Nawigacja

 • Zakończenie roku szkolnego

       Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Gminnym Zespole Szkół co roku składa się z 2 części. Pierwsza  część to  rozdanie nagród i świadectw, pożegnanie absolwentów, ślubowanie i przekazanie sztandaru przez klasy trzecie Gimnazjum im. dr. Leszka Nosa w Michałowie klasom drugim. W tym roku uczniowie klas pierwszych uroczyście zatańczyli poloneza,  a przedstawicielki Rady Rodziców panie A. Gryko i M. Jurczuk wygłosiły słowa pożegnania skierowane do pana dyrektora Jana Łukszy.  Oprócz nagród książkowych  uczniom wręczono puchary za osiągnięcia sportowe. Nagrody  z rąk Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Dariusza Golaka przyznane zostały między innymi za wysokie wyniki w pływaniu. Wiktorii Filipczuk i Maciejowi Ostaszewskiemu za wybitne osiągnięcia sportowe Burmistrz Michałowa Pan Włodzimierz Konończuk przekazał stypendia w postaci nagród pieniężnych. 

  W drugiej części odbyła się  Gala Gimnazjusów. W tym roku Gala Gimnazjusów , już po raz 16, tradycyjnie,  przygotowana została przez uczniów klasy trzeciej. Rozdanych zostało 11 Gimnazjusów  w następujących kategoriach:

  ABSOLWENT ROKU
  Gimnazjusa otrzymał Jan Kacper Hajduk. Uczeń osiągnął  wysokie wyniki w nauce, wysokie wyniki na egzaminie i jest utalentowanym sportowcem. Jego specjalizacja to pływanie.

  NAJLEPSZY UCZEŃ
  Gimnazjusa otrzymała Justyna Urwan. Uczennica, osiągnęła najwyższą średnią w ciągu trzech lat nauki.

  TALENT ARTYSTYCZNY
  Do tej kategorii nominowani byli uczniowie, którzy maja talenty plastyczne i muzyczne.  Gimnazjusy otrzymały Róża Kaliszuk i Valeryia Liuliak.

  NAJLEPSZY CZYTELNIK
  Justyna Urwan przeczytała najwięcej książek i dlatego zasłużyła na Gimnazjusa dla największego mola książkowego.

  SPOŁECZNIK ROKU
  W naszej szkole młodych ludzi chętnych do niesienia bezinteresownie pomocy innym mamy wielu. Społecznikami roku okrzyknięto Weronikę Aksiucik i Jakuba Suchodołę.

  Do kategorii NAJSYMPATYCZNIEJSZY UCZEŃ wyboru dokonali uczniowie klas trzecich w tajnym głosowaniu. Najwięcej głosów otrzymali Joanna Balcerzak i Konrad Kozłowski.

  PRZYJACIEL SZKOŁY, czyli instytucja, która wspiera działania szkoły. Nasza szkoła współpracuje w wieloma instytucjami, dlatego wybór był bardzo trudny. Gimnazjusy otrzymały Nadleśnictwo Żednia i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

    Widzowie mogli obejrzeć też program artystyczny, ponieważ uczniowie zaśpiewali, zatańczyli i zagrali, słowem zaprezentowali swoje talenty w pełnej krasie.

    Nagrodzonym składam szczere gratulacje. Rodzicom i nauczycielom dziękuję za okazaną mi pomoc w przygotowaniu uroczystości. Wszystkim absolwentom gimnazjum życzę spełnienia marzeń, bo przygoda Waszego jutra  zależy tylko od Was i nigdy nie jest na nią za późno.

                   

           Iwona Anchim

 • Piknik nad Zalewem w Michałowie

      Bardzo przyjemnie, zabawowo i sportowo pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Wspólnie z rodzicami bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Graliśmy w mini dwa ognie z tatą Łukaszka, w ganianego z mamą Nadki, hasaliśmy na placu zabaw. Pyszne kiełbaski przygotowali rodzice-pani Ewa, pan Karol i pan Mariusz. Dziękujemy bardzo rodzicom za wspólne spędzenie czasu i pomoc w organizacji pikniku.

  Uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią

 • Z wizytą w Banku Spółdzielczym

      21 czerwca 2017 roku uczniowie klas I-III udali się do Banku Spółdzielczego na podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Znaczek promujący oszczędzanie pieniędzy w SKO.
      Laureaci konkursu, których prace znajdują się nawystawce w banku otrzymali nagrody rzeczowe. Wyróżnieni zostali również uczniowie z klas trzecich, którzy systematycznie oszczędzali przez cały etap kształcenia. Nagrody, które zostały ufundowane przez bank wręczyła Pani Wiktoria Wieliczko oraz dyrektor Pani Anna Żaczkowska. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe do wycieczek oraz za współpracę w roku szkolnym 2016/17.

  Anna Bogdanowicz

 • W Twierdzy Osowiec

       19 czerwca 2017 roku uczniowie klasy IIIc pod opieką wychowawczyni pani Anny Bogdanowicz oraz licznej grupy rodziców uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Osowca.
      Wędrówka po terenie Fortu i Twierdzy Osowiec odbyła się pod kierunkiem pana Mirosława Worony, który z wielkim zaangażowaniem i humorem zapoznał z historią powstania Twierdzy. Idąc trasą zwiedzania uczniowie obejrzeli muzeum Twierdzy Osowiec, podziemia, budowle fortyfikacyjne oraz wiele ciekawostek przyrodniczych, uzyskując dużo informacji historycznych. Na pamiątkę w muzeum zakupili drobne upominki oraz mieli możliwość wykonania zdjęć w różnych strojach.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy z przyjemnością spędzili czas ze swoimi pociechami zdobywając bogatą wiedzę o Twierdzy Osowiec.

  Anna Bogdanowicz

 • Bajki i baśnie

          Bajki i baśnie są światem i radością dzieci. Dlatego uczniowie "zerówek" podsumowali znajomość tradycyjnych i nowych bajek wykonując wystawę książek, czytając je wspólnie z Panią i malując tę swoją ulubioną. Wyjeżdżali do teatru na te baśnie i urządzali własne inscenizacje. Kiedy będą starsi przekażą je młodszym pokoleniom. 
  Wychowawcy 0a i 0b 
 • "Rodzice czytają – dzieci opowiadają”

  W roku szkolnym 2016/2017 w Gminnym Zespole Szkół w Michałowie odbył się po raz kolejny konkurs czytelniczy „Rodzice czytają – dzieci opowiadają”, zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza, Annę Chołołowicz. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych i oddziału zerowego oraz ich rodziców. Do konkursu przystąpiło w ciągu roku 32 dzieci, które co miesiąc opowiadały w bibliotece treść polecanych przez bibliotekarza i czytanych im przez rodziców książek. Słuchając czytania dorosłych, rozwijały swoją wyobraźnię, wzbogaciły słownictwo, nauczyły się uważnie  słuchać i pięknie opowiadać. Ponadto zostały zacieśnione  więzi rodzinne, zaspakajano potrzeby emocjonalne dzieci.                                             
         Konkurs trwał  od października 2016 r. do czerwca 2017 r. i promował ciekawe formy spędzania czasu wolnego.   Rodzice sześciolatków i pierwszoklasistów czytali swoim pociechom następujące lektury : „Szewczyk Dratewka”, „Kozucha  Kłamczucha”, „Nasza mama czarodziejka”, „Jacek, Wacek i Pankracek”, „Cudaczek Wyśmiewaczek”, „Dziecię elfów”, „Czarna owieczka”, „Najmilsi”. Większość dzieci co miesiąc wykazywała się znajomością czytanych im przez rodziców książek, a niektóre przystępowały do konkursu sporadycznie. Do najbardziej systematycznych i ładnie opowiadających należą: Maja Kalinowska, Maja Bójko, Jagoda Szatałowicz, Paweł Dunda, Dagmara Gobiec, Gabriel Niwiński, Ola Strzeszewska, Wiktoria Buwaj, Malwina Suchodoła i Gabrysia Pacewicz. Uczestnicy konkursu co miesiąc otrzymywali, ufundowane przez Radę Rodziców upominki. 
                             
  Brawo dla siedmiolatków i ich rodziców.

                                                                          Anna Chołołowicz

 • W Fabryce Misia i w ZOO

       20 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II a i II c wraz z wychowawczyniami i rodzicami udali się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw miło czas spędzili w Fabryce Misia, gdzie hasali przez 2 godziny na różnego rodzaju zjeżdżalniach. Każdy znalazł coś dla siebie wśród wielu gier i zabaw ogólnorozwojowych. Następnie zwiedziliśmy w ekspresowym tempie ZOO, gdyż nadciągała ogromna chmura deszczowa. Wśród wielu ptaków i zwierząt dostrzegliśmy ukrytego pod murem niedźwiedzia- główną atrakcję ZOO. Serdecznie dziękujemy wspaniałym rodzicom pani Basi, pani Mirze i panu Mariuszowi za pomoc w opiece nad dziećmi.

                                                                                                                                  Helena Łuksza, Emilia Gryko

 • Piknik u Oksany i Michała

      20 czerwca 2017r na zaproszenie Państwa Magdaleny i Adama Jurczuk klasy 4c i 5c udały się na piknik przedwakacyjny. Rodzice Oksany i Michała przygotowali pizzę, kiełbaski oraz napoje i łakocie. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i cieszyli słoneczną pogodą. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniały wakacyjny klimat, gościnę i możliwość wspólnego spędzenia czasu.

  wychowaczynie klasy IVc i Vc wraz z uczniami

 • Odwiedziliśmy piękne Mazury

       16 czerwca uczniowie klas II d, III a, b i c zwiedzali piękne Mazury. Wycieczka rozpoczęła się wcześnie rano, żegnani przez rodziców wyjechaliśmy w kierunku malowniczej miejscowości Ruciane Nida. Po trzygodzinnej podróży byliśmy już na miejscu, czekając na wejście na statek, który zabrał nas do Mikołajek. Rejs był fantastyczną przygoda, krajobrazy, wspaniała przyroda, a do tego pogoda, która dopisała nam w stu procentach. Po dopłynięciu do Mikołajek szybko zwiedziliśmy Wioskę Żeglarską. Pamiątki kusiły z każdego straganu, więc  nie mogliśmy się im oprzeć  w czasie wolnym.
     Kolejnym punktem wyprawy był Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas zwierzęta przechodzące obok nas, dające się głaskać i karmić. Przesympatyczna przewodniczka, Pani Basia, oprowadziła nas po parku, a nie tylko ona spacerowała z nami. Towarzystwa dotrzymywała nam również wesoła łania, oswojone osły i sarny.   
     
  Zmęczeni i pełni wrażeń powróciliśmy do miejscowości Ruciane Nida, na grilla nad samym jeziorem. Najedzeni, oraz z pełnymi plecakami pamiątek wróciliśmy do Michałowa, gdzie czekali na nas stęsknieni Rodzice.
    
  Organizatorzy wycieczki dziękują Rodzicom, którzy towarzyszyli nam na wycieczce. Byliście dla nas nieocenioną pomocą. Dziękujemy!

  Justyna Trojanowicz, Anna Oziabło, Wanda Barszczewska, Joanna Romańczuk, Dorota Bajko, Irena Miruć , Marzena Owsiejczuk, Anna Malesińska 

 • Kraina Krasnoludków

       W dniu 13.06.2017r. klasy 0a i 0b wyjechały do Wioski Krasnoludków. Gospodarze wioski wprowadzili nas w świat bajek oraz zwierząt. Razem z nami w wiosce bawili się osiołek Maniek i konik Adaś. Wielką frajdą była jazda z nimi po lesie oraz pływanie tratwą po stawie. Oglądaliśmy króliczki, gąski, koziołki. Mieliśmy towarzystwo Królewny Śnieżki i Czarownicy. Leśny plac zabaw zadowolił wszystkich. Zjedliśmy pieczone kiełbaski i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

  Wychowawczynie 0a i 0b

 • "Atrakcje przyrodnicze powiatu białostockiego".

     09 czerwca 2017 r. odbył się w Supraślu Piknik podsumowujący powiatowy konkurs plastyczny „Atrakcje przyrodnicze powiatu białostockiego". Nasz uczeń Jakub Bójko z klasy Va zdobył nagrodę specjalną, a Gabriela Kołosowska z kl. Vb wyróżnienie. W Pikniku uczestniczyło 36 uczniów z naszej szkoły. Starostwo przygotowało wiele atrakcji dla uczestników konkursu: trampoliny, zjeżdżalnie, malowanie twarzy i różnorodne konkursy, w których można było zdobyć drobne nagrody. Ponadto dla dzieci przygotowano ognisko, kiełbaski i napoje. Wszystkie atrakcje sponsorował powiat, a autokar dla naszych uczniów Rada Rodziców. Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły otrzymali kalendarze na 2018 r. z pracami laureatów.

           Konkurs w szkole przeprowadziła i zorganizowała wyjazd p. Elżbieta Januszkiewicz.

   

  Elżbieta Januszkiewicz

   

 • „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”

      Dnia 9 czerwca 2017 r. w ramach realizacji podstawy programowej  języka polskiego uczniowie klas IV – VI wyjeżdżali do Białegostoku na  przedstawienie teatralne „ Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”. Spektakl przygotowany został przez  Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
     
  Spektakl to barwna i ekscytująca opowieść o przygodach młodych bohaterów, która  może się wydarzyć w każdy zwyczajny, szkolny dzień. W perypetiach bohaterów widzowie dostrzegli własne przygody, doświadczenia i problemy,  z jakimi mierzą się każdego dnia. Gdzie przebiega granica między dzieciństwem a dorosłością? Co to znaczy odpowiedzialność? Jaką wartość ma prawdziwa przyjaźń ? Mikołajek nie daje młodemu widzowi gotowej odpowiedzi na te pytania, ale sugeruje refleksję nad nimi. To był ciekawy i inspirujący spektakl. Przedstawienie pełne było muzyki, piosenek i układów choreograficznych. Uczniów zainteresowały zabawne przygody bohatera francuskiej powieści i obiecali, że z chęcią będą wypożyczać książki o Mikołajku w przyszłym roku szkolnym.

                                                              Organizator: Irena Kardasz
  Opiekunowie: Anna Chołołowicz,
  Alicja Smoleńska.

 • "Pchła Szachrajka" w GOK-u

      9 czerwca uczniowie klas 0-III obejrzeli spektakl pt. "Pchła Szachrajka" w wykonaniu grupy teatralnej "Promyk" z Domu Pomocy Społecznej w Garbarach. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role, a uczniowie w skupieniu oglądali ich występ.Bardzo serdecznie im za to dziękujemy. Kierujemy też słowa podziękowań do Dyrektora GOK za udostępnienie nam sali widowiskowej. 
  Helena Łuksza, Dorota Golak

   

 • Uczmy się języków obcych, bo warto!

      W roku szkolnym 2016/2017 w Gminnym Zespole Szkół w Michałowie odbyło się kilkanaście lekcji z udziałem wolontariuszy  we współpracy ze stowarzyszeniem ANAWOJ. Mając na celu wzbogacenie lekcji o nowe metody i ożywienie procesu przyswajania języka angielskiego zaprosiłam wolontariuszy do współpracy.  Wolontariuszki z Hiszpanii i Rumunii podczas spotkań z uczniami, zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, barwnie opowiadały o tradycjach, historii, geografii i kulturze własnych krajów. Oprócz opowieści wzbogaconych prezentacjami, zaproszono uczniów do wymiany wiadomości o własnym kraju i regionie oraz zaangażowano do gier  i zabaw językowych. A językiem komunikacji był oczywiście język angielski. Była to znakomita okazja do poznania kultury i obyczajów krajów europejskich, wykorzystania umiejętności językowych  i nawiązania nowych znajomości.
      Młodzi wolontariusze z ogromnym zaangażowaniem odpowiadali na nasze pytania dotyczące ich wrażeń podczas pobytu w Polsce. Barwnie opowiadali też o tym, co można ciekawego zwiedzić w ich kraju,  jaki rodzaj muzyki jest tam obecnie popularny, a co już usłyszeli w Polsce, kto jest ich ulubionym celebrytą w Hiszpanii i Francji, i z kim popularnym kojarzą nasz kraj. Okazało się, że cenią naszą podlaską gościnność, smakuje im polskie jedzenie, mają też ulubione potrawy np. pierogi z truskawkami i śmietaną. Z porównania potraw nasuwają się następujące wnioski - we wszystkich kuchniach istnieje wiele podobieństwa. My mamy nasze gołąbki, rumuńska kuchnia własna wersję - równie smaczną. Wolontariuszki zgodnie przyznały, że podróż do Polski pozwoliła im prawdziwie poznać to miejsce. Stereotyp  Polaka kojarzył  się im z powagą, trudną historią i wojennymi filmami. Rzeczywistość okazał się inna. Polaków odbierają jako ludzi życzliwych, pozytywnie nastawionych do życia, lubiących muzykę, sport i dobre jedzenie.
     Serdeczne podziękowania za współpracę kieruję w stronę Anny i Wojtka umożliwiających współpracę Europejskim Wolontariatem, który stanowi dla nas okno na świat.

                                                                    Iwona Anchim

 • Sprzątanie nad zalewem

      09 czerwca 2017r.  klasy III a i d z opiekunami wyjechały na sprzątanie Zalewu Siemianówka w Bondarach.
     Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy. Naszymi przewodnikami byli członkowie ze Związku Wędkarskiego, panowie Jan i Mikołaj. Każda grupa miała wyznaczony obszar do sprzątania. Wszyscy pracowali bardzo ochoczo i z  wielkim zaangażowaniem zbierali znalezione śmieci.
     Zmęczeni dotarliśmy na plażę, na której przygotowane było już ognisko i kiełbaski. Specjalne podziękowania należą się p.  Janowi Borowskiemu, Mikołajowi Lewszukowi i pani Angelice Gryko.

  Anna Malesińska, Wanda Barszczewska, Justyna Trojanowicz

 • Finał Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej

     28.04.2017r na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbył się XV Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej (religijnej)
   Z naszej szkoły udział wzięły  trzy osoby Natalia Aleksiejuk, Magdalena Matys i Valeryia Liuliak.  Recytacja odbywała się na trzech poziomach: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Szkoła Średnia.
      Finał tegorocznej  XV Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej odbył  się w Międzynarodowym Dniu Języka Rosyjskiego,  we wtorek 06.06. 2017r. w Białymstoku. Nasza uczennica Valeryia Liuliak zajęła III miejsce w kategorii gimnazjum.

  Gratulując zwycięstwa życzymy dalszych sukcesów już w szkole średniej.

  Joanna Wieremiejuk

 • Niech żyje bal ...

  Niech żyje bal..., czyli słów kilka o Balu Klas Trzecich uczniów Gimnazjum im. dr. Leszka Nosa w Michałowie.

        6 czerwca 2017r. w Gminnym  Zespole Szkół w Michałowie odbył się  Bal Klas Trzecich, czyli pożegnalny bal tradycyjnie organizowany od kilkunastu lat na zakończenie klasy trzeciej gimnazjum. Uczniowie, już przed uroczystością,  z ogromnym zaangażowaniem przygotowali dekoracje, wybierali utwory muzyczne i ustalali menu. Na balu dominowały eleganckie kreacje i najnowsze stylizacje fryzjerskie. Humor wszystkim dopisywał, a czas płynął błyskawicznie  przy bogatym repertuarze zabaw i gier.  Uczestnicy imprezy świetnie się bawili przy doskonałej muzyce i bogato zastawionych stołach, o które zadbali całym sercem  zaangażowani w życie szkoły rodzice.
      Bal Klas Trzecich stanowił kolejną okazję do integracji zespołu klasowego i owocnej współpracy   młodzieży, nauczycieli, dyrekcji szkoły  oraz rodziców.
      Składam serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy wspomogli uczniów i wychowawcę w organizacji uroczystości.

                                                          Iwona Anchim

 • Odwiedzilśmyi Studio Nagrań Apollo

     31 maja 2017 roku uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Justyną Trojanowicz odwiedzili Studio Nagrań Apollo w Białymstoku. Na początku zwiedzili studio, w którym było dużo sprzętu i różnego rodzaju urządzenia, których działanie objaśnił nam pan Mariusz Choruży. Następnie uczniowie pod okiem fachowca nagrali piosenkę pt.: „ Moja klasa III a”, która zostanie nagrana na płytę dla każdego dziecka. Po pracy dzieci miały zorganizowaną wspaniałą zabawę i ognisko. Bardzo dziękujemy Pani Karinie i Panu Marcinowi Siekierko za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

   

                                                                                                            Justyna Trojanowicz

 • Wycieczka do Poczopka

      6 czerwca 2017r. uczniowie kl.IIa i kl.IIb z wychowawczyniami i rodzicami wyjeżdżali na wycieczkę do Nadleśnictwa Krynki ( Poczopek) w celu obejrzenia obiektu leśnego zwanego Silvarium. Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania z przewodnikiem w Galerii na Skraju Puszczy, w której uczniowie rozpoznawali zwierzęta i rośliny występujące w Puszczy Knyszyńskiej. Następnie spacerowaliśmy po ogrodzie po drewnianych mostkach, obserwując roślinność i ciekawe rzeźby z drewna i kamienia. Dzieci przytulały się do kamieni w tzw. Parku Megalitów, aby naładować się pozytywną energią. Największą atrakcją była Kamienna Królowa Ropucha, którą według legendy należało pocałować i pomyśleć życzenie, co dzieci skutecznie czyniły. Wracając szliśmy wzdłuż tzw. Tropinki, czyli  po odciśniętych śladach zwierząt leśnych, które dzieci trafnie odgadywały. Naładowani pozytywną energią z leśnymi pamiątkami wróciliśmy do szkoły.

  Dorota Golak  Helena Łuksza

 • Warsztaty przyrodnicze

      05.06.2017r. w Szkole Podstawowej w Michałowie odbyły się tematyczne wrsztaty "Drzewo nie tylko na Święto Drzewa- edukacja ekologiczna i zwiększanie aktywności pro środowiskowej społeczeństwa". W warsztatach udział wzięli uczniowie kl.IVc, którym na koniec zajęć przekazano sadzonki drzew z gatunku świerk zwyczajny.
     Projekt realizowany jest przez stowarzyszeniePrzyjaciół Puszczy Knyszyńskiej "Wielki Las" we współpracy z Parkiem Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Zajęcia prowadziły: pani Ewa Kraśnicka i Karolina Gajda.

  Irena Miruć - nauczyciel przyrody

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gminny Zespół Szkół w Michałowie
  ul.Sienkiewicza 21
  16-050 Michałowo
 • 85 71 89 515

Galeria zdjęć