Nawigacja

 • "Rodzice czytają – dzieci opowiadają”

  W roku szkolnym 2016/2017 w Gminnym Zespole Szkół w Michałowie odbył się po raz kolejny konkurs czytelniczy „Rodzice czytają – dzieci opowiadają”, zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza, Annę Chołołowicz. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych i oddziału zerowego oraz ich rodziców. Do konkursu przystąpiło w ciągu roku 32 dzieci, które co miesiąc opowiadały w bibliotece treść polecanych przez bibliotekarza i czytanych im przez rodziców książek. Słuchając czytania dorosłych, rozwijały swoją wyobraźnię, wzbogaciły słownictwo, nauczyły się uważnie  słuchać i pięknie opowiadać. Ponadto zostały zacieśnione  więzi rodzinne, zaspakajano potrzeby emocjonalne dzieci.                                             
         Konkurs trwał  od października 2016 r. do czerwca 2017 r. i promował ciekawe formy spędzania czasu wolnego.   Rodzice sześciolatków i pierwszoklasistów czytali swoim pociechom następujące lektury : „Szewczyk Dratewka”, „Kozucha  Kłamczucha”, „Nasza mama czarodziejka”, „Jacek, Wacek i Pankracek”, „Cudaczek Wyśmiewaczek”, „Dziecię elfów”, „Czarna owieczka”, „Najmilsi”. Większość dzieci co miesiąc wykazywała się znajomością czytanych im przez rodziców książek, a niektóre przystępowały do konkursu sporadycznie. Do najbardziej systematycznych i ładnie opowiadających należą: Maja Kalinowska, Maja Bójko, Jagoda Szatałowicz, Paweł Dunda, Dagmara Gobiec, Gabriel Niwiński, Ola Strzeszewska, Wiktoria Buwaj, Malwina Suchodoła i Gabrysia Pacewicz. Uczestnicy konkursu co miesiąc otrzymywali, ufundowane przez Radę Rodziców upominki. 
                             
  Brawo dla siedmiolatków i ich rodziców.

                                                                          Anna Chołołowicz

 • W Fabryce Misia i w ZOO

       20 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II a i II c wraz z wychowawczyniami i rodzicami udali się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw miło czas spędzili w Fabryce Misia, gdzie hasali przez 2 godziny na różnego rodzaju zjeżdżalniach. Każdy znalazł coś dla siebie wśród wielu gier i zabaw ogólnorozwojowych. Następnie zwiedziliśmy w ekspresowym tempie ZOO, gdyż nadciągała ogromna chmura deszczowa. Wśród wielu ptaków i zwierząt dostrzegliśmy ukrytego pod murem niedźwiedzia- główną atrakcję ZOO. Serdecznie dziękujemy wspaniałym rodzicom pani Basi, pani Mirze i panu Mariuszowi za pomoc w opiece nad dziećmi.

                                                                                                                                  Helena Łuksza, Emilia Gryko

 • Piknik u Oksany i Michała

      20 czerwca 2017r na zaproszenie Państwa Magdaleny i Adama Jurczuk klasy 4c i 5c udały się na piknik przedwakacyjny. Rodzice Oksany i Michała przygotowali pizzę, kiełbaski oraz napoje i łakocie. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i cieszyli słoneczną pogodą. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniały wakacyjny klimat, gościnę i możliwość wspólnego spędzenia czasu.

  wychowaczynie klasy IVc i Vc wraz z uczniami

 • Odwiedziliśmy piękne Mazury

       16 czerwca uczniowie klas II d, III a, b i c zwiedzali piękne Mazury. Wycieczka rozpoczęła się wcześnie rano, żegnani przez rodziców wyjechaliśmy w kierunku malowniczej miejscowości Ruciane Nida. Po trzygodzinnej podróży byliśmy już na miejscu, czekając na wejście na statek, który zabrał nas do Mikołajek. Rejs był fantastyczną przygoda, krajobrazy, wspaniała przyroda, a do tego pogoda, która dopisała nam w stu procentach. Po dopłynięciu do Mikołajek szybko zwiedziliśmy Wioskę Żeglarską. Pamiątki kusiły z każdego straganu, więc  nie mogliśmy się im oprzeć  w czasie wolnym.
     Kolejnym punktem wyprawy był Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas zwierzęta przechodzące obok nas, dające się głaskać i karmić. Przesympatyczna przewodniczka, Pani Basia, oprowadziła nas po parku, a nie tylko ona spacerowała z nami. Towarzystwa dotrzymywała nam również wesoła łania, oswojone osły i sarny.   
     
  Zmęczeni i pełni wrażeń powróciliśmy do miejscowości Ruciane Nida, na grilla nad samym jeziorem. Najedzeni, oraz z pełnymi plecakami pamiątek wróciliśmy do Michałowa, gdzie czekali na nas stęsknieni Rodzice.
    
  Organizatorzy wycieczki dziękują Rodzicom, którzy towarzyszyli nam na wycieczce. Byliście dla nas nieocenioną pomocą. Dziękujemy!

  Justyna Trojanowicz, Anna Oziabło, Wanda Barszczewska, Joanna Romańczuk, Dorota Bajko, Irena Miruć , Marzena Owsiejczuk, Anna Malesińska 

 • "Atrakcje przyrodnicze powiatu białostockiego".

       09 czerwca 2017 r. odbył się w Supraślu Piknik podsumowujący powiatowy konkurs plastyczny „Atrakcje przyrodnicze powiatu białostockiego". Nasz uczeń Jakub Bójko z klasy Va zdobył nagrodę specjalną, a Gabriela Kołosowska z kl. Vb wyróżnienie. W Pikniku uczestniczyło 36 uczniów z naszej szkoły. Starostwo przygotowało wiele atrakcji dla uczestników konkursu: trampoliny, zjeżdżalnie, malowanie twarzy i różnorodne konkursy, w których można było zdobyć drobne nagrody. Ponadto dla dzieci przygotowano ognisko, kiełbaski i napoje. Wszystkie atrakcje sponsorował powiat, a autokar dla naszych uczniów Rada Rodziców. Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły otrzymali kalendarze na 2018 r. z pracami laureatów.

           Konkurs w szkole przeprowadziła i zorganizowała wyjazd p. Elżbieta Januszkiewicz.

   

  Elżbieta Januszkiewicz

   

 • „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”

      Dnia 9 czerwca 2017 r. w ramach realizacji podstawy programowej  języka polskiego uczniowie klas IV – VI wyjeżdżali do Białegostoku na  przedstawienie teatralne „ Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”. Spektakl przygotowany został przez  Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
     
  Spektakl to barwna i ekscytująca opowieść o przygodach młodych bohaterów, która  może się wydarzyć w każdy zwyczajny, szkolny dzień. W perypetiach bohaterów widzowie dostrzegli własne przygody, doświadczenia i problemy,  z jakimi mierzą się każdego dnia. Gdzie przebiega granica między dzieciństwem a dorosłością? Co to znaczy odpowiedzialność? Jaką wartość ma prawdziwa przyjaźń ? Mikołajek nie daje młodemu widzowi gotowej odpowiedzi na te pytania, ale sugeruje refleksję nad nimi. To był ciekawy i inspirujący spektakl. Przedstawienie pełne było muzyki, piosenek i układów choreograficznych. Uczniów zainteresowały zabawne przygody bohatera francuskiej powieści i obiecali, że z chęcią będą wypożyczać książki o Mikołajku w przyszłym roku szkolnym.

                                                              Organizator: Irena Kardasz
  Opiekunowie: Anna Chołołowicz,
  Alicja Smoleńska.

 • "Pchła Szachrajka" w GOK-u

      9 czerwca uczniowie klas 0-III obejrzeli spektakl pt. "Pchła Szachrajka" w wykonaniu grupy teatralnej "Promyk" z Domu Pomocy Społecznej w Garbarach. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role, a uczniowie w skupieniu oglądali ich występ.Bardzo serdecznie im za to dziękujemy. Kierujemy też słowa podziękowań do Dyrektora GOK za udostępnienie nam sali widowiskowej. 
  Helena Łuksza, Dorota Golak

   

 • Uczmy się języków obcych, bo warto!

      W roku szkolnym 2016/2017 w Gminnym Zespole Szkół w Michałowie odbyło się kilkanaście lekcji z udziałem wolontariuszy  we współpracy ze stowarzyszeniem ANAWOJ. Mając na celu wzbogacenie lekcji o nowe metody i ożywienie procesu przyswajania języka angielskiego zaprosiłam wolontariuszy do współpracy.  Wolontariuszki z Hiszpanii i Rumunii podczas spotkań z uczniami, zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, barwnie opowiadały o tradycjach, historii, geografii i kulturze własnych krajów. Oprócz opowieści wzbogaconych prezentacjami, zaproszono uczniów do wymiany wiadomości o własnym kraju i regionie oraz zaangażowano do gier  i zabaw językowych. A językiem komunikacji był oczywiście język angielski. Była to znakomita okazja do poznania kultury i obyczajów krajów europejskich, wykorzystania umiejętności językowych  i nawiązania nowych znajomości.
      Młodzi wolontariusze z ogromnym zaangażowaniem odpowiadali na nasze pytania dotyczące ich wrażeń podczas pobytu w Polsce. Barwnie opowiadali też o tym, co można ciekawego zwiedzić w ich kraju,  jaki rodzaj muzyki jest tam obecnie popularny, a co już usłyszeli w Polsce, kto jest ich ulubionym celebrytą w Hiszpanii i Francji, i z kim popularnym kojarzą nasz kraj. Okazało się, że cenią naszą podlaską gościnność, smakuje im polskie jedzenie, mają też ulubione potrawy np. pierogi z truskawkami i śmietaną. Z porównania potraw nasuwają się następujące wnioski - we wszystkich kuchniach istnieje wiele podobieństwa. My mamy nasze gołąbki, rumuńska kuchnia własna wersję - równie smaczną. Wolontariuszki zgodnie przyznały, że podróż do Polski pozwoliła im prawdziwie poznać to miejsce. Stereotyp  Polaka kojarzył  się im z powagą, trudną historią i wojennymi filmami. Rzeczywistość okazał się inna. Polaków odbierają jako ludzi życzliwych, pozytywnie nastawionych do życia, lubiących muzykę, sport i dobre jedzenie.
     Serdeczne podziękowania za współpracę kieruję w stronę Anny i Wojtka umożliwiających współpracę Europejskim Wolontariatem, który stanowi dla nas okno na świat.

                                                                    Iwona Anchim

 • Sprzątanie nad zalewem

      09 czerwca 2017r.  klasy III a i d z opiekunami wyjechały na sprzątanie Zalewu Siemianówka w Bondarach.
     Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy. Naszymi przewodnikami byli członkowie ze Związku Wędkarskiego, panowie Jan i Mikołaj. Każda grupa miała wyznaczony obszar do sprzątania. Wszyscy pracowali bardzo ochoczo i z  wielkim zaangażowaniem zbierali znalezione śmieci.
     Zmęczeni dotarliśmy na plażę, na której przygotowane było już ognisko i kiełbaski. Specjalne podziękowania należą się p.  Janowi Borowskiemu, Mikołajowi Lewszukowi i pani Angelice Gryko.

  Anna Malesińska, Wanda Barszczewska, Justyna Trojanowicz

 • Finał Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej

     28.04.2017r na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbył się XV Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej (religijnej)
   Z naszej szkoły udział wzięły  trzy osoby Natalia Aleksiejuk, Magdalena Matys i Valeryia Liuliak.  Recytacja odbywała się na trzech poziomach: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Szkoła Średnia.
      Finał tegorocznej  XV Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej odbył  się w Międzynarodowym Dniu Języka Rosyjskiego,  we wtorek 06.06. 2017r. w Białymstoku. Nasza uczennica Valeryia Liuliak zajęła III miejsce w kategorii gimnazjum.

  Gratulując zwycięstwa życzymy dalszych sukcesów już w szkole średniej.

  Joanna Wieremiejuk

 • Niech żyje bal ...

  Niech żyje bal..., czyli słów kilka o Balu Klas Trzecich uczniów Gimnazjum im. dr. Leszka Nosa w Michałowie.

        6 czerwca 2017r. w Gminnym  Zespole Szkół w Michałowie odbył się  Bal Klas Trzecich, czyli pożegnalny bal tradycyjnie organizowany od kilkunastu lat na zakończenie klasy trzeciej gimnazjum. Uczniowie, już przed uroczystością,  z ogromnym zaangażowaniem przygotowali dekoracje, wybierali utwory muzyczne i ustalali menu. Na balu dominowały eleganckie kreacje i najnowsze stylizacje fryzjerskie. Humor wszystkim dopisywał, a czas płynął błyskawicznie  przy bogatym repertuarze zabaw i gier.  Uczestnicy imprezy świetnie się bawili przy doskonałej muzyce i bogato zastawionych stołach, o które zadbali całym sercem  zaangażowani w życie szkoły rodzice.
      Bal Klas Trzecich stanowił kolejną okazję do integracji zespołu klasowego i owocnej współpracy   młodzieży, nauczycieli, dyrekcji szkoły  oraz rodziców.
      Składam serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy wspomogli uczniów i wychowawcę w organizacji uroczystości.

                                                          Iwona Anchim

 • Odwiedzilśmyi Studio Nagrań Apollo

     31 maja 2017 roku uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Justyną Trojanowicz odwiedzili Studio Nagrań Apollo w Białymstoku. Na początku zwiedzili studio, w którym było dużo sprzętu i różnego rodzaju urządzenia, których działanie objaśnił nam pan Mariusz Choruży. Następnie uczniowie pod okiem fachowca nagrali piosenkę pt.: „ Moja klasa III a”, która zostanie nagrana na płytę dla każdego dziecka. Po pracy dzieci miały zorganizowaną wspaniałą zabawę i ognisko. Bardzo dziękujemy Pani Karinie i Panu Marcinowi Siekierko za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

   

                                                                                                            Justyna Trojanowicz

 • Wycieczka do Poczopka

      6 czerwca 2017r. uczniowie kl.IIa i kl.IIb z wychowawczyniami i rodzicami wyjeżdżali na wycieczkę do Nadleśnictwa Krynki ( Poczopek) w celu obejrzenia obiektu leśnego zwanego Silvarium. Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania z przewodnikiem w Galerii na Skraju Puszczy, w której uczniowie rozpoznawali zwierzęta i rośliny występujące w Puszczy Knyszyńskiej. Następnie spacerowaliśmy po ogrodzie po drewnianych mostkach, obserwując roślinność i ciekawe rzeźby z drewna i kamienia. Dzieci przytulały się do kamieni w tzw. Parku Megalitów, aby naładować się pozytywną energią. Największą atrakcją była Kamienna Królowa Ropucha, którą według legendy należało pocałować i pomyśleć życzenie, co dzieci skutecznie czyniły. Wracając szliśmy wzdłuż tzw. Tropinki, czyli  po odciśniętych śladach zwierząt leśnych, które dzieci trafnie odgadywały. Naładowani pozytywną energią z leśnymi pamiątkami wróciliśmy do szkoły.

  Dorota Golak  Helena Łuksza

 • Warsztaty przyrodnicze

      05.06.2017r. w Szkole Podstawowej w Michałowie odbyły się tematyczne wrsztaty "Drzewo nie tylko na Święto Drzewa- edukacja ekologiczna i zwiększanie aktywności pro środowiskowej społeczeństwa". W warsztatach udział wzięli uczniowie kl.IVc, którym na koniec zajęć przekazano sadzonki drzew z gatunku świerk zwyczajny.
     Projekt realizowany jest przez stowarzyszeniePrzyjaciół Puszczy Knyszyńskiej "Wielki Las" we współpracy z Parkiem Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Zajęcia prowadziły: pani Ewa Kraśnicka i Karolina Gajda.

  Irena Miruć - nauczyciel przyrody

 • W parku linowym

       Dnia 31.05.2017r. uczniowie klas Vabc i VIa wyjeżdżali do Parku Linowego w Fastach. Uczestnicy po przejściu szkolenia mogli zmierzyć się ze średnią trasą. Na 37 uczestników tylko 9 uczniom udało się pokonać średnią trasę – gratulujemy wykazaliście się dużą odwagą i determinacją w dojściu do końca. Pozostali uczestnicy pokonywali niską trasę. Wszyscy mogli korzystać ze strefy nauki i zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się karuzele i zjeżdżalnie. Przy ognisku można było upiec kiełbaskę lub chwilę odpocząć.

           Wyjazd zorganizowała p. Elżbieta Januszkiewicz przy współpracy z p. Joanną Wieremiejuk i p. Justyną Kuźma.

   

  Elżbieta Januszkiewicz

 • WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU

       31 maja 2017r. uczniowie klasy IIc i IVa,b,c  oglądali spektakl  pt. ,,Królewna Śnieżka” na Scenie Dużej Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. To jedna z najpiękniejszych baśni braci Wilhelma i Jakuba Grimm opowiadająca o zazdrosnej ,złej królowej, która zleca myśliwemu zabicie swojej pasierbicy. Dziewczyna ucieka jednak oprawcy i znajduje schronienie w chatce siedmiu krasnoludków. ,,Królewna Śnieżka” to nie tylko powieść o ponadczasowej walce dobra ze złem, to także powieść o ludzkich uczuciach. Po obejrzeniu przedstawienia udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego  im. Andrzeja Myrchy na Uniwersytecie w Białymstoku. Muzeum prezentuje różnorodność biologiczną organizmów i środowisk przyrodniczych Ziemi. W posiadaniu unikatowe eksponaty z rejonów polarnych i z raf koralowych, współczesne i sprzed pięciuset kilkudziesięciu milionów lat. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy wystawy  i   z zaciekawieniem słuchaliśmy różnych informacji. Mieliśmy też okazję zobaczyć  wiele akwarium z rybkami i płazami. Na zakończenie wycieczki zajechaliśmy na obiad. Najedzeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To był mile spędzony dzień. Serdecznie dziękujemy opiekunom: pani Emilce Gryko ,Krystynie Kaczmarek i Alicji Smoleńskiej-Ziuzia.

  Uczennice kl.IVc: Marta Wieremiejuk, Oksana Jurczuk, Anna Kaczmarek ,Ola Kasperowicz oraz wych.Irena Miruć.

 • W Jumper Parku

      24.04.2017r. uczniowie klas piątych wyjeżdżali do Jumper Parku w Białymstoku. W wyjeździe uczestniczyło 38 uczniów. Atrakcje przygotowane w Jumper Parku okazały się bardzo atrakcyjne, uczniowie korzystali ze wszystkich z wielką radością i zapałem.

           Wyjazd zorganizowała p. Elżbieta Januszkiewicz przy współpracy z p. Joanną Wieremiejuk.

   

   

  Elżbieta Januszkiewicz

 • Wizyta w Urzędzie Miejskim

      24 maja 2017r. uczniowie klas IIa i IIb z wychowawczyniami odwiedzili Urząd Miejski w związku ze zbliżającym się Świętem Samorządowca. Wszystkim pracownikom urzędu delegacja dzieci złożyła napisane przez siebie życzenia na ręce Pana Burmistrza Włodzimierza Konończuka. Następnie dzieci odwiedzały po kolei pokoje urzędnicze i wręczały pracownikom samodzielnie przez siebie wykonane kwiatki. Pan Leszek Gryc oprowadzał po urzędzie, otworzył salę obrad i opowiedział kto się w niej spotyka i w jakim celu.                        
  Wizyta przebiegła w  miłej atmosferze, a uczniowie zostali obdarowani słodyczami.

  Dorota Golak  Helena Łuksza

 • "Podlasie ta ziemia od innych mi droższa"

      24 maja 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyła się gala V edycji konkursu twórczości dzieci i młodzieży "Podlasie ta ziemia od innych mi droższa". Uczniowie naszej szkoły wykonali 6 prac, które wzięły udział w konkursie. I oto efekty:

  • Karolina Charyło kl. IVb - II miejsce w województwie
  • wyróżnienie Maciek Charyło i Michał Charyło kl. Vc

  Elżbieta Januszkiewicz

 • FINAŁ KONKURSU „MAM TALENT”

      W dniu 24.05.2017 roku w hali sportowej odbył się Finał szkolnego konkursu  MAM TALENT .  
     W drugim etapie wystąpiło 14 wykonawców/ zespołów, z których komisja  w składzie: pani Dyrektor Wioletta Gryko, pani Dorota Ostaszewska oraz pani Alina Owsiejczuk  wyłoniła najzdolniejszych.

  Wyróżnienia:

  Klasy 0-III

  • Tosia Jaworska IIIa - śpiew
  • Tomek Kalinowski  IIIb i Karolina Kazberuk IId - taniec
  • Ewa Trochimczyk IIIb  - śpiew i gra na ukulele
  • Róża Uścinowicz IIb - śpiew
  • Bartek Worona IIIc - recytacja

   

  Klasy IV-VI

  • Oksana Jurczuk  IVc - balet
  • Oliwia Leszczuk i Daria Dobosz VIa  - śpiew
  • Martyna Kalinowska Vb - śpiew

     

      Pozostali uczestnicy finału:

  • Wiktoria Buwaj, Michał Świerżewski, Ewa Gwoździej Ob - śpiew,
  • Hania Gryko Ia - skakanka,  
  • Lena Pelc IId - śpiew,
  • Nikola Zastocka IIIc- śpiew,
  • Dominika Sikorska VIa oraz Dawid Gryko VI b- śpiew.

   

     Konkurs odbywał się w radosnej  atmosferze. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom w popisach śpiewaczych, tanecznych, muzycznych, gimnastycznych oraz recytatorskich. Ich odwaga i talent zostały nagrodzone gromkimi brawami przez zgromadzoną publiczność  tj. uczniów naszej szkoły, nauczycieli i rodziców. Szkolny show prowadziły gimnazjalistki Valeria Liulak i Ola Czerniawska.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali  pamiątkowe dyplomy, a wyróżnione osoby statuetki ufundowane przez Radę Rodziców w Michałowie.

     Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Wykonawcy zaprezentowali się wspaniale. Gratulujemy im odwagi, zaangażowania i umiejętność radzenia sobie ze stresem – wielkie brawa!!!

     Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

  Opiekun Samorządu Aneta Łapińska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gminny Zespół Szkół w Michałowie
  ul.Sienkiewicza 21
  16-050 Michałowo
 • 85 71 89 515

Galeria zdjęć