Nawigacja

 • Wyniki Stypendiady Wczesnoszkolnej

      Pod koniec marca 2017r. otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Projektu Stypendialnego ,, Stypendiada Wczesnoszkolna” dla uczniów klas II-III, którzy przystąpili do konkursów w dniach 05-12 grudnia 2016r.

  Konkurs czytelniczy ,,Abecadło”:
  Finaliści: Agnieszka Gryko kl.IId, Adam Konończuk kl.IIId
  Etap szkolny:
  I miejsce: D. Sakowicz kl.IIa, D. Siekierko kl.IIIa
  II miejsce: D. Bołtryk kl.IIa, M. Wawreniuk kl.IIa, G. Dąbrowska kl.IIc, T.Kalinowski kl.IIIb
  III miejsce: G. Tomala kl.IIb, R. Uścinowicz kl.IIb, K. Kazberuk kl.IId, N. Zastocka kl.IIIc

  Konkurs ortograficzny ,,Ortografek”:
  Finalista: Kacper Zasim kl. IIIa
  Etap szkolny:
  I miejsce: G. Dąbrowska kl. IIc, A. Konończuk kl.IIId
  II miejsce: D. Sakowicz kl.IIa, D. Siekierko kl.IIIa
  III miejsce: M. Wawreniuk kl.IIa, N. Zastocka kl.IIa, O. Tarasewicz kl.IIId

  Konkurs matematyczny ,,Plusik”:
  Etap szkolny:
  I miejsce: Ł. Wieliczko kl.IIa, J. Gąsowski kl.IIIa
  II miejsce: M. Wawreniuk kl.IIa, N. Kondratowicz kl.IId, D. Nowik kl.IId, A. Konończuk kl.IIId, D. Siekierko kl.IIIa, T. Kalinowski kl.IIIa
  III miejsce: D. Aksiucik kl.IIb, J. Trojanowicz kl.IId, J. Polański kl.IIIa,M. Tomaszewska kl.IIIc, O. Tarasewicz kl.IIId, Z. Gryko kl.IIId

  Konkurs plastyczny ,,Plastuś”
  Laureat: Grzegorz Choruży kl. IIIc
  Finaliści: Adrian Wepa kl.IIc, Paweł Ostaszewski kl.IIIc, Franciszek Gryko kl.IIIa

  Etap szkolny:
  I miejsce: G. Wepa kl.IIc, B. Worona kl.IIIc
  II miejsce: H. Puczyński kl.IId, E. Trochimczyk kl.IIIb, A. Konończuk kl.IIId
  III miejsce: M. Ostrowiecki kl. kl.IIc, D. Nowik kl.IId, J. Korkuz kl.IId, M. Tomaszewska kl.IIIc

  Gratulujemy laureatowi i finalistom oraz uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki . Życzymy dalszych sukcesów na szczeblu ogólnopolskim.

  Koordynatorzy konkursu: D. Golak, A. Bogdanowicz

 • Spotkanie z farmaceutą

     7 kwietnia 2017r. uczniowie klasy IIIc pod opieką wychowawczyni p. A. Bogdanowicz oraz praktykantki p. Agnieszki Karpiuk udali się na wycieczkę do apteki „Nova”. Już w drzwiach zostali mile przyjęci przez p. Bogumiłę Samsonowicz. Uczniowie zwiedzili pomieszczenia apteki oraz zapoznali się z pracą farmaceuty. Poznali leki, kosmetyki, artykuły higieniczne, które można kupić z receptą lub bez niej. Najciekawszym pomieszczeniem było miejsce wykonywania przez farmaceutę leków z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń. Uczniowie zadali wiele pytań dotyczących pracy farmaceuty, na które p. Bogumiła bardzo szczegółowo odpowiadała. Wychodząc z apteki każdy uczeń otrzymał reklamówkę z upominkami, za które serdecznie dziękujemy p. Bogumile Samsonowicz.

  Anna Bogdanowicz

 • Sprawozdanie z Wyborów Książek

     W ramach działań promujących czytelnictwo 29 marca 2017 r. w naszej szkole odbyły się Wybory Książek! Poprzedzone one zostały lekcjami bibliotecznymi w klasach na temat znaczenia czytania w życiu człowieka oraz ważności trafnego doboru literatury do czytania.
      Każdy uczeń i nauczyciel Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie mógł wskazać dowolną książkę o interesującej go tematyce lub potrzebnej w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Dzięki życzliwości i pomocy nauczycieli języka polskiego uczących w poszczególnych klasach oraz wychowawców klas w głosowaniu wzięło udział 393 uczniów czyli aż ponad 90% wszystkich uczących się w naszej szkole. Uczniowie oddawali swoje głosy w czasie lekcji języka polskiego lub godzin z wychowawcą. Dzięki pomocy członków Samorządu Uczniowskiego wszystkie głosy zostały policzone a tytuły spisane.
      Proponowane przez głosujących tytuły zostaną (w miarę możliwości) zakupione z dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  opiekun wyborów  Anna Kazberuk

 • Warsztaty plastyczne

  29 marca 2017r. uczniowie klasy II a i III c uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu. Wykonywali bardzo ciekawe prace z papieru czerpanego z motywem wielkanocnym pod kierunkiem pani Gosi Tarasewicz. Nowym doświadczeniem okazały się prace z gliny w kształcie jajka ozdabiane kolorowym szkłem. Następnie instruktor pan Mariusz wypali je w specjalnym piecu i powstaną piękne kolorowe ozdoby. Był to niezwykle interesujący i pracowity wyjazd. Każdy uczestnik pracował z zaangażowaniem zdobywając kolejne umiejętności. Serdecznie dziękujemy instruktorom oraz rodzicom za pomoc w opiece nad uczniami.

   Helena Łuksza, Anna Bogdanowicz

 • Akcja „Podziel się książką”

       W ramach działań promujących czytelnictwo zorganizowałam wśród naszych uczniów i nauczycieli zbiórkę używanych książek. Na skutek pożaru, wszystkie zbiory uległy tam zniszczeniu i skierowano prośbę o pomoc w odbudowaniu księgozbioru. Moja akcja spotkała się z dużym odzewem, zebraliśmy sporą liczbę książek dla młodzieży i dorosłych. Wszystkie podarowane woluminy 10 marca 2017 r. zostały wysłane do Cieszyna, a w zamian otrzymaliśmy piękne podziękowanie. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim uczestniczącym w akcji!

  bibliotekarz mgr Anna Kazberuk

 • Wycieczka do Supraśla

     23.03.2017r.na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Białymstoku uczniowie klas czwartych Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie wzięli udział w bezpłatnych warsztatach przyrodniczych. Zajęcia odbyły się w Punkcie Usług Turystycznych ,,Bukowisko” w Supraślu w ramach obchodów Światowego Dnia Meteorologii. W tym roku dzień ten był obchodzony pod hasłem ,, Zrozumieć chmury”. Zajęcia przeprowadził pan Maciej Maciejewski -synoptyk, meteorolog , który pracuje w Biurze Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku. Najpierw przedstawił krótką prezentację multimedialną nt. ,,Chmury a prognozowanie pogody”, a później uczył tworzyć własne prognozy pogody na podstawie chmur.

    W tym dniu uczniowie zwiedzili też Muzeum Ikon w Supraślu. Z zainteresowaniem słuchali pani przewodnik, która pokazała w skrócie jak powstają ikony oraz opowiadała co poszczególna ikona oznacza.

    Na zakończenie wycieczki odbył się krótki spacer po Supraślu. Zwiedzaliśmy to urocze miasteczko z przewodnikiem z PUT ,,Bukowisko”. Pan przewodnik opowiadał i pokazywał zabytki Supraśla. Pokazał też unikatową roślinę, która rośnie tylko w Supraślu o nazwie lepiężnik biały.

     Pogoda dopisała. Dzień spędziliśmy ciekawie. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń. Serdecznie dziękujemy za opiekę paniom: A. Bogdanowicz, A. Oziabło oraz K.Luszewskiej.

   

  Marta Wieremiejuk, Oksana Jurczuk, Julia Dąbrowska, Dawid Bancerewicz z kl.IVc oraz wych.Irena Miruć

   

 • Powitanie wiosny na wesoło

      21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny, zwany inaczej Dniem Wagarowicza. Uczniowie Szkoły podstawowej postanowili, nie iść za tradycją, a uczcić ten dzień bardzo radośnie. 

      W ramach konkursu Klasa na medal, chłopcy przebrali się za dziewczynki, a dziewczynki za chłopców. Zabawy było co niemiara, gdy na szkolnym korytarzu pojawiły się "nowe" koleżanki Adasia, Zuzia czy Sebastianka, oraz nowi koledzy: Olek, Dominik czy Janek. 

     Będziemy wesoło wspominać ten dzień! 

  Anna Malesińska

 • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

  We czwartek 16 marca bieżącego roku odbył się etap szkolny Międzynarodowego KonkursuKangur Matematyczny” organizowanego przez Kangourou Sans Frontières Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.

  Brali  w nim udział uczniowie Naszej Szkoły oraz  Zespołu Szkół w Michałowie i Niepublicznego Gimnazjum w Michałowie. Ogólna liczba biorących udział uczniów osiągnęła 75,  co daje nam wysokie piąte miejsce w rejonie białostockim w liczbie uczestników.

  Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie: Dorota Golak, Irena Kulesza, Anna Bogdanowicz, Joanna Romańczuk, aktywnie wspomagała pani Alicja Smoleńska-Ziuzia.

  Wszystkim uczestnikom życzymy maksymalnych wyników punktowych i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego.

  Szkolny Koordynator Konkursu „Kangur Matematyczny”: Jan Bójko

 • Warsztaty plastyczne w CPL w Sokolu

      14.03.2017r. odbył się wyjazd klas V abc na warsztaty plastyczne w CPL w Sokolu.

  Uczniowie uczestniczyli w dwóch zajęciach warsztatowych:

  - Zdobienie pisanek metodą batiku

  - Papier czerpany motywem wielkanocnym

  Z etapami powstawania pisanek zapoznawała uczniów p. Małgorzata Tarasewicz. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się tworzeniu pisanki, która powstawała w sprawnych rękach p. Gosi i mieniła się coraz to innym kolorem. Następnie każdy z uczestników miał okazję wykonać samodzielnie 3 pisanki, które na koniec zostały ocenione przez naszą panią instruktor.

  Z etapami powstawania papieru czerpanego zapoznała nas p. Natalia Wenclik Olszewska

  Każdy uczeń własnoręcznie tworzył papier z mokrej papki na specjalnym sitku i ozdabiał go wybranym z serwetki motywem wielkanocnym. Oba warsztaty były ciekawe i wzbogaciły nas o nowe doświadczenia i wiedzę .

           Wyjazd zorganizowała Elżbieta Januszkiewicz przy współpracy z D. Ostaszewską i p. J. Kuźma.

   

   

   

  Elżbieta Januszkiewicz

 • Okruchy VIa

      09.03.2017 r. uczniowe kl. VI A mieli ze zadanie napisać cztery okruchy, czyli krótkie wierszyki,które będą wyrażały własne odczucia, emocje i przemyślenia. Jest to najprostszy sposób, jak w krótkim czasie opanować język poezji. Uczniowie puścili wodze fantazji i napisali bardzo ciekawe utwory.

  1. Mała, drobna, niepozorna, a w środku, dojrzała inteligentna i oczytana.   D.D   
  2. Ręka ma pisze co serce dyktuje.   O.L                                                                 
  3. Na nudnej lekcji, uciekam myślami. Jestem w oddali.    M.M
  4. Patrząc przez okno, widzę mknące auta i ludzi spieszących się w codziennym wirze zdarzeń.    E.Ł
  5. Szkoła jest jak pegaz ulotna lecz piękna.    N.G
  6. W świecie kwadratów kółko spłonie na stosie.   W.D
  7. Taka mała ławka, a obok dwa krzesła.   W.D
  8. Księżyc wygląda na ciemne niebo, a słońce żegna dzień.  N.G
 • Księga wierszy uczniów klas 0-III

  W ramach projektu "Książka wszystko potrafi" uczniowie klas 0-III wzięli udział w szkolnym konkursie literacko-plastycznym pt. "Zima wierszem malowana". Zadaniem dzieci było napisanie wiersza o szeroko pojetej tematyce zimowej oraz narysowanie do niego ilustracji. Dostarczono bardzo dużo prac, z których wyłoniono następujących laureatów:

  Klasa 0a Maja Bójko
  Klasa 0b Wiktoria Buwaj
  Klasa Ia Piotr Szymusiuk
  Klasa IIa Kacper Subieta
  Klasa IIb Greta Tomala
  Klasa IIc Nikola Karakula
  Klasa IId Lena Pelc
  Klasa IIIa Stanisław Magnuszewski
  Klasa IIIc Grzegorz Bielenia
  Klasa IIId Małgorzata Ludwiczuk.

  Organizatorzy stworzyli księgę wierszy, którą można przeczytać w szkolnej czytelni.
  Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy laureatom!

  Joanna Romańczuk, Katarzyna Grodzka

 • „Adonis ma gościa”.

       8 marca uczniowie klasy Ia, IId, IIIb i IIId wyjeżdżali do Opery i Filharmoni Podlaskiej w Białymstoku na spektakl muzyczny pt. „Adonis ma gościa”. Adonis to papuga – ptak wychowany w klatce, który nie zna innej rzeczywistości, a jego życie pewnie dalej byłoby spokojne i bardzo ograniczone, gdyby nie wizyta pewnego gościa. Wrona – Węgiel, dla której najważniejszą wartością w życiu jest wolność, jest stworzeniem z innego świata. Początkowo ptaki zupełnie nie mogą się porozumieć, jednak później zostają najlepszymi przyjaciółmi. Okazuje się, że dopiero wspólna praca Adonisa i Węgla doprowadza do sukcesu. Sztuka ukazuje nam, że każdy z nas jest inny, każdy z nas może też pomóc drugiemu, aby wspólnie osiągać wielkie rzeczy.
      Uczniowie aktywnie brali udział w spektaklu, razem z aktorami śpiewali i tańczyli. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało.

  W.Barszczewska, A.Oziabło, D.Ostaszewska, J.Romańczuk

 • Szkolny konkurs matematyczny

       W poniedziałek 06.03.2017r. odbył się szkolny konkurs matematyczny ,,Żaczek” dla uczniów klas II. Głównym celem konkursu było sprawdzenie przygotowania uczniów do ogólnopolskiego konkursu matematycznego ,,Kangur 2017”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas IIa, IIb IIc IId. Uczniowie rozwiązywali typowy test konkursowy składający się z 21 zadań.Organizatorzy  konkursu: D. Golak i H. Łuksza po podliczeniu punktów wyłonili laureatów:                                                                                                          
  I miejsce - Polańska Natalia kl.IIa
  II miejsce - Dąbrowska Gabriela kl.IIc
  III miejsce - Wieliczko Łukasz kl.IIa i Aksiucik Daria kl.IIb
  Wyróżnienia: Aleksiejuk Michał kl.IIa, Pańkowski Bartosz kl.IIb,Pogorzelski Szymon kl.IIb, Kondratowicz Natalia kl.IId
  i Nowik Daria kl.IId,

  Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w ,,Kangurze 2017’’!

      09 marca odbył się konkurs matematyczny klas III. Wzięło w nim udział 25 uczniów. Organizatorki  konkursu: A. Chołołowicz
  i A. Bogdanowicz po sprawdzeniu zakodowanych prac  wyłoniły laureatów:                                                                                                          
  I miejsce – Nikola Zastocka kl.IIIc
  II miejsce – Damian Siekierko kl.IIIa
  III miejsce – Adam Konończuk kl.IIId, Patryk Kozikowski kl.IIIb  i Jan Gąsowski kl.IIIa
  Wyróżnienia: Zofia Gryko i Kinga Buwaj z kl.IIId

  Dorota Golak  Helena Łuksza, Anna Chołołowicz

 • Koktajlowa dawka energii, zdrowia i urody

  Owoce i mleko? To wspaniałe połączenie! Mleczno-owocowe koktajle to prosty sposób na szybką i zdrową przekąskę.

  W ramach współpracy z firmą „Sebex”, która dostarcza nam owoce, warzywa i mleko, dzieci z klas 0 – III miały okazję spróbować smakowitych mleczno-owocowych koktajli. Dostarczają one naszemu organizmowi porządną dawkę witamin, minerałów i błonnika. Dodanie ich do naszego codziennego menu to znakomity pomysł – niezależnie od wieku!

  Przed wykonaniem smacznego posiłku dzieciaki wysłuchały przeprowadzonej przez panią Ewelinę pogadanki dotyczącej urozmaicenia codziennej diety. Pani Ewelina skutecznie zachęciła wszystkich do wprowadzenia zdrowych zmian w żywieniu. 

  Alina Owsiejczuk

 • W świecie mitów

     Dnia 28 lutego 2017 r. w ramach realizacji podstawy programowej  języka polskiego uczniowie klas piątych wyjeżdżali do Białegostoku na  przedstawienie teatralne „ W świecie mitów”. Spektakl przygotowany został przez  Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
     W  scenicznej opowieści dwoje młodych bohaterów, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem powoduje przeniesienie się w czasy mityczne. Spotyka w nich: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa. Bohaterowie ulegają nietypowym i zabawnym perypetiom, które przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Aby wrócić do swoich czasów, muszą znaleźć klucz - rozwiązać zagadkę wypowiedzianą przez Prometeusza.
     Przedstawienie w reżyserii Marzeny Kucmer- Koleńskiej przenosi widzów w czasy mityczne i udowadnia, że bohaterowie antyczni i ich przygody nadal mogą zaciekawić odbiorców. Poza tym w spektaklu pojawiło się wiele zwrotów zaczerpniętych z mitologii, które nadal są używane. Nie zabrakło także zabawnych scen, humorystycznych dialogów, a uwagę przyciągała wspaniała scenografia i muzyka.

   

  Organizator Irena Kardasz
  Opiekunowie: Irena Kardasz, Elżbieta Januszkiewicz, Joanna Wiremiejuk

 • "O warszawskim bazyliszku"

      Dnia 24 lutego uczniowie klasy V c odwiedzili maluchy z klas 0 a i 0 b. Zaprezentowali przygotowane na j. polskim i zajęciach dodatkowych pod kierunkiem pani Ireny Kardasz krótkie przedstawienie " O warszawskim bazyliszku". Dzieci z uwagą wysłuchały inscenizacji, a później odpowiadały na pytania dotyczące treści legendy. Poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone słodyczami. Było to miłe spotkanie starszych uczniów z maluchami, służące integracji społeczności szkolnej. 

  Irena Kardasz

 • APEL KLAS 0-III

      Dnia 17.02.2017r. odbył się apel  dla klas 0-III podsumowujący konkursy przedmiotowe i tematyczne. Pan dyrektor Jan Łuksza wręczył uczniom dyplomy i nagrody.
     Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
     Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań poprzez udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Powodzenia!

  WandaBarszczewska

 • DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

      16 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana „Dyskoteka Walentynkowa”. Uczniowie SP i Gimnazjum bawili się w hali gimnastycznej świętując dzień zakochanych. W rytm muzyki puszczanej przez naszych wspaniałych DJ-ów bawiła się cała szkoła!

  Grzegorz Szymański

 • WALENTYNKOWO

       Naszą szkołę odwiedził Święty Walenty!!!  Za jego pośrednictwem, przedstawiciele SU w dniach 9- 14 luty 2017 zbierali kartki walentynkowe. Wszystkieosoby pragnącepodarować  walentynkiswoim sympatiom, ukochanym, przyjaciołom mogły to zrobić w specjalnej skrzynce „Poczty walentynkowej”. 14 lutego posłańcy roznieśli listy i słodkości lubianym i zakochanym.

   

  Grzegorz Szymański

 • Lekcja empatii i pokory

  Spotkania z ludźmi starszymi czy chorymi to bardzo istotny element edukacji młodego człowieka. Dzieci uczą się dzięki temu wyrozumiałości – względem innych i siebie. Ostatnio miały okazję odbyć taką lekcję podczas spotkania w DPS w Jałówce.

  Dnia 16 lutego 2017 r. uczniowie klasy III c, uczęszczające również do świetlicy szkolnej, wzięły udział w spotkaniu integracyjnym w Domu Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce.

  Zostaliśmy przyjęci bardzo miło – jak zawsze.  Przywitał nas dyrektor placówki, pan Jan Steckiewicz.

  Uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny – śpiewali i recytowali. Widownia, którą stanowili mieszkańcy DPS-u, nagrodzili występ gromkimi brawami. Dzieci zostały obdarowane również koszem pełnym słodyczy oraz kolorowymi, ręcznie robionymi wiatrakami. Nasi uczniowie wręczyli z kolei mieszkańcom samodzielnie wykonane laurki. Następnie dzieci bawiły się w świetlicy przy suto zastawionym stole – pełnym słodyczy i owoców. Grały na x-boxie, rzucały do celu w tarczę, grały w gry planszowe. Zwiedziły pracownię terapii zajęciowej, w której podopieczni wykonują różne prace plastyczne i rękodzielnicze.

  Integracyjne spotkanie zaliczamy do bardzo udanych. To najlepsza lekcja pokory i empatii. Dziękujemy serdecznie, Panie Dyrektorze.

  Anna Bogdanowicz, Alina Owsiejczuk

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gminny Zespół Szkół w Michałowie
  ul.Sienkiewicza 21
  16-050 Michałowo
 • 85 71 89 515

Galeria zdjęć