Nawigacja

 • Wycieczka do Supraśla

     23.03.2017r.na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Białymstoku uczniowie klas czwartych Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie wzięli udział w bezpłatnych warsztatach przyrodniczych. Zajęcia odbyły się w Punkcie Usług Turystycznych ,,Bukowisko” w Supraślu w ramach obchodów Światowego Dnia Meteorologii. W tym roku dzień ten był obchodzony pod hasłem ,, Zrozumieć chmury”. Zajęcia przeprowadził pan Maciej Maciejewski -synoptyk, meteorolog , który pracuje w Biurze Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku. Najpierw przedstawił krótką prezentację multimedialną nt. ,,Chmury a prognozowanie pogody”, a później uczył tworzyć własne prognozy pogody na podstawie chmur.

    W tym dniu uczniowie zwiedzili też Muzeum Ikon w Supraślu. Z zainteresowaniem słuchali pani przewodnik, która pokazała w skrócie jak powstają ikony oraz opowiadała co poszczególna ikona oznacza.

    Na zakończenie wycieczki odbył się krótki spacer po Supraślu. Zwiedzaliśmy to urocze miasteczko z przewodnikiem z PUT ,,Bukowisko”. Pan przewodnik opowiadał i pokazywał zabytki Supraśla. Pokazał też unikatową roślinę, która rośnie tylko w Supraślu o nazwie lepiężnik biały.

     Pogoda dopisała. Dzień spędziliśmy ciekawie. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń. Serdecznie dziękujemy za opiekę paniom: A. Bogdanowicz, A. Oziabło oraz K.Luszewskiej.

   

  Marta Wieremiejuk, Oksana Jurczuk, Julia Dąbrowska, Dawid Bancerewicz z kl.IVc oraz wych.Irena Miruć

   

 • Powitanie wiosny na wesoło

      21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny, zwany inaczej Dniem Wagarowicza. Uczniowie Szkoły podstawowej postanowili, nie iść za tradycją, a uczcić ten dzień bardzo radośnie. 
      W ramach konkursu Klasa na medal, chłopcy przebrali się za dziewczynki, a dziewczynki za chłopców. Zabawy było co niemiara, gdy na szkolnym korytarzu pojawiły się "nowe" koleżanki Adasia, Zuzia czy Sebastianka, oraz nowi koledzy: Olek, Dominik czy Janek. 
    
  Będziemy wesoło wspominać ten dzień! 

  Anna Malesińska

 • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

  We czwartek 16 marca bieżącego roku odbył się etap szkolny Międzynarodowego KonkursuKangur Matematyczny” organizowanego przez Kangourou Sans Frontières Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.

  Brali  w nim udział uczniowie Naszej Szkoły oraz  Zespołu Szkół w Michałowie i Niepublicznego Gimnazjum w Michałowie. Ogólna liczba biorących udział uczniów osiągnęła 75,  co daje nam wysokie piąte miejsce w rejonie białostockim w liczbie uczestników.

  Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie: Dorota Golak, Irena Kulesza, Anna Bogdanowicz, Joanna Romańczuk, aktywnie wspomagała pani Alicja Smoleńska-Ziuzia.

  Wszystkim uczestnikom życzymy maksymalnych wyników punktowych i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego.

  Szkolny Koordynator Konkursu „Kangur Matematyczny”: Jan Bójko

 • Warsztaty plastyczne w CPL w Sokolu

      14.03.2017r. odbył się wyjazd klas V abc na warsztaty plastyczne w CPL w Sokolu.

  Uczniowie uczestniczyli w dwóch zajęciach warsztatowych:

  - Zdobienie pisanek metodą batiku

  - Papier czerpany motywem wielkanocnym

  Z etapami powstawania pisanek zapoznawała uczniów p. Małgorzata Tarasewicz. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się tworzeniu pisanki, która powstawała w sprawnych rękach p. Gosi i mieniła się coraz to innym kolorem. Następnie każdy z uczestników miał okazję wykonać samodzielnie 3 pisanki, które na koniec zostały ocenione przez naszą panią instruktor.

  Z etapami powstawania papieru czerpanego zapoznała nas p. Natalia Wenclik Olszewska

  Każdy uczeń własnoręcznie tworzył papier z mokrej papki na specjalnym sitku i ozdabiał go wybranym z serwetki motywem wielkanocnym. Oba warsztaty były ciekawe i wzbogaciły nas o nowe doświadczenia i wiedzę .

           Wyjazd zorganizowała Elżbieta Januszkiewicz przy współpracy z D. Ostaszewską i p. J. Kuźma.

   

   

   

  Elżbieta Januszkiewicz

 • Księga wierszy uczniów klas 0-III

  W ramach projektu "Książka wszystko potrafi" uczniowie klas 0-III wzięli udział w szkolnym konkursie literacko-plastycznym pt. "Zima wierszem malowana". Zadaniem dzieci było napisanie wiersza o szeroko pojetej tematyce zimowej oraz narysowanie do niego ilustracji. Dostarczono bardzo dużo prac, z których wyłoniono następujących laureatów:

  Klasa 0a Maja Bójko
  Klasa 0b Wiktoria Buwaj
  Klasa Ia Piotr Szymusiuk
  Klasa IIa Kacper Subieta
  Klasa IIb Greta Tomala
  Klasa IIc Nikola Karakula
  Klasa IId Lena Pelc
  Klasa IIIa Stanisław Magnuszewski
  Klasa IIIc Grzegorz Bielenia
  Klasa IIId Małgorzata Ludwiczuk.

  Organizatorzy stworzyli księgę wierszy, którą można przeczytać w szkolnej czytelni.
  Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy laureatom!

  Joanna Romańczuk, Katarzyna Grodzka

 • „Adonis ma gościa”.

       8 marca uczniowie klasy Ia, IId, IIIb i IIId wyjeżdżali do Opery i Filharmoni Podlaskiej w Białymstoku na spektakl muzyczny pt. „Adonis ma gościa”. Adonis to papuga – ptak wychowany w klatce, który nie zna innej rzeczywistości, a jego życie pewnie dalej byłoby spokojne i bardzo ograniczone, gdyby nie wizyta pewnego gościa. Wrona – Węgiel, dla której najważniejszą wartością w życiu jest wolność, jest stworzeniem z innego świata. Początkowo ptaki zupełnie nie mogą się porozumieć, jednak później zostają najlepszymi przyjaciółmi. Okazuje się, że dopiero wspólna praca Adonisa i Węgla doprowadza do sukcesu. Sztuka ukazuje nam, że każdy z nas jest inny, każdy z nas może też pomóc drugiemu, aby wspólnie osiągać wielkie rzeczy.
      Uczniowie aktywnie brali udział w spektaklu, razem z aktorami śpiewali i tańczyli. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało.

  W.Barszczewska, A.Oziabło, D.Ostaszewska, J.Romańczuk

 • Szkolny konkurs matematyczny

       W poniedziałek 06.03.2017r. odbył się szkolny konkurs matematyczny ,,Żaczek” dla uczniów klas II. Głównym celem konkursu było sprawdzenie przygotowania uczniów do ogólnopolskiego konkursu matematycznego ,,Kangur 2017”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas IIa, IIb IIc IId. Uczniowie rozwiązywali typowy test konkursowy składający się z 21 zadań.Organizatorzy  konkursu: D. Golak i H. Łuksza po podliczeniu punktów wyłonili laureatów:                                                                                                          
  I miejsce - Polańska Natalia kl.IIa
  II miejsce - Dąbrowska Gabriela kl.IIc
  III miejsce - Wieliczko Łukasz kl.IIa i Aksiucik Daria kl.IIb
  Wyróżnienia: Aleksiejuk Michał kl.IIa, Pańkowski Bartosz kl.IIb,Pogorzelski Szymon kl.IIb, Kondratowicz Natalia kl.IId
  i Nowik Daria kl.IId,

  Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w ,,Kangurze 2017’’!

      09 marca odbył się konkurs matematyczny klas III. Wzięło w nim udział 25 uczniów. Organizatorki  konkursu: A. Chołołowicz
  i A. Bogdanowicz po sprawdzeniu zakodowanych prac  wyłoniły laureatów:                                                                                                          
  I miejsce – Nikola Zastocka kl.IIIc
  II miejsce – Damian Siekierko kl.IIIa
  III miejsce – Adam Konończuk kl.IIId, Patryk Kozikowski kl.IIIb  i Jan Gąsowski kl.IIIa
  Wyróżnienia: Zofia Gryko i Kinga Buwaj z kl.IIId

  Dorota Golak  Helena Łuksza, Anna Chołołowicz

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Koktajlowa dawka energii, zdrowia i urody

  Owoce i mleko? To wspaniałe połączenie! Mleczno-owocowe koktajle to prosty sposób na szybką i zdrową przekąskę.

  W ramach współpracy z firmą „Sebex”, która dostarcza nam owoce, warzywa i mleko, dzieci z klas 0 – III miały okazję spróbować smakowitych mleczno-owocowych koktajli. Dostarczają one naszemu organizmowi porządną dawkę witamin, minerałów i błonnika. Dodanie ich do naszego codziennego menu to znakomity pomysł – niezależnie od wieku!

  Przed wykonaniem smacznego posiłku dzieciaki wysłuchały przeprowadzonej przez panią Ewelinę pogadanki dotyczącej urozmaicenia codziennej diety. Pani Ewelina skutecznie zachęciła wszystkich do wprowadzenia zdrowych zmian w żywieniu. 

  Alina Owsiejczuk

 • W świecie mitów

     Dnia 28 lutego 2017 r. w ramach realizacji podstawy programowej  języka polskiego uczniowie klas piątych wyjeżdżali do Białegostoku na  przedstawienie teatralne „ W świecie mitów”. Spektakl przygotowany został przez  Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
     W  scenicznej opowieści dwoje młodych bohaterów, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem powoduje przeniesienie się w czasy mityczne. Spotyka w nich: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa. Bohaterowie ulegają nietypowym i zabawnym perypetiom, które przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Aby wrócić do swoich czasów, muszą znaleźć klucz - rozwiązać zagadkę wypowiedzianą przez Prometeusza.
     Przedstawienie w reżyserii Marzeny Kucmer- Koleńskiej przenosi widzów w czasy mityczne i udowadnia, że bohaterowie antyczni i ich przygody nadal mogą zaciekawić odbiorców. Poza tym w spektaklu pojawiło się wiele zwrotów zaczerpniętych z mitologii, które nadal są używane. Nie zabrakło także zabawnych scen, humorystycznych dialogów, a uwagę przyciągała wspaniała scenografia i muzyka.

   

  Organizator Irena Kardasz
  Opiekunowie: Irena Kardasz, Elżbieta Januszkiewicz, Joanna Wiremiejuk

 • "O warszawskim bazyliszku"

      Dnia 24 lutego uczniowie klasy V c odwiedzili maluchy z klas 0 a i 0 b. Zaprezentowali przygotowane na j. polskim i zajęciach dodatkowych pod kierunkiem pani Ireny Kardasz krótkie przedstawienie " O warszawskim bazyliszku". Dzieci z uwagą wysłuchały inscenizacji, a później odpowiadały na pytania dotyczące treści legendy. Poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone słodyczami. Było to miłe spotkanie starszych uczniów z maluchami, służące integracji społeczności szkolnej. 

  Irena Kardasz

 • APEL KLAS 0-III

      Dnia 17.02.2017r. odbył się apel  dla klas 0-III podsumowujący konkursy przedmiotowe i tematyczne. Pan dyrektor Jan Łuksza wręczył uczniom dyplomy i nagrody.
     Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
     Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań poprzez udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Powodzenia!

  WandaBarszczewska

 • DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

      16 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana „Dyskoteka Walentynkowa”. Uczniowie SP i Gimnazjum bawili się w hali gimnastycznej świętując dzień zakochanych. W rytm muzyki puszczanej przez naszych wspaniałych DJ-ów bawiła się cała szkoła!

  Grzegorz Szymański

 • WALENTYNKOWO

       Naszą szkołę odwiedził Święty Walenty!!!  Za jego pośrednictwem, przedstawiciele SU w dniach 9- 14 luty 2017 zbierali kartki walentynkowe. Wszystkieosoby pragnącepodarować  walentynkiswoim sympatiom, ukochanym, przyjaciołom mogły to zrobić w specjalnej skrzynce „Poczty walentynkowej”. 14 lutego posłańcy roznieśli listy i słodkości lubianym i zakochanym.

   

  Grzegorz Szymański

 • Lekcja empatii i pokory

  Spotkania z ludźmi starszymi czy chorymi to bardzo istotny element edukacji młodego człowieka. Dzieci uczą się dzięki temu wyrozumiałości – względem innych i siebie. Ostatnio miały okazję odbyć taką lekcję podczas spotkania w DPS w Jałówce.

  Dnia 16 lutego 2017 r. uczniowie klasy III c, uczęszczające również do świetlicy szkolnej, wzięły udział w spotkaniu integracyjnym w Domu Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce.

  Zostaliśmy przyjęci bardzo miło – jak zawsze.  Przywitał nas dyrektor placówki, pan Jan Steckiewicz.

  Uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny – śpiewali i recytowali. Widownia, którą stanowili mieszkańcy DPS-u, nagrodzili występ gromkimi brawami. Dzieci zostały obdarowane również koszem pełnym słodyczy oraz kolorowymi, ręcznie robionymi wiatrakami. Nasi uczniowie wręczyli z kolei mieszkańcom samodzielnie wykonane laurki. Następnie dzieci bawiły się w świetlicy przy suto zastawionym stole – pełnym słodyczy i owoców. Grały na x-boxie, rzucały do celu w tarczę, grały w gry planszowe. Zwiedziły pracownię terapii zajęciowej, w której podopieczni wykonują różne prace plastyczne i rękodzielnicze.

  Integracyjne spotkanie zaliczamy do bardzo udanych. To najlepsza lekcja pokory i empatii. Dziękujemy serdecznie, Panie Dyrektorze.

  Anna Bogdanowicz, Alina Owsiejczuk

 • Konkurs „Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka”

  W ramach wojewódzkiego konkursu „Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka” organizowanego przez SP 21 w Białymstoku pod patronatem Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku przeprowadziliśmy w naszej szkole eliminacje do konkursu. Po przeanalizowaniu zgłoszonych utworów wyłoniliśmy laureatów etapu szkolnego:
  Gimnazjum: Anchim Łukasz, Charkiewicz Szymon, Pogorzelska Karolina, Regucki Patryk.
  Szkoła Podstawowa: Marcinowicz Nina Klara, Wojciechowski Krystian, Szczerbacz Gabriel, Aksiucik Daria, Pańkowski Bartosz, Uścinowicz Róża, Walasek Marcin, Bołtryk Dominika, Sakowicz Daria, Zastocka Nadia, Worona Bartłomiej, Ostaszewski Paweł, Jaworowska Antonina, Tomaszewska Maja.
     
  Wszystkie wyróżnione przez nas prace zostały przesłane do SP 21 w Białymstoku i wzięły udział w etapie wojewódzkim tego konkursu. Doceniono tam 2 wiersze naszych uczniów i przyznano im:
  II miejsce - Patryk Regucki kl. IA Gim – opiekun A. Kazberuk
  Wyróżnienie – Nina Klara Marcinowicz kl. 6b SP – opiekun I. Kardasz

  Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. GRATULUJEMY!

      

  Bibliotekarz  Anna Kazberuk

 • Niezapomniany kulig

      Dnia 15 lutego 2017 roku uczniowie klas III „a” i„d” wraz z wychowawczyniami: p. Wandą Barszczewską, p. Justyną Trojanowicz oraz p. Emilią Gryko wybrali się do lasu na zajęcia edukacyjne. Pani Ewelina Rusak i p.Krzysztof Wojciechowski zorganizowali dla dzieci kulig połączony z obserwacją lasu zimą oraz dokarmianiem zwierząt. Zimowa sanna wiodła przez piękne zakątki leśne. Jazda zaprzęgiem konnym sprawiła dzieciom wiele radości. Uczniowie pozostawili zwierzętom przy paśnikach przywiezione warzywa. Nie zabrakło też wesołych zabaw na śniegu. Na zakończenie ogrzaliśmy się przy ognisku i upiekliśmy kiełbaski. Na deser każdy wypił ciepłą herbatkę i zjadł pyszny sękacz.
      Zmęczeni, ale w cudownych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i pozwoliła na aktywny zimowy wypoczynek.
      Serdecznie dziękujemy naszym hojnym sponsorom: p. Ewelinie Rusak i p. Krzysztofowi Wojciechowskiemu za zorganizowanie wspaniałego kuligu.

                                                                                                                        Wanda Barszczewska

 • Spotkanie integracyjne w Garbarach

     15 lutego 2017r. uczniowie klas IIab z wychowawczyniami p. H.Łuksza i p. D.Golak oraz rodzicami odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Garbarach. W ramach wzajemnej współpracy staramy się przynajmniej raz w roku odwiedzić pensjonariuszy.  Za każdym razem jesteśmy wyczekiwani i gorąco witani.Na początku uczniowie zaprezentowali się przed pensjonariuszami recytując wiersze i śpiewając piosenki. Niektórzy pensjonariusze włączali się do recytacji wierszy, które znali. Było to wzruszające. W drodze rewanżu pensjonariusze przedstawili swoje wiersze o tematyce zimowej i piosenkę pt. ,,Zima, zima, zima”, którą śpiewaliśmy wszyscy. Po prezentacjach uczniowie wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie wykonane serduszka i laurki. W ramach podziękowania było przygotowanie dzieciom słodkiego poczęstunku oraz zabawy i gry integrujące prowadzone przez panie opiekunki. Czas upłynął szybko w miłej atmosferze.                                                                          
   Dziękujemy Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej W Garbarach za dobre relacje, współpracę i zawsze otwarte drzwi.

  Dorota Golak   Helena Łuksza

 • APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR roku szkolnego 2016/2017

  W dniu 15.02.2017 roku w stołówce odbył się apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Gminnego Zespołu Szkól w Michałowie. Apel odbywał się dwuetapowo. Najpierw  uczestniczyli w niej uczniowie klas  IV-VI  Szkoły Podstawowej, a później uczniowie gimnazjum.
      Podczas apelu podsumowania pracy  szkoły w I semestrze  dokonał dyrektor Jan Łuksza i wręczył akt stypendialny dla Wiktorii Filipczuk za sukcesy sportowe.
     Następnie zostały rozdane  dyplomy , nagrody książkowe  oraz drobne upominki uczniom biorącym udział w konkursie  z języka angielskiego, z  wiedzy literackiej  oraz w konkursie plastycznym.
     Przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  Oliwia Leszczuk i  Daria Dobosz przedstawiły całej społeczności szkolnej prezentację o działaniach i inicjatywach zrealizowanych przez  Samorząd w I semestrze oraz prezentację o osiągnięciach  sportowych  uczniów naszej szkoły.

  Aneta Łapińska

 • Walentynki w bibliotece

       14 lutego klasa VI b skorzystała z zaproszenia i udała się do Biblioteki Gminnej na spotkanie walentynkowe. Uczniowie dowiedzieli się, kim był św. Walenty oraz poznali legendy związane z postacią patrona zakochanych. Uczestniczyli w różnych konkursach- dobierali imiona słynnych par znanych z literatury, z zawiązanymi oczami chłopcy zgadywali, jak nazywa się dziewczyna, odpowiadali na pytania dotyczące postaci literackich z historią miłosną w tle. Na zakończenie otrzymali słodkie upominki. Dziękujemy pani Annie Awruk oraz panu Mikołajowi Greś za gościnę w bibliotece.
  Irena Kardasz
strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gminny Zespół Szkół w Michałowie
  ul.Sienkiewicza 21
  16-050 Michałowo
 • 85 71 89 515

Galeria zdjęć