Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Książę i żebrak

  Książę i żebrak - Obrazek 1      Dnia 19 lutego 2018 r. w ramach realizacji podstawy programowej  języka polskiego uczniowie klas IV – VI wyjeżdżali do Białegostoku na  przedstawienie teatralne „ Książę i żebrak”. Spektakl przygotowany został przez  Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

  Spektakl to barwna i ekscytująca opowieść o przygodach młodych bohaterów, którzy zamieniają się rolami. Młody następca tronu książę Edward przebiera się w strój ubogiego chłopca Toma Canty’ego . Akcja rozgrywa się w XVI wieku, kiedy w Anglii panowali Tudorowie. Wyszukane stroje, pojedynki, zwroty akcji i humor – to wszystko można było odnaleźć w adaptacji powieści Marka Twaina. Przedstawienie pełne było muzyki, piosenek i układów choreograficznych.

                                                                                            Organizator: Irena Kardasz,

  Opiekunowie: Anna Chołołowicz, Tamara Durek

 • Lekcja dobroci Jasia i Małgosi

       Lekcja dobroci Jasia i Małgosi - Obrazek 1

  16.02.2018r. uczniowie klas 0-IIIobejrzeli spektakl pt. „Lekcja dobroci Jasia i Małgosi”,  przygotowany przez aktorów z teatru „ Magik”. Aktorzy zabrali nas w fascynujący świat bajki i fantazji. Ciekawa sceneria, żywiołowa akcja i treść z morałem to główne atuty tego przedstawienia. Dzieci gromkimi brawami nagrodzili piękny występ aktorów.

  Wanda Barszczewska

 • Z internetem bezpiecznie się bawimy – smaczne potrawy tworzymy.

    Z internetem bezpiecznie się bawimy – smaczne potrawy tworzymy. - Obrazek 1  W tym roku szkolnym uczniowie klasy IVC Szkoły Podstawowej w Michałowie uczestniczyli w kilku spotkaniach poprzedzonych spektaklami profilaktycznymi, dzielili się swoimi spostrzeżeniami podczas dyskusji klasowych, obejrzeli kilka prezentacji o zachowaniu bezpieczeństwa podczas korzystania z jednego z najpopularniejszych  wynalazków współczesnej cywilizacji - internetu.

     Wszyscy dobrze wiemy, że zasoby internetu  są imponujące i możemy z nich zawsze mądrze korzystać. Tak też postąpili uczniowie klasy IVC i ich rodzice, którzy w oparciu o przepisy ze stron poświęconych kulinariom przygotowali potrawy.  Godzina wychowawcza upłynęła nam szybko i pysznie. Degustacji, częstowaniu wzajemnemu towarzyszyła wymiana informacji na temat składników i sposobów przygotowania potraw według przepisów ze stron www.

                                                                    Iwona Anchim

 • Wyniki Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej

      9 lutego 2018r. otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej, w której wzięło udział 72 uczniów klas III na przełomie listopada i grudnia  2017r.

  Orła plastycznego oraz tytuł laureata otrzymała Agnieszka Gryko z kl.IIId
  za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Plastuś”.
  Orła plastycznego oraz tytuł finalisty otrzymała Ewelina Barszczewska z kl.IIId
  za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Plastuś”.
  Klasa IIId jako jedyna przystąpiła do konkursu plastycznego.
   Warto było!
  Szkolne koordynatorki konkursu: p.D.Golak i p.H.Łuksza przyznały miejsca na etapie szkolnym w poszczególnych konkursach:
  Konkurs czytelniczy ,,Abecadło
  I miejsce: Agnieszka Gryko kl.IIId
  II miejsce: Gabriela Dąbrowska kl.IIIc
  III miejsce: Magdalena Wawreniuk kl.IIIa, Łukasz Wieliczko kl.IIIa, Natalia Polańska kl.IIIa
  Konkurs ortograficzny ,,Ortografek”
  I miejsce: Gabriela Dąbrowska kl.IIIc
  II miejsce: Magdalena Wawreniuk kl.IIIa, Greta Tomala kl.IIIb, Michał Ostrowiecki kl.IIIc
  III miejsce: Łukasz Wieliczko kl.IIIa, Daria Aksiucik kl.IIIb, Szymon Pogorzelski kl.IIIb
  Konkurs matematyczny ,,Plusik”
  I miejsce: Ewelina Barszczewska kl.IIId
  II miejsce: Michał Ostrowiecki kl.IIIc, Lena Pelc kl.IIId, Natalia Kondratowicz kl.IIId
  III miejsce: Daria Sakowicz kl.IIIa, Łukasz Wieliczko kl.IIIa, Natalia Polańska kl.IIIa

  Gratulujemy laureatom i wszystkim uczniom, którzy włożyli wiele wysiłku i pracy
  w przygotowanie się i przystąpienie do konkursów, które były bardzo wymagające. Wszyscy odnieśli sukcesy!
  Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów w następnym, marcowym konkursie ogólnopolskim ,,Olimpusek”!

   

  Dorota Golak, Helena Łuksza

 • Spotkanie integracyjne w DPS Garbarach

     Spotkanie integracyjne w DPS Garbarach - Obrazek 1 15 lutego 2018r. uczniowie klas trzecich z wychowawczyniami p.H.Łuksza i p.D.Golak odwiedzili Dom Pomocy Społecznej  w Garbarach.
  Już prawie tradycją naszej szkoły stały się spotkania uczniów klas młodszych z pensjonariuszami przynajmniej raz w roku. Nasza wizyta jest bardzo wyczekiwana i daje dużo radości pensjonariuszom.

  Pani dyrektor p.Halina Sakowicz zawsze serdecznie nas wita i dziękuje, że o nich pamiętamy i odwiedzamy.
     Uczniowie prezentowali się przed pensjonariuszami recytując napisane przez siebie wiersze oraz śpiewając piosenki z układem tanecznym.
  Zostali nagrodzeni dużymi brawami. Jak zawsze dzieci były ugoszczone słodkim poczęstunkiem. Opiekunowie zadbali o miłe spędzenie czasu przez dzieci organizując im różne zabawy, konkursy i zajęcia plastyczne.
     Umówiliśmy się na następne spotkanie w marcu z rewizytą. Grupa teatralna ,,Promyk” przyjedzie do nas z przedstawieniem ,,Mały Książę”.

   

  Dorota Golak, Helena Łuksza
   

 • Spotkanie walentynkowe w bibliotece

     Spotkanie walentynkowe w bibliotece - Obrazek 1  13 lutego 2018 r. klasa IVa  skorzystała z zaproszenia i z wychowawczynią udała się do Biblioteki Gminnej na spotkanie walentynkowe. Pani Ania Awruk opowiedziała o życiu św. Walentego oraz zapoznała z legendą związaną z postacią patrona zakochanych. Uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach- rozwiązywali walentynkową krzyżówkę, dobierali imiona słynnych par znanych z literatury, z zawiązanymi oczami chłopcy rozpoznawali wybraną dziewczynę, odpowiadali na pytania dotyczące postaci literackich z historią miłosną w tle, pisali na karteczkach swoje imiona, zgniatali w kulkę, podrzucali do góry i podnosili najbliżej leżącą, i mówili tej osobie coś miłego. Na zakończenie spotkania czytali piękne wiersze o miłości, odpowiadali na pytania dotyczące walentynek.

       Dziękujemy pani Annie Awruk oraz panu Mikołajowi Greś za miłą gościnę w bibliotece oraz słodkie upominki.

  Tamara Durek

 • Podsumowanie półrocza

      13.02.2018 r.  w naszej szkole odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze. Pani Elżbieta Mackiewicz przygotowała i przedstawiła prezentację na temat uzyskanych wyników w nauce i zachowaniu. Przewodnicząca SU Aleksandra Czerniawska podsumowała półroczną pracę zespołu. Na zakończenie apelu pani wicedyrektor Wioletta Gryko wręczyła książki i dyplomy uczniom biorącym udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Życzyła wszystkim uczniom sukcesów w dalszej nauce.

  Tamara Durek

  Podsumowanie półrocza - Obrazek 1

   

 • Rozstrzygnięcie konkursu „Mój Przyjaciel Dzielnicowy”

  Rozstrzygnięcie konkursu „Mój Przyjaciel Dzielnicowy” - Obrazek 1     8 lutego 2018r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój Przyjaciel Dzielnicowy” zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku . Celem konkursu było m. in. promowanie wizerunku dzielnicowego jako przyjaznego policjanta; kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród dzieci jako instytucji godnej zaufania oraz utrwalenie informacji dotyczących sposobu alarmowania w sytuacjach kryzysowych i kształtowanie pozytywnych wzorców zachowań dzieci. Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej dzielnicowego i oddanie „głosu zaufania” na wybranego funkcjonariusza. W naszej szkole w konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Dzieci oddały głos na dzielnicowego mł. asp. Krzysztofa Korzenieckiego. Trzecie miejsca w województwie zajął uczeń kasy IIIb – Gabriel Czerniawski. Serdecznie gratulujemy!!!

  Dorota Ostaszewska, Dorota Golak

 • Nasze sukcesy

     10 stycznia 2018r. dziesięciu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Polskiego zorganizowanym przez EGO PARTUM. Szkolnym koordynatorem była Tamara Durek.

  Konkurs się odbył w kategoriach:

  • klasy III- IV W zaczarowanym świecie baśni ( 5ucz.kl.IVa)
  • klasy VI-VII Szatan z siódmej klasy tropi błędy językowe (kl.VIa 2ucz.,kl.VIb1ucz.,VIIa 2ucz.)

  Tomasz Matys - ucz. kl.VIa zdobył wyróżnienie

  Gratulujemy!

  Tamara Durek

 • "Romeo i Julia"

  "Romeo i Julia" - Obrazek 1    07 lutego 2018 r. w ramach realizacji podstawy programowej  języka polskiego uczniowie klas VII i gimnazjum wyjeżdżali do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na  sztukę Wiliama Szekspira "Romeo i Julia".

              To wzruszająca i ponadczasowa opowieść o miłości młodych, pięknych kochanków, Romea i Julii – członków dwóch zwaśnionych rodów: Capuleti i Montague. Zakochani zrobią wszystko, aby być ze sobą, nie zważając na przeciwności losu i rodzinne waśnie. „Jak cudowna jest miłość skoro cień miłości tyle bogactwa niesie i tyle radości".

              Barwne kostiumy aktorów ukazywały czas i miejsce wydarzeń - przenosiły widzów w XVI wiek. Użyte rekwizyty identyfikowały występujące postacie. Oświetlenie sceny i aktorów tworzyło nastrój przedstawienia, działało na emocje widzów. Słabe rozproszone światło wywoływało uczucie niepokoju i podkreślało tajemniczość, sceny jasno oświetlone wprawiały w zachwyt i ciekawość. Aktorzy sugestywnie potrafili wyrazić uczucia oraz przeżycia. Niektóre sceny emanowały humorem. Aktorzy odgrywający główne role wykreowali romantyczny, miłosny nastrój. Tragiczne zakończenie było perfekcyjnie odegrane, aktorzy naprawdę starali się, by cała sztuka udała się.

              Sztuka była bardzo interesująca, pomysłowa i nowatorska. Podobała się wszystkim uczniom. Oglądając spektakl można było zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości.

  Organizator: Tamara Durek
  Opiekunowie: Krystyna Kaczmarek, Marzena Owsiejczuk

  Tekst: Tamara Durek

 • W Warszawie

      W Warszawie - Obrazek 131 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej  wycieczce dydaktycznej do Warszawy zorganizowanej przez biuro podróży PRESTIGE TRAVEL. Celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Planetarium Niebo Kopernika oraz  nauka poprzez zabawę w Centrum Nauki Kopernik.

      Podróż do stolicy minęła bardzo szybko. Dotarliśmy na miejsce przed czasem, dlatego mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcia przy Pomniku Armii Krajowej.

     Następnie udaliśmy się do Sejmu RP. Uczestnicy wycieczki byli zaciekawieni, co dzieje się w tym gmachu na co dzień. Przewodnik oprowadził nas po Sejmie. Zobaczyliśmy salę plenarną, mogliśmy zająć miejsca na widowni i poobserwować kuluary. Jak się okazało, Sejm wygląda zupełnie inaczej niż w telewizji. Mieliśmy także okazję spotkać wicemarszałka Sejmu pana Ryszarda Terleckiego.

      Potem pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik - wspaniałego ośrodka nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Uczniowie przez trzy godziny poznawali prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Kolejnym punktem programu było działające przy Centrum Nauki Kopernik Planetarium Niebo Kopernika. Każdy w ciszy i skupieniu mógł wysłuchać wykładu na temat gwiazd oraz odbyć podróż po Układzie Słonecznym. Na oglądających wywarło niesamowite wrażenie.

      Wycieczka była udana. Panowała miła atmosfera. Zrobiono mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem niesamowitych wrażeń wszyscy byli bardzo zadowoleni.


  Organizatorem wycieczki była pani Irena Miruć.
  Opiekunami - panie: Marzena Owsiejczuk, Joanna Wieremiejuk, Tamara Durek

 • Połowinki klas II gimnazjum

  Połowinki klas II gimnazjum - Obrazek 1  19 stycznia 2018 r. szkolna stołówka rozbrzmiewała głośnymi rytmami. Piękne kreacje, wspaniałe fryzury, eleganckie koszule ale przede wszystkim szeroki uśmiech na twarzy – to były „stroje” obowiązkowe na ten wyjątkowy wieczór dla naszych drugoklasistów. Na Połowinkach gościliśmy Panią wicedyrektor W. Gryko, która w kilku miłych słowach powitała uczestników i życzyła wszystkim udanej zabawy.

     W rytm najnowszych przebojów (które puszczali nasi DJ Radek i DJ Kuba) wszyscy uczniowie bawili się wspaniale. Ola Zakrzewska i Hania Zamiara zadbały o to, aby każdy znalazł coś dla siebie i by uczestnicy się nie nudzili - więc zabawom towarzyskim nie było końca. Wiele śmiechu wywołała zabawa z fantami „Kareta” czy też „walka” o ostatnie krzesło. Dopełnieniem tańców był przepyszny poczęstunek, o który zadbali rodzice. Oprócz gorącej pizzy można było zjeść tradycyjne kanapki, czekały też własnoręcznie przygotowane słodkie wypieki oraz zdrowe owoce. Amatorzy mniej zdrowych chipsów i innych drobnych przekąsek również znaleźli coś dla siebie.   

    Impreza połowinkowa była bardzo udana, uczniowie tańczyli do ostatniej chwili a rodzice zadbali o każdy szczegół – od przygotowania strony kulinarnej, opieki w trakcie uroczystości aż po posprzątanie stołówki na zakończenie. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia pozostaną na długo w pamięci uczestników.

  Wychowawczynie klas II – A. Kazberuk, E. Głowacka.

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1   19 stycznia 2018r. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się uroczystość szkolna: Dzień Babci i Dziadka. W tym dniu hala była wypełniona po brzegi. Przybywających gości witał napis na parawanie: "Kochana Babciu! Kochany Dziadku! Żyjcie nam 100lat!” udekorowany czerwonymi, małymi i dużymi serduszkami.

     Tradycyjnie od kilku lat organizatorami tej uroczystości są klasy trzecie. W tym roku zaszczyt ten przypadł kl.IIIa,b,c,d oraz ich wychowawczyniom: H.Łuksza, D.Golak, K.Grodzkiej i J.Romańczuk.

     Zadaniem wcześniejszym każdego ucznia z kl.III było napisanie własnego wiersza z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najpiękniejsze wiersze z każdej klasy zostały zaprezentowane przez uczniów na uroczystości. Dopełnieniem wierszy były piosenki i występy taneczne.

     Na zakończenie występów wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę "Niech nam żyją wszystkie babcie i dziadkowie też” na melodię "Szła dzieweczka do laseczka” oraz "Sto lat”. Następnie wręczyli babciom i dziadkom laurki ze swoimi wierszami i życzeniami oraz własnoręcznie wykonane upominki.

     Podsumowanie uroczystości odbyło się przy herbatce z domowym ciastem.

     W kl. 0-II odbyły się dodatkowe spotkania klasowe z udziałem babć i dziadków.
     Liczne przybycie babć i dziadków do naszej szkoły z bliska i daleka, świadczy o tym jak bardzo ważne jest to święto oraz jak niezwykła jest więź i miłość do swoich wnuków. Do zobaczenia za rok!

  D.Golak, H.Łuksza, K.K.Grodzka, J.Romańczuk

 • ,,Boże Narodzenie w oczach dziecka’’

  ,,Boże Narodzenie w oczach dziecka’’   - Obrazek 1   17 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu wojewódzkiego pt. ,,Boże Narodzenie w oczach dziecka”, który odbył się w Białymstoku w Szkole Podstawowej nr 5.

     Głównym celem konkursu było pielęgnowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych oraz promocja swojej małej ojczyzny.
  Błogosławieństwa na zorganizowanie konkursu udzielił Jego Ekscelencja Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański.
  Z naszej szkoły wysłano 55 prac plastycznych w formie płaskiej i przestrzennej.
   Laureatami zostali:

  Gabriel Charkiewicz kl.Ib
  Aleksandra Strzeszewska kl.IIa
  Kornela Kozikowska kl.IIIa
  Krystian Wojciechowski kl.IIIb

  Wyróżnienia otrzymali:

  Jakub Pietruczuk kl.Ia
  Szymon Pogorzelski kl.IIIb
  Zofia Gryko kl.IVd
  Małgorzata Ludwiczuk kl.IVd
  Wiktoria Wojciechowska kl.IVd

  Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

  Dorota Golak,  Elżbieta Januszkiewicz

 • Ognisko w śnieżnej scenerii

       Ognisko w śnieżnej scenerii - Obrazek 1 Podczas gdy najmłodsi uczniowie naszej szkoły bawili się w towarzystwie Olafa i Elzy,  klasy IV- VI pod okiem animatorki pani Ani Zatorskiej tańczyły w różnych rytmach muzyki dyskotekowej w harcówce, biorąc  udział w konkursach.

    
  Najstarszej młodzieży Rada Rodziców zorganizowała wyjazd na ognisko do Podozieran.  Mogliśmy tam w zimowej scenerii, wśród śnieżnych koronkowych drzew brać udział w różnych konkursach przygotowanych przez animatorkę zabaw np. jazda na nartach, lepienie bałwana, odnajdywanie ukrytych w leskie krążków czy też przeciąganie liny. Pogoda była wymarzona, lekki mróz sprzyjał harcom na śniegu. Dopełnieniem zabaw były gorące kiełbaski prosto z ogniska.

  J.Wieremiejuk, I. Kardasz

 • Opowieści z Lodowej Krainy

  Opowieści z Lodowej Krainy - Obrazek 1    17 stycznia 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im.Wł. Syrokomli  w Michałowie i nauczyciele  Krystyna Kaczmarek, Emilia Gryko oraz Iwona Anchim uczestniczyli w uczcie kulturalnej. Obejrzeli musical Teatru Współczesnego  z Krakowa pt.: „Opowieści z Lodowej Krainy”. Wspaniała oprawa muzyczna, interesująca opowieść,  bogate stroje, znakomici aktorzy. Miejsce - sala widowiskowa Uniwersytetu Pedagogicznego w Białymstoku. Scenariusz  i reżyseria: Bartosz Jarzymowski.

  Iwona Anchim

      17 stycznia 2018 roku uczniowie z naszej szkoły wybrali się do teatru, gdzie obejrzeli sztukę pt. „Opowieści z Krainy Lodu”. Opowiadała ona o przygodach: Anny, Elzy i Kristofa. Przedstawienie bardzo przypadło wszystkim do gustu. W drodze powrotnej odwiedziliśmy KFC.

  Dagmara Krawczuk

 • Choinka noworoczna

     Choinka noworoczna - Obrazek 1 17 stycznia 2018 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się choinka noworoczna dla klas 0-III zorganizowana prze Radę Rodziców.

     Imprezę prowadziła firma "Fast Event" z Białegostoku. Do wspólnej zabawy wszystkich najmłodszych zapraszał "didżej" oraz Bałwanek Olaf i Księżniczka Elza. Wszystko odbywało się w scenerii Krainy Lodu i Baśni w otoczeniu dmuchanych zamków.

     Dzieci brały udział w różnych konkursach z nagrodami: m. in. śnieżnych potyczkach, przeciągały linę, układały puzzle, brały udział w wyścigach sanek, tańczyły różnymi częściami ciała oraz tańczyły z Olafem i Elzą.

  Wielkim finałem wspólnej zabawy choinkowej była oczywiście wizyta św. Mikołaja, z którym dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcie.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za niesamowitą podróż w Krainę Lodu i Baśni przepełnioną mnóstwem zabawy.

  Dorota Golak

 • Spotkanie z BubusiemPuchaczkiem i Bogdanen Dudko

  Spotkanie z BubusiemPuchaczkiem i Bogdanen Dudko - Obrazek 1   „Ta historia zdarzyła się naprawdę. Wtedy, kiedy dzieciaki nie znały jeszcze komputerów i wszystkie wolne chwile spędzały na podwórku. W małej wiosce mieszkał zafascynowany życiem ptaków chłopiec. I tak się stało, że pewnego dnia na swojej ścieżce spotkał puchacza. Chłopiec i sowa. Czy taka przyjaźń jest możliwa?” - czytamy na okładce  najnowszej książki  Bogdana Dudko „BubuśPuchaczek” i już mamy ochotę powędrować  wzrokiem na pierwsze strony, aby dowiedziećsięwięcej  o tej nietypowej przyjaźni.

      16 stycznia 2018r. uczniowie klas IVc i IVd Szkoły Podstawowej im.Wł. Syrokomli w Michałowie  wraz z nauczycielkami panią Aliną Żakiewicz i  Iwoną Anchim uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem Bogdanem Dudko, który zaprezentował swoją nową książkę „BubuśPuchaczek”. Jest to publikacja dla dzieci, ale rodzice zapewne też chętnie przeniosą się w świat  wyobraźni i wspomnień  z dzieciństwa.

     Chłopiec i sowa to główni bohaterowie opowieści. Czy taka przyjaźń jest możliwa? Na to pytanie znajdą odpowiedź uczestnicy spotkania  po przeczytaniu,  jeszcze pachnących  zapachem  świeżego druku, książek, które otrzymali z dedykacją  autora.

     Promocji książki towarzyszyły interesujące opowieści o  sowach, ich zwyczajach, trybie życia i naturalnym środowisku jakie zamieszkują te ptaki. Odbyły się też warsztaty prowadzone przez panią  Dagmarę Widanow.  Dzięki jej wskazówkom z kolorowych kawałków filcu powstawały wspaniałe, puchate sowy.

     Spotkanie zostało zorganizowane w GminnejBibliotece Publicznej w Michałowie. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy.

                                                          Iwona Anchim i Alina Żakiewicz

 • Prawie jak w chmurach

  Prawie jak w chmurach - Obrazek 1    11 stycznia 2018r. grupa uczniów z klas IVC, IVD,VA, VB Szkoły Podstawowej im.Wł. Syrokomli w Michałowie bujała w obłokach i próbowała przeskoczyć swoje możliwości skacząc na trampolinach w Strefie Wysokich Lotów. Do zajęć sportowych uczniowie byli dobrze przygotowani – założyli odpowiedni strój, skarpetki antypoślizgowe i zaopatrzyli się w napoje, pamiętając o tym, że podczas intensywnego wysiłku zawsze należy uzupełniać  płyny w organizmie.

     Na początku odbyła się,pod czujnym okiem instruktorów,solidna rozgrzewka. A później były harce, zabawy indywidualne i w grupie, wyskoki na trampolinach i huśtanie na linach oraz przeloty nad morzem gąbek zakończone miękkim lądowaniem.

     Zajęcia miały charakter rekreacyjny, rozwijały sprawność uczniów, uczyły bezpiecznego zachowania, bo w czasie zabawy  należało zachować ostrożność i uważać zarówno na siebie jak i na innych. Wspólne zajęcia sportowe integrowały zespoły klasowe.

    Bawiąc się na tle niebieskich materaców, wszyscy zgodnie twierdzili,że poczuli się prawie  jak w niebie. Opiekę nad uczniami pełniły panie Iwona Anchim, Alina Żakiewicz i Elżbieta Trochimczyk.

                                                 Iwona Anchim, A.Żakiewicz, E.Trochimczyk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
  ul.Sienkiewicza 21
  16-050 Michałowo
 • 85 71 89 515

Galeria zdjęć