych utworów wyłoniliśmy laureatów etapu szkolnego:
  Gimnazjum: Anchim Łukasz, Charkiewicz Szymon, Pogorzelska Karolina, Regucki Patryk.
  Szkoła Podstawowa: Marcinowicz Nina Klara, Wojciechowski Krystian, Szczerbacz Gabriel, Aksiucik Daria, Pańkowski Bartosz, Uścinowicz Róża, Walasek Marcin, Bołtryk Dominika, Sakowicz Daria, Zastocka Nadia, Worona Bartłomiej, Ostaszewski Paweł, Jaworowska Antonina, Tomaszewska Maja.
     
  Wszystkie wyróżnione przez nas prace zostały przesłane do SP 21 w Białymstoku i wzięły udział w etapie wojewódzkim tego konkursu. Doceniono tam 2 wiersze naszych uczniów i przyznano im:
  II miejsce - Patryk Regucki kl. IA Gim – opiekun A. Kazberuk
  Wyróżnienie – Nina Klara Marcinowicz kl. 6b SP – opiekun I. Kardasz

  Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. GRATULUJEMY!

      

  Bibliotekarz  Anna Kazberuk

 • Niezapomniany kulig

      Dnia 15 lutego 2017 roku uczniowie klas III „a” i„d” wraz z wychowawczyniami: p. Wandą Barszczewską, p. Justyną Trojanowicz oraz p. Emilią Gryko wybrali się do lasu na zajęcia edukacyjne. Pani Ewelina Rusak i p.Krzysztof Wojciechowski zorganizowali dla dzieci kulig połączony z obserwacją lasu zimą oraz dokarmianiem zwierząt. Zimowa sanna wiodła przez piękne zakątki leśne. Jazda zaprzęgiem konnym sprawiła dzieciom wiele radości. Uczniowie pozostawili zwierzętom przy paśnikach przywiezione warzywa. Nie zabrakło też wesołych zabaw na śniegu. Na zakończenie ogrzaliśmy się przy ognisku i upiekliśmy kiełbaski. Na deser każdy wypił ciepłą herbatkę i zjadł pyszny sękacz.
      Zmęczeni, ale w cudownych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i pozwoliła na aktywny zimowy wypoczynek.
      Serdecznie dziękujemy naszym hojnym sponsorom: p. Ewelinie Rusak i p. Krzysztofowi Wojciechowskiemu za zorganizowanie wspaniałego kuligu.

                                                                                                                        Wanda Barszczewska

 • Spotkanie integracyjne w Garbarach

     15 lutego 2017r. uczniowie klas IIab z wychowawczyniami p. H.Łuksza i p. D.Golak oraz rodzicami odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Garbarach. W ramach wzajemnej współpracy staramy się przynajmniej raz w roku odwiedzić pensjonariuszy.  Za każdym razem jesteśmy wyczekiwani i gorąco witani.Na początku uczniowie zaprezentowali się przed pensjonariuszami recytując wiersze i śpiewając piosenki. Niektórzy pensjonariusze włączali się do recytacji wierszy, które znali. Było to wzruszające. W drodze rewanżu pensjonariusze przedstawili swoje wiersze o tematyce zimowej i piosenkę pt. ,,Zima, zima, zima”, którą śpiewaliśmy wszyscy. Po prezentacjach uczniowie wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie wykonane serduszka i laurki. W ramach podziękowania było przygotowanie dzieciom słodkiego poczęstunku oraz zabawy i gry integrujące prowadzone przez panie opiekunki. Czas upłynął szybko w miłej atmosferze.                                                                          
   Dziękujemy Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej W Garbarach za dobre relacje, współpracę i zawsze otwarte drzwi.

  Dorota Golak   Helena Łuksza

 • APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR roku szkolnego 2016/2017

  W dniu 15.02.2017 roku w stołówce odbył się apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Gminnego Zespołu Szkól w Michałowie. Apel odbywał się dwuetapowo. Najpierw  uczestniczyli w niej uczniowie klas  IV-VI  Szkoły Podstawowej, a później uczniowie gimnazjum.
      Podczas apelu podsumowania pracy  szkoły w I semestrze  dokonał dyrektor Jan Łuksza i wręczył akt stypendialny dla Wiktorii Filipczuk za sukcesy sportowe.
     Następnie zostały rozdane  dyplomy , nagrody książkowe  oraz drobne upominki uczniom biorącym udział w konkursie  z języka angielskiego, z  wiedzy literackiej  oraz w konkursie plastycznym.
     Przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  Oliwia Leszczuk i  Daria Dobosz przedstawiły całej społeczności szkolnej prezentację o działaniach i inicjatywach zrealizowanych przez  Samorząd w I semestrze oraz prezentację o osiągnięciach  sportowych  uczniów naszej szkoły.

  Aneta Łapińska

 • Walentynki w bibliotece

       14 lutego klasa VI b skorzystała z zaproszenia i udała się do Biblioteki Gminnej na spotkanie walentynkowe. Uczniowie dowiedzieli się, kim był św. Walenty oraz poznali legendy związane z postacią patrona zakochanych. Uczestniczyli w różnych konkursach- dobierali imiona słynnych par znanych z literatury, z zawiązanymi oczami chłopcy zgadywali, jak nazywa się dziewczyna, odpowiadali na pytania dotyczące postaci literackich z historią miłosną w tle. Na zakończenie otrzymali słodkie upominki. Dziękujemy pani Annie Awruk oraz panu Mikołajowi Greś za gościnę w bibliotece.
  Irena Kardasz
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane dnia 13-02-2017 o godz. 11:26.

 • Podsumowanie semestru z rodzicami

     9 lutego 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie rodziców ze specjalistą do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie panem Markiem Mudantem. Tematem spotkania było uwrażliwienie rodziców na różnorodne zagrożenia: narkomania, alkoholizm, cyberprzemoc.
  Prelegent wskazywał na przyczyny konfliktów oraz sposoby ich skutecznego diagnozowania i rozwiązywania.
  Po ciekawej i rzeczowej prelekcji odbyły się spotkania rodziców z wychowawcami klas. Nauczyciele podsumowali wyniki w nauce i zachwaniu za I semstr.

  K. Kaczmarek, A. Żakiewicz

 • Ferie w Warszawie

         27 stycznia 2017r. - drugi dzień ferii spędziliśmy w Warszawie. Zwiedzaliśmy wnętrza Sejmu i Senatu RP oraz wysłuchaliśmy wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

  Byliśmy też na wspaniałej kolekcji amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket... największej na świecie wystawie „nie z tej Ziemi” pod patronatem NASA, na której uczniowie choć przez chwilę mogli poczuć się jak astronauci. Ostatnim punktem programu  była Wystawa Niewidzialna.

  Niewidzialna Wystawa to podróż w niewidzialny świat, podczas której mogliśmy wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, dotyku, równowagi… Przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące – poprowadzili nas w podróż, która na długo zostanie w pamięci.

   

  Marzena Owsiejczuk

 • W czasie ferii zimowych

      Dnia 26 stycznia 2017 r. w okresie ferii zimowych zorganizowano wycieczkę do Białegostoku, w której  uczestniczyli uczniowie klas IV - VI. Celem wyjazdu było obejrzenie filmu „SING” w kinie Helios oraz  aktywne zajęcia w Strefie Wysokich Lotów. Była to również dobra okazja do spędzenia wolnego czasu oraz integracja kas. Przed wyjazdem uczniowie zapoznali się z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa w czasie jazdy autokarem i w parku trampolin.

     Na początku uczestnicy obejrzeli animowany film pt. „Sing”. Opowiadał on o świecie zamieszkanym przez zwierzęta. Teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona popadł w tarapaty. Kochając teatr, Buster robił jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie okazał się wielki konkurs, który miał na celu odnalezienie najpiękniejszego głosu świata. Głosu, który ocali teatr.   Do konkursu stanęły: Mysz, nieśmiała Słonica, świnka Rosita, młody goryl Johnny i jeżozwierzyca Ash. Animowana komedia-musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. W filmie pojawiło się wiele znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków), które spodobały się widzom.

      Następnie uczniowie udali się do Strefy Wysokich Lotów, gdzie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z trampolin i torów przeszkód. Instruktorzy przeprowadzili krótką rozgrzewkę po to, by nie uszkodzić mięśni w czasie ćwiczeń. Uczniowie w pełni skorzystali z możliwości parku trampolin, mogli wyładować swoją energię i świetnie się bawili. Potem zjedli posiłek w ulubionej restauracji KFC.

      Serdecznie dziękujemy za opiekę w czasie wyjazdu pani Elżbiecie Mackiewicz i pani Alicji Smoleńskiej- Zuzia.

  Organizator: Irena Kardasz

 • Dzień Babci i Dziadka

        20 stycznia 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystośćz okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyło dużo gości, hala sportowa była wypełniona po brzegi. Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pań: Anny Oziabło, Wandy Barszczewskiej, Justyny Trojanowicz oraz Anny Bogdanowicz przygotowali montaż słowno- muzyczny. Wnukowie zaprezentowali się wspaniale.

     Następnie  wszyscy uczniowie klas 0-III złożyli swoim babciom i dziadkom życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Pani dyrektor Wioletta Gryko dołączyła się do życzeń i zaprosiła wszystkich gości na słodki poczęstunek, który odbył się na hali sportowej.

      Babciom i dziadkom dziękujemy za przybycie.  Zapraszamy za rok.

  Kochani Dziadkowie! Żyjcie nam sto lat!

                                                                                                                                                 Wanda Barszczewska

 • Klasa na medal

      Na zakończenie I semestru podsumowano działania w programie naprawczym szkoły w miesiącach grudniu i styczniu. Priorytetowym zadaniem programu jest zapewnienie jeszcze większego bezpieczeństwa uczniom Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie. Realizacja programu wiąże się z szeregiem zadań. Najwięcej emocji wywołuje w uczniach projekt „Klasa na medal”. Jest to zainicjowanie „współzawodnictwa” między klasami dotyczącego różnych dziedzin, takich jak np.: zachowanie, nauka lub zadania specjalne. Współzawodnictwo, którego celem jest nie pokonywanie przeciwnika, lecz walka z własnymi słabościami i stawanie się coraz doskonalszym (jako grupa i jako osoba).

      Na każdy miesiąc wyznaczone są zadania specjalne, za wykonanie których klasa otrzymuje określoną liczbę punktów na swoje konto. W grudniu uczniowie uświetnili Mikołajki specjalnymi czerwonymi przebraniami, a w styczniu odbyła się dyskoteka choinkowa, na której uczniowie mieli za zadanie przebrać się w ciekawe stroje. Uczniowie chętnie podeszli do zadań specjalnych, ochoczo zbierając dodatkowe punkty na konto swoich klas.

     Stałymi punktami projektu jest ocenianie zachowania uczniów. Punkty dodatnie za pozytywne uwagi oraz ujemne za te negatywne, zliczane na specjalnej tablicy na korytarzu szkolnym.

     Pierwszym laureatem została klasa VI B, w kolejnym miesiącu zwyciężyła klasa V A. Dzieci zostały nagrodzone Żelaznym listem (wybrany przez siebie dzień wolny od odpowiedzi ustnych lub sprawdzianów) oraz słodyczami.

     Realizacja projektu oraz szereg innych zadań zawartych w programie naprawczym wpływa pozytywnie na uczniów naszej szkoły. 

  Anna Malesińska

 • Udany kulig

      Dnia 18 stycznia 2017 roku odbył się kulig integracyjny klas piątych. Na dobry początek wsiedliśmy do sań i przy dźwiękach muzyki, ruszyliśmy  na przejażdżkę mechanicznym  „koniem”, który ciągnął pięcioro sań, wypełnionych uśmiechniętymi piątoklasistami. Las przywitał nas piękną, zimową scenerią. Świerki, sosny i brzozy uginały się pod ciężarem srebrzystego puchu, mieniącego się w promieniach  styczniowego słońca. Następnie mogliśmy się rozgrzać przy rozpalonym ognisku, które przygotował pracownik Nadleśnictwa Żednia. Wszystkie dzieci bardzo chętnie piekły w nim smakowite kiełbaski. Przygotowana była też ciepła herbatka i chrupiące bułeczki. Po sycącym posiłku nadszedł czas na zimowe harce i zabawy w śniegu. Dzieci z wielkim zapałem rozpoczęły „bitwę” na śnieżki, po czym niesione dziecięcą fantazją,  odbijały na śniegu postacie tzw. orłów. Wszystkim dopisały humory, dlatego też szczęśliwi i zadowoleni, z wypiekami na twarzach wrócili do szkoły.

                                                                      Organizatorzy: E.Januszkiewicz, E.Hajduk, D.Bajko

 • Konkurs recytatorski

      Dnia 16 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. „ Z przyrodą w tle.” Był on adresowany do uczniów klas IV- VI. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań twórczością poetycką, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji. Mamy ponadto nadzieję, że przyczyni się on także  do rozwoju czytelnictwa wśród naszych uczniów.

  Oto zwycięzcy:
  I  miejsce- Nina Marcinowicz kl. VI b
  II miejsce- Julia Hajduk  kl. VI b
  III miejsce- Anna Kaczmarek kl. IV c

                                                                                               Organizatorzy- I. Kardasz, E. Hajduk, K. Kaczmarek

   

 • Spotkanie integracyjne

         13 stycznia 2017r. grupa teatralna „Promyk”z Domu Pomocy Społecznej w Garbarach w sali Gminnego Ośrodka Kultury wypełnionej widzami z klas 0-III przedstawiła „Jasełka” przygotowane pod kierownictwem p. Krystyny Drozd i p. Alicji Sołowiej.
      Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wpatrywali się w grę aktorów i barwne stroje.
      W imieniu społeczności szkolnej p. Helena Łuksza podziękowała Dyrekcji oraz grupie teatralnej z DPS w Garbarach za wspólnie mile spędzony czas.

  Anna Bogdanowicz

 • Wizyta w Pracowni Filmu Dźwięku i Fotografii

      11 stycznia 2017r.  uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawczynią P. A. Bogdanowicz udali się do Pracowni Filmu Dźwięku i Fotografii. Obejrzeli tworzoną makietę Michałowa, kościóła ewangelickiego, widokówki oraz stare fotografie. Miłą niespodzianką był wyświetlony film pt. „Zwierzogród”, który się wszystkim bardzo podobał.
     Serdecznie dziękujemy P. Tamaszowi Wiśniewskiemu oraz P. Tomaszowi Tomaszuk za ciekawe zajęcia edukacyjne o naszej miejscowości.

  Anna Bogdanowicz

 • Zabawa choinkowa

      09 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna dla uczniów klas 0-III. Dzieci przebrały się bajkowo. Inicjatorami zabawy była nasza wspaniała Rada Rodziców. Pani Anna Zatorska, animatorka zabaw z pomocą Pani Mikołajowej, Klauna, Śnieżynki i Elfa porwały dzieci do tańca.  Nikt się nie nudził, ponieważ ciekawe konkursy zachęcały do udziału wszystkich uczniów. Punktem kulminacyjnym było pojawienie się Mikołaja, który bawił się z dziećmi, a na koniec obdarował je słodyczami.
     W tym czasie uczniowie klas IV-VI bawili się na dyskotece choinkowej w harcówce.
    
  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Paniom: Magdzie Jurczuk, Angelice Gryko, Annie Kazberuk i Katarzynie Nos za zaangażowanie i zorganizowanie świetnej zabawy naszym dzieciom.

   Wanda Barszczewska

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gminny Zespół Szkół w Michałowie
  ul.Sienkiewicza 21
  16-050 Michałowo
 • 85 71 89 515

Galeria zdjęć