„In our hands”  - „W naszych rękach”  (projekt e-Twinning 2020/2021)

Zobacz więcej In_our_hands.pdf

Projekty e-Twinning 2018/2019

Breakfast in our countries –  delicious and healthy.

Uczniowie klas czwartych  przygotowali prace w projekcie e-Twinning Breakfast in our countries –  delicious and healthy.  W projekcie należało narysować i opisać swoje śniadanie z uwzględnieniem  walorów zdrowotnych posiłku. Wykonano też zdjęcia śniadań, zdrowych przekąsek oraz sałatek. Następnie przeprowadzono ankietę wśród uczestników projektu,                           a rezultaty zostały opisane w postaci wykresów. Dokonano również porównania nawyków żywieniowych uczniów z naszej szkoły i szkoły z Niemiec. Podczas projektu przygotowywano krzyżówki, wykreślanki, słowniczki, chmury wyrazowe, logo. Uczestnicy projektu wzajemnie poznawali efekty współpracy w postaci prac umieszczanych na stronie projektu. Poza tym odbył się chat, a na koniec wypełniono ankietę ewaluacyjną, w której uczniowie i nauczyciele wyrazili zdanie na temat działań podejmowanych w projekcie oraz efektów współpracy.

Głównym celem projektu było rozwijanie świadomości uczniów                    o potrzebie jedzenia zdrowych śniadań przed wyjściem do szkoły i właściwego, zbalansowanego odżywiania przez cały dzień. Dzięki pracom w projekcie uczniowie wzbogacili zasoby leksykalne, rozwijali kreatywność, umiejętność współpracy w projekcje z wykorzystaniem możliwości językowych                            w korespondencji z rówieśnikami  ze szkół  niemieckich, włoskich i tureckich.

W tym semestrze zostały też przygotowaniu pocztówki do projektu e-Twinning  Postcard exchange. - See my city!  Uczniowie klas VII i V naszej szkoły przygotowali kartki pocztowe przedstawiające uroki regionu – Michałowa i okolic szczególnie. Napisali kilka zdań o sobie, swoich zainteresowaniach i miejscu, w którym mieszkają. Otrzymaliśmy przepiękne pocztówki z pozdrowieniami z Liska (Niemcy), które wyeksponowano na gazetce ściennej. Podczas pracy w projekcie uczniowie doskonalili umiejętność pisania i czytania, rozwijali kreatywność, wzbogacali zasoby leksykalne i poszerzali wiedzę o świecie.

Uczniowie klas VII współpracowali również w projekcie My ideal city in Europe. Tu również promowali swój region, rozwijali kreatywność i korzystali z technologii informacyjnych.

Do współpracy w projektach i doskonalenia kompetencji komunikacyjnych oraz językowych zapraszam w następnym roku szkolnym.

Iwona Anchim

ETwinning 2018/19

W grudniu 2018 r. uczniowie przystąpili do ostatniego etapu projekty e-Twinning pt.: „Proverbs”.  Po opracowaniu przysłów, prezentacji  o miejscu, w którym mieszkamy  oraz naszych  zainteresowaniach, przygotowaliśmy  pocztówki  w formie tradycyjnej i online.  Pocztówki zawierały życzenia świąteczne, krótkie pozdrowienia oraz słowniczek świąteczny. Pracę poprzedziły lekcje z  wykorzystaniem materiałów z Gazetki Szkolnego Klubu Europejskiego zawierającej słownictwo świąteczne, życzenia, zadnia, „Opowieść Wigilijną” w j.angielskim i zadania do czytania ze zrozumieniem.
Dzięki pracy w projekcie uczniowie wzbogacali zasoby leksykalne, poszerzyli wiedzę o świecie, kształtowali postawę tolerancji i otwartości, rozwijali kreatywność i korzystali z technologii informatycznych, promowali  nasz region.

Iwona Anchim

ETwinning 2017/18

Od października do grudnia realizowany był projekt międzynarodowy eTwinning "Colours of the World- International Day of Tolerance". Opiekunami projektu były panie Dorota Bajko i Anna Malesińska. Uczestniczyli w nim uczniowie klas VI i I gimnazjum. Wszelkie działania skoncentorwane zostały na tym, aby pomóc uczniom zrozumiec pojęcie tolerancji.

Partnerami w działaniach zostały szkoły:

Pierwszym zadaniem było przedstawienie siebie oraz miejscowości w której mieszkamy.

Nasi przyjaciele z partnerskich szkół, również wykonali te zadanie:

Następnie przygotowaliśmy zdjęcia o obrazki dotyczące tego jak widzimy tolerację i czym jest ona dla nas. Przygotowaliśmy również specjalny teledysk:

A oto działania naszych przyjaciół:

Kolejne działanie to przygotowanie haseł i nagranie teledysków dotczących tolerancji. Jak chcemy walczyć z nietolerancją na świecie:

Nasi partnerzy wykonali i nagrali piękną piosenkę:

Na zakończenie podsumowaliśmy nasze działania wysyłając pocztówki do patnerskich szkół i nagrywając ostatni podsumowujący filmik