Nawigacja

 • Spektakl teatralny "Plastusiowy pamiętnik"

      21 listopada 2017r. uczniowie kl.0-I i kl.III abc odbyli wycieczkę do Białegostoku do auli Uniwersytetu Pedagogiki i Psychologii w celu obejrzenia spektaklu teatralnego pt. ,,Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia, z którym współpracujemy od wielu lat.
   
  Spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury Marii Kownackiej promował przyjaźń, odpowiedzialność, odwagę i mądrość. Poruszał w sposób szczególny wyobraźnię niezależnie od wieku. To właśnie dzięki wyobraźni przenieśliśmy się w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko było możliwe. W nim mały ludzik z plasteliny mógł widzieć i słyszeć, piórnik był domem, a szkolne przybory rozrabiały w najlepsze. Niesamowite perypetie przeplatane były rytmicznymi piosenkami i teatralnymi efektami.
  Spektakl wzbogacała piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów.

  Dorota Golak

 • Bal charytatywny

     Za nami kolejny bal charytatywny zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. W tym roku organizacją od A do Z zajęły się panie Magdalena Jurczuk, Angelika Gryko, Katarzyna Nos, Anna Kazberuk, których kreatywność i pomysłowość nie zna granic. W scenerii jesiennej uczestnicy balu bawili się przy dźwiękach muzyki serwowanej przez zespół Apollo i Prymaki.
     Jak na bal charytatywny przystało oprócz wyśmienitej zabawy miała miejsce też licytacja, loteria fantowa i walczyk czekoladowy. Zgromadzeni goście mogli wcielić się w role rządzących w naszym państwie za pośrednictwem animatorki zabaw pani Ani Zatorskiej.  Konto Rady Rodziców zasiliła kwota dziesięciu tysięcy. Chociaż frekwencja nie dopisała to i tak padł rekord zebranych funduszy.
    Dziękujemy paniom  Magdalenie Jurczuk, Angelice Gryko, Katarzynie Nos, Annie Kazberuk za  poświecenie swego czasu, wysiłku i z utęsknieniem czekamy na kolejny bal przekonani, że znów nas pozytywnie zaskoczycie.

  Joanna Wieremiejuk

 • Święto Odzyskania Niepodległości

       Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji 99- rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek p. Urszuli Stankiewicz i p. Justyny Kuźmy przygotowali uroczystą akademię, której celem było przypomnienie trudnej historii naszego kraju. Uczennice recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały pieśni. A wszystko po to, aby pokazać że patriotyzm i w dzisiejszych czasach ma sens.

 • Noc filmowa

     W dniach 10.11.2017 -11.11.2017r. w Szkole Podstawowej im Władysława Syrokomli miała miejsce  "Noc filmowa". Wydarzenie to zorganizowała p. Elżbieta Mackiewicz, p. Anna Malesińska oraz p. Adam Owsiejczuk.

     O godzinie 20:00 opiekunowie sprawdzili obecność i przypomnieli zasady zawarte w regulaminie. Światła zgasły i rozpoczęliśmy seans od filmu "Iluzja". Po jego obejrzeniu udaliśmy się na halę aby pograć w piłkę nożną. Po udanej grze wróciliśmy na salę aby obejrzeć film "Auta3". Gdy film się skończył ponownie udaliśmy się na halę. Tym razem chłopcy rozstawili siatkę i rozegraliśmy kilka meczy siatkówki. Czasu było coraz mniej, więc poszliśmy obejrzeć filmy "Nietykalni" oraz "Emotki". O godzinie 6:00 po zakończeniu seansu sprzątaliśmy salę i czekaliśmy aż przyjdą po nas rodzice.

     Noc filmowa była świetna! Myślę, że uczniowie chętnie wezmą udział jeszcze raz w takim przedsięwzieciu.

  Aleksandra Zakrzewska kl. IIa

 • Patriotyczne warsztaty plastyczne

     09 listopada uczniowie klas 0b, 1a i 3d razem ze swoimi rodzicami wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których robiliśmy kotyliony. Spotkanie to było jednym z elementów projektu edukacyjnego pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały”, który realizujemy w roku szkolnym 2017/2018. Frekwencja na warsztatach bardzo dopisała, w miłej atmosferze spędziliśmy listopadowy wieczór. Wykonane kotyliony wykorzystaliśmy kolejnego dnia na apelu z okazji  Święta Odzyskania Niepodległości.
     
  Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zapraszamy niedługo na kolejne warsztaty.

  Aniela Monach, Joanna Romańczuk, Justyna Trojanowicz

 • Kongres Patriotyczny

  Dnia 07.11.2017r. uczniowie z kl. II , III gimnazjum i z kl. VI SP wybrali się z nauczycielkami p. Urszula Stankiewicz i p. Marzeną Owsiejczuk na Kongres Patriotyczny organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku. Pierwszym celem wycieczki było zwiedzanie archiwum IPN. Pani przewodnik opowiadała czym zajmuje się IPN, mogliśmy też zobaczyć km ciągnących się regałów z teczkami różnych dokumentów. Obejrzeliśmy także jak wyglądają prace archiwistów podczas odświeżania starych dokumentów. Następnie graliśmy w różne gry historyczne np. Dywizjon 303. Ostatnim punktem programu wycieczki było oglądanie filmów historycznych dotyczących Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.

  Tekst: Urszula Stankiewicz

 • Zajęcia taneczne z Paaro

      W piątek 3 listopada 2017r. naszą szkołę odwiedziła grupa taneczna ,,Paaro” z Białegostoku.  Energiczne dziewczęta przeprowadziły zajęcia pokazowe dla uczniów klas 0 –IV. Wśród nich była Ada - dziewczyna z III edycji ,,You Can Dance”, która była bliska finału. Obecnie jest  trenerką i choreografką, uczy tańca innych, pokazując tym samym, że każdy ma szanse na odniesienie sukcesu.
  Zajęcia taneczne dają wiele korzyści.
    
  Najważniejsze z nich to: nauka tańca, zdobywanie pewności siebie, nauka pozytywnego  myślenia o sobie i o innych, nauka budowania dobrych relacji i kreatywna zabawa.
    
  Zajęcia dla chętnych będą odbywały się w naszej szkole, na miejscu, raz w tygodniu. Lepszej zachęty nie trzeba.
   
  ,,Baw się, tańcz i rozwijaj z nami” – to motto grupy Paaro. Włączmy się!

  Dorota Golak

 • Bal ze Świętymi

       31 października wspólnie z naszym księdzem Rafałem zorganizowaliśmy „Bal ze świętymi”. Był to kolejny już raz. Impreza odbyła się w szkolnej harcówce gdzie „święci” bawili się wyśmienicie głównie za sprawą profesjonalnych animatorek i naszych szkolnych DJ-ów. Punktem kulminacyjnym był konkurs na najlepsze przebranie. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, wybór był trudny, wiele osób bardzo się zaangażowało i gdybyśmy tylko mogli nagrodzilibyśmy wszystkich. Jednak zasady konkursu są takie a nie inne. Wyróżniliśmy Matkę Terasę z Kalkuty, Św. Cecylię, Św. Krzysztofa, Matkę Boską Częstochowską oraz kilkunastoosobowe grono świętych z klas młodszych. Dziękujemy naszym sponsorom firmie: „Lewiatan” z Michałowa, która zadbała by nie zabrakło łakoci dających radość i siłę do zabawy. Dziękujemy także rodzicom, którzy nie szczędzą wysiłku aby kultywować chrześcijańskie tradycje w swych rodzinach.

  Wolontariat Elżbieta Trochimczyk

 • Porządki na cmentarzu

      W ostatnich dniach października odwiedziliśmy cmentarz w Michałowie. Uporządkowaliśmy grób nieznanego żołnierza oraz sąsiadujące zaniedbane nagrobki.Pomodliliśmy się o „Wieczny odpoczynek…” i zapaliliśmy znicze. W tym czasie zadumy wszyscy skłaniamy się do refleksji nad kruchością życia i celem naszej ziemskiej wędrówki. Życzymy wszystkim aby odwiedziny na rodzinnych grobach pozwoliły nam chociaż na chwilę zatrzymać się…

  Wolontariat Elżbieta Tochimczyk

   

 • Paka dla zwierzaka

         27 października 2017r. zakończyliśmy w naszej szkole II edycję akcji "Paka dla zwierzaka”.
  Akcja trwała przez miesiąc październik i polegała na zbiórce darów dla potrzebujących zwierząt ze schroniska "Ciapek” w Hajnówce.

  Akcji patronował Market Budowlany Michałowo Firma SiS. Nawiązaliśmy współpracę z właścicielami oraz paniami z Marketu, p.Kasią i p.Kingą.

  Wolontariat z naszej szkoły włączył się do akcji, aby prężniej wspomóc szlachetny cel. Wolontariusze przygotowali własne plakaty, poinformowali wszystkie klasy i raz w tygodniu zbierali dary po klasach.  Była to karma dla zwierząt, koce, ręczniki, smycze, zabawki, legowisko. Zawieźliśmy wszystko w dwóch turach. Metalowy pojemnik w Markecie wypełniony był po brzegi. Chcemy kontynuować swój udział w kolejnych edycjach akcji "Paka dla zwierzaka”.

     Warto pomagać!!!

  Wolontariat  Dorota Golak

 • Thor.Ragnarok

     Dnia 27-X-2017r. w godzinach popołudniowych uczniowie klas siódmych wyjeżdżali do Białegostoku na  film  „Thor. Ragnarok”. Amerykańska produkcja fantasy powstała na podstawie komiksów o superbohaterze Thorze, wydanych przez Marvel Comics. Autorami scenariusza są Eric Perason, Craig Kyle i Christopher Yost, a reżyserem - Taika Waititi.

      W filmowej opowieści główny bohater Thor ma za zadanie uratować swoją krainę przed zniszczeniem. Powraca  po kolejnej zwycięskiej walce do Asgardu, by zdemaskować Lokiego (który pod koniec poprzedniego filmu zajął miejsce Odyna), wybiera się na poszukiwanie ojca i poznaje nowe zagrożenie – Helę swoją przyrodnią siostrę, której zdecyduje się stawić czoła. Głównym problemem ukazanym w filmie jest po pierwsze – poznanie prawdziwych mocy przez Thora, a po drugie - dostanie się na miejsce ostatecznego starcia. Thor trafia bowiem na Sakaar, planetę, która składa się głównie ze śmieci. Tu znajduje sojuszników i musi stawić czoła Heli.

     W ramach realizacji podstawy programowej z  języka polskiego uczniowie mogli poznać gatunek filmowy, jakim jest film fantasy, a przy okazji miło spędzili czas w grupie rówieśników i mogli podzielić się wrażeniami po seansie.

     Nie zabrakło także zabawnych scen, humorystycznych dialogów, a uwagę przyciągała wspaniała scenografia, niesamowite efekty specjalne oraz  muzyka.

  Opiekunowie: Irena Kardasz, Joanna Wiremiejuk, Elżbieta Hajduk (jako rodzic)

 • Polska moja ojczyzna

      26.10.2017 roku w naszej szkole, dla klas III i IV,  odbyły się ciekawe zajęcia patriotyczne pt. „Polska – moja Ojczyzna” zorganizowane przez agencję szkolno-przedszkolną LUPUS. Celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie wiadomości na temat naszych symboli narodowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Udzielali wyczerpujących odpowiedzi na pytania, np.: Co to jest Ojczyzna? Kim jest patriota? Czy w Polsce są pustynie? Uzupełniali tekst hymnu państwowego, wspólnie wyrecytowali Katechizm polskiego dziecka.

     Na uwagę zasługuje fakt, że Pan prowadzący zajęcia pochwalił naszych uczniów za rozległą wiedzę patriotyczną.

     Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają stroje sanitariuszki czy wojskowego i zrobić sobie pamiątkowe  zdjęcie.

     Dziękujemy za wspaniałe i bardzo pouczające zajęcia!

  Tamara Durek, Dorota Golak

 • Cztery pory roku - moja ulubiona pora roku

      26 października 2017r. w harcówce szkolnej odbyła się II edycja konkursu recytatorskiego dla klas 0-III, w tym roku pod nazwą ,,Cztery pory roku- moja ulubiona pora roku”. Celem konkursu było uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody o każdej porze roku oraz rozwijanie zainteresowań poezją polską.

  W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Uczniowie wybrani we wcześniejszych eliminacjach klasowych prezentowali się przed kolegami, rodzicami i nauczycielami.

  Organizatorkami konkursu były p. Dorota Golak i p. Helena Łuksza.
  Występy uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Anna Kazberuk, p. Alina Owsiejczuk oraz p. Elżbieta Trochimczyk.

  Laureatami zostali:

  • Dominika Bołtryk kl. IIIa,
  • Karolina Socha kl. IIIb,
  • Laura Mozolewska kl. IIIc,
  • Agnieszka Gryko kl. IIId,
  • Aleksandra Strzeszewska kl. IIa,
  • Kamila Sołowiej kl. Ia,
  • Wiktoria Buwaj kl. Ib,
  • Zofia Ostaszewska kl. 0a i
  • Julia Gryko kl. 0b.

     Przewodnicząca komisji konkursowej p. Anna Kazberuk - nauczyciel bibliotekarz przyznała nagrody specjalne.

  Za najładniejszą recytację wierszy nagrodę otrzymały:

  • Aleksandra Strzeszewska z kl. IIa za wiersz "Cztery pory roku” i
  • Wiktoria Buwaj z kl. Ib za wiersz "Jesień u fryzjera”.

     Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za odwagę i trud włożony w bardzo dobre przygotowanie. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich.

  Dorota Golak i Helena Łuksza

 • Lekcja przyrody w biogazowni

       Dnia 19 października 2017r. odbyła się   lekcja   przyrody w miejscu, które nosi nazwę "ZIELONA ENERGIA MICHAŁOWO”. Lekcja dotyczyła odnawialnych źródeł energii. Uczniowie kl.Vc dowiedzieli się co to są odnawialne źródła energii i  w jaki sposób wytwarza się prąd a także  ciepło, które  ogrzewa naszą szkołę i pływalnię. W celu zapewnienia ciągłej pracy biogazowni potrzebna jest masa organiczna przetwarzana w procesie technologicznym w biogaz. Jej głównym surowcem jest kiszonka kukurydzy. Przewodnikiem po tym interesującym miejscu był pan Lech Gryko. Pan Prezes porównał biogazownię do "ogromnej krowy” i jedno i drugie wytwarza gaz o wzorze chemicznym CH4. Serdecznie dziękujemy gospodarzowi tego zakładu za wiele cennych informacji i możliwość zobaczenia tego miejsca. 

  Irena Miruć

 • Wieliczka - Zakopane - Kraków

      Wczesnym rankiem 18 października liczna grupa uczniów pod opieką nauczycieli wyruszyła na południe Polski. Podróż upłynęła w miłej atmosferze. O godzinie 15:00 w pełnym rynsztunku górniczym zjechaliśmy do kopalni soli w Wieliczce. Pod ziemią uczestniczyliśmy w lekcji fizyki – mierzyliśmy stężenie metanu w powietrzu, chemii – badaliśmy zawartość soli w roztworze wodnym, geografii – posługiwaliśmy się mapą, historii – poznaliśmy od podszewki dzieje kopalni sprzed 700 lat, w-f – ćwiczyliśmy kondycję fizyczną, pokonując kręte korytarze kopalni. Nad wyprawą czuwali doświadczeni przewodnicy zwani przodowymi. Późnym wieczorem przybyliśmy do pensjonatu, a rano urzekł nas widok na Tatry Wysokie (Giewont, Kasprowy Wierch).

      Kolejny  dzień  wycieczki rozpoczęliśmy od spotkania z góralem panem Adamem Gąsienicą, który  przybliżył kulturę i tradycje góralskie. Opowieści przeplatał graniem na różnych instrumentach. Poznaliśmy nazwy typowych instrumentów, elementy stroju góralskiego, historię pasterstwa oraz technologię wyrobu oscypka.  Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zakopanego. Tu na miejscu przywitała nas pani Magda. Ciekawie opowiadała o założycielu miasta panu Chałbińskim, o Domu Pracy Twórczej Literatów Polskich, o muzeum Kornela Makuszyńskiego, o Towarzystwie Tatrzańskim. Dowiedzieliśmy się, że śmierć w górach pana Karłowicza zainspirowała powstanie TOPR w 1909 roku. Następnie wjechaliśmy na sam szczyt Gubałówki.  Dzień zakończyliśmy wcielając się w rolę malarzy. Z tajnikami malowania na szkle zapoznała nas pani Justyna. Inspiracją naszej twórczości były motywy góralskie (parzenice, stroje góralskie). Po kilkugodzinnej pracy nadszedł czas na relaks czyli dyskotekę.

     Poranek trzeciego dnia przywitał nas pięknym widokiem gór skąpanych w słońcu. Było nam żal, ze wkrótce musimy wyjeżdżać. Po pysznym śniadaniu ruszyliśmy w stronę dawnej stolicy Polski – Krakowa. Spacer po Krakowie rozpoczęliśmy od przywitania się ze Smokiem Wawelskim ziejącym ogniem. Pierwszy punkt na trasie to majestatycznie górujący nad Krakowem Wawel. Siedziba dawnych królów wywarła na nas pozytywne wrażenie, a szczególnie architektura i witraże bazyliki. Po pokonaniu wielu schodków mogliśmy dotknąć  historycznego Dzwonu  Zygmunta. Jego dźwięk towarzyszy najważniejszym wydarzeniom w historii naszego kraju. Następnie udaliśmy się do Kościoła Mariackiego, by podziwiać ołtarz Wita Stwosza. Artysta tworzył to dzieło 12 lat. Figury rzeźby wykonane są z drewna lipowego. Po wyjściu z kościoła wysłuchaliśmy hejnału mariackiego, granego na żywo o każdej pełnej godzinie od wielu lat. Kolejnym punktem była Brama Floriańska i Barbakan. Na Rynku Krakowskim odwiedziliśmy sukiennice, które od wieków stanowią centrum handlu oraz przystanęliśmy przy pomniku wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza.
     
  Wycieczkę na południe Polski uważamy za szczególnie udaną, owocną w nowe doświadczenia.

  Link do filmiku z wycieczki: https://www.youtube.com/watch?v=r5doKqEseco 

  Wycieczkę zorganizowały Elżbieta Januszkiewicz, Dorota Bajko, Ania Malesińska  i Joanna Wieremiejuk

 • W Domku Baby Jagi

       11 października 2017r. uczniowie klas III a,b,c wraz z wychowawczyniami odwiedzili Domek Baby Jagi. Dojazd mieliśmy trochę utrudniony, ale po przyjeździe ukazał się nam wspaniały widok - dworek i piernikowy domek Baby Jagi w pięknym o tej porze roku lesie. Dzieci obejrzały znaną z bajki aranżację domku, mogły wejść do wnętrza pieca, wypróbować swoich mocy magicznych oraz otrzymały czarodziejski kamień spełniający życzenia. W dworku odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których zapoznano nas z recepturą wyrobu pierników, a następnie wszyscy otrzymali gipsowe pierniczki, które w artystyczny sposób dekorowali "lukrem" z farby. Efekt jest świetny - wyglądają jak prawdziwe! Po zajęciach chętni wypróbowywali swoich umiejętności w celowaniu - strzelali piłeczką do tarczy z ogromnej procy.

       W wycieczce towarzyszyli nam rodzice, którym dziękujemy za pomoc. Zachęcamy szczególnie młodsze klasy do odwiedzenia tego miejsca. Było bardzo fajnie!

   

  Anna Oziabło, Dorota Golak, Helena Łuksza

   

 • Między zabawą a zdrowiem

     16 października 2017r. w klasie IIa i klasach trzecich odbyły się warsztaty ,,Między zabawą a zdrowiem” zorganizowane przez Fundację ,,Zdrowe kieszonkowe”, a współfinansowane przez Urząd Marszałkowski.
     Zajęcia prowadziła dietetyk p.Marta Szołwińska, która uświadamiała dzieci jak ważne jest zdrowe odżywianie w codziennym  życiu.     Na początku dzieci otrzymały zadanie ułożenia puzzli, efektem czego była piramida żywieniowa. Po wspólnym omówieniu symboli piramidy, pani przedstawiła 10 zasad zdrowego żywienia dla dzieci. Dzieci są świadome tego co jest zdrowe, a co nie, ale postępują różnie. Na zakończenie zajęć obiecywały przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. W nagrodę otrzymały zakładki i broszurki z zasadami zdrowego odżywiania i pysznymi przepisami.

  Dorota Golak

 • Dzień Edukacji Narodowej

  13.10.2017 r., w przededniu Dnia Edukacji Narodowej,  w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Michałowie  odbyła się uroczysta akademia. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

      W obchodach uroczystości w naszej szkole wzięli udział  uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz  zaproszeni goście.

     Samorząd Uczniowski pod kierunkiem  pani Elżbiety Mackiewicz  i pani Justyny Kuźma piosenką i słowem uświetnił ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud , poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

     Po części artystycznej pani dyrektor Krystyna Wydrycka, burmistrz Włodzimierz Konończuk, ks. mit. Jan Jaroszuk, ks. Rafał Zakrzewski oraz pani Anna Barszczewska  złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Następnie Burmistrz Michałowa  Włodzimierz Konończuk wręczył Nagrody Burmistrza wyróżnionym nauczycielom. Nagrody otrzymali:  pani vice dyrektor Wioletta Gryko, pani Dorota Ostaszewska, pani Elżbieta Januszkiewicz, a pani dyrektor  Krystyna Wydrycka wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom , pracownikom administracji i obsługi.

      Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.

     Aby cała uroczystość miała odpowiednią oprawę, pracowało wiele osób. Dekoracje wykonała pani Anna Rasiuk. Nad nagłośnieniem czuwał pan Jan Bójko. Dokumentowaniem uroczystości, poprzez robienie zdjęć, które można obejrzeć w albumie fotografii, zajął się pan Waldemar Łuksza. Halę do akademii przygotowali uczniowie i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, a miłe spotkanie przy kawie, które miało miejcie w stołówce szkolnej - nasze wspaniałe panie z kuchni oraz Rada Rodziców.

     Wszyscy byli bardzo zadowoleni a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów.

  Tamara Durek, Dorota Golak

 • Najlepszy rachunek, dobro + szcunek

     06 października 2017r. uczniowie klas 0-III obejrzeli spektakl teatralny  przygotowany przez Studio Artystyczne ARENA pt. ,,Najlepszy rachunek, dobro + szacunek”.

     Główny bohater przedstawienia był odzwierciedleniem chłopca, który robił złe rzeczy: nie chciał pomagać mamie, nie słuchał swojej wychowawczyni, nie przestrzegał zasad wycieczki, krzywdził zwierzęta, dopuścił się nawet kradzieży.

     Na szczęście chłopiec zrozumiał swoje złe postępowanie i naprawił wyrządzone przez siebie krzywdy.

    Uczniowie z wielkim przejęciem oglądali ten spektakl. Z zaangażowaniem włączali się do gry aktorów. Piękne przesłanie tego spektaklu wywarło na nich duże wrażenie, bo w drodze do swoich klas słychać było tylko komentarze związane ze spektaklem.

    
  Aby wrażenie nie było chwilowe i pozostało na zawsze, szczególnie w sytuacjach, z jakimi trzeba się zmierzyć codziennie.

  Dorota Golak
      

 • Ognisko przy Amfiteatrze

      06 października 2017 r. w ramach spotkania integracyjnego uczniowie klas IV a, b wraz z rodzicami i wychowawczyniami  panią Tamarą Durek i  panią Anną Maleińską, w godzinach popołudniowych, zorganizowali ognisko w Amfiteatrze w Michałowie.

      Przed wyjściem uczniów ze szkoły zostały przypomniane zasady regulaminu zachowania bezpieczeństwa poruszania się w terenie.  W czasie drogi obserwowaliśmy piękno jesiennego krajobrazu. Po dotarciu do Amfiteatru czekali już na nas Rodzice, którzy rozpalili ognisko i  przygotowali pyszne kiełbaski i inne łakocie. Po zdegustowaniu pieczonych pyszności okraszonych miłą rozmową i żartami kolegów rozpoczęła się wspaniała zabawa. Pogoda sprzyjała aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, humory  dopisywały wszystkim uczestnikom ogniska, a niezapomniane wrażenia  zwiększały  motywację do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

  Taka forma spędzania czasu pozalekcyjnego daje nam możliwość lepszego poznania swoich wychowanków, odkrycia ich talentów czy zdolności, które nie ujawniły się w szkole, nawiązania z nimi bliższego kontaktu oraz zaobserwowania wzajemnych stosunków między dziećmi. Rodzice mieli okazję poobserwować zachowania swoich pociech w niecodziennej sytuacji.

     Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie ogniska i za liczny udział.

  Tamara Durek, Anna Malesińska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
  ul.Sienkiewicza 21
  16-050 Michałowo
 • 85 71 89 515

Galeria zdjęć