Konkursy 2019/2020

FINANSOAKTYWNI – MISJA PLANUJEMY BUDŻET

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

21 lutego w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Konkursie Czytania. Komisja konkursowa w osobach pani Anna Chołołowicz, pani Helena Łuksza i pani Irena Miruć oceniały płynność, wyrazistość, intonację i głośność czytania. Oto wyniki:

Laureaci:

Daria Dąbrowska- kl.Ia

Wiktoria Poskrobko- kl. Ib

I miejsce- Pietruczuk Lena Ia, Ostrowiecka Kalina Ia, Chmielik Mateusz Ib, Gwóźdź Antoni Ib, Włodkowska Natalia Ib, Helman Klaudia Ib,

II miejsce- Zimończyk Gabriel Ia, Lasota Wiktoria Ia, Bujko Franciszek Ib, Poskrobko Natasza Ib, Nowik Przemysław Ib, Wereszczuk Jan Ib,

III miejsce- Liuliak Aleksandra Ia, Kosk Kornelia Ib, Niewiński Ksawery Ib, Kozioł Michał Ib, Kulesza Krystian Ib

Gratulujemy osiągnięć w czytaniu i zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie. Tym razem będziemy czytać wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Helena Łuksza, Irena Miruć, Anna Chołołowicz

Wyniki Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej

18 lutego 2020r. otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej, w której wzięło udział 57 uczniów klas z II-III w grudniu 2019r.
Mamy finalistkę!
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Plastuś”otrzymała Maja Szarkowska z kl.IIc”. Uzyskała tytuł finalisty i nagrodę - medal Orła plastycznego.Maja wykonała laurkę dla mamy.
Warto było!

Szkolny koordynator konkursu - D.Golak na podstawie uzyskanej punktacji, rozstrzygnęła konkursy na etapie szkolnym:
Konkurs czytelniczy ,,Abecadło
I miejsce: Maja Bobko, Maja Jarmacewicz
II miejsce: Zofia Ostaszewska
III miejsce: Jeremiasz Supron, Wiktoria Lulewicz

Konkurs ortograficzny ,,Ortografek”
I miejsce: Jakub Chren, Albert Kosk
II miejsce: Wiktoria Lulewicz, Maja Bobko
III miejsce: Jeremiasz Supron, Natalia Helman, Patryk Hajduczenia

Konkurs matematyczny ,,Plusik”
I miejsce:Jeremiasz Supron, Albert Kosk
II miejsce: Maja Bobko
III miejsce: Jakub Chren

Konkurs plastyczny ,,Plastuś”
I miejsce: Maja Szarkowska
II miejsce: Zuzanna Ostaszewska, Natalia Ostaszewska
III miejsce: Urszula Wasilewska

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczniom, którzy włożyli wiele wysiłku i pracy w przygotowanie się i przystąpienie do konkursów, które były bardzo wymagające. Wszyscy odnieśli sukcesy!
Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Dorota Golak

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego "Pingwin 2019"

21 listopada 2019r. dziewięciu uczniów klasy VIII a wzięło udział w Ogólnopolskim  Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego Pingwin 2019.

Celem konkursu było :

1. wyrabianie umiejętności twórczego myślenia, rozwijanie zainteresowań poznawczych uczniów,
  2. integracja młodzieży i motywowanie do współzawodnictwa,
  3. wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki na wyższych etapach edukacyjnych

Test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których  tylko jeden był prawidłowy. Podstawę do oceny stanowiły wypełnione przez uczestników karty odpowiedzi. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na dane pytanie uczestnik  otrzymał 1 punkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi -1 punkt, a za nieudzielanie odpowiedzi – 0 punktów. Aby żaden uczestnik nie zakończył konkursu wynikiem ujemnym, organizator przyznał na starcie każdemu uczniowi 30 punktów. W związku z tym zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 60, a minimalnie  0 punktów.

Oto ranking wyników:

Imię i nazwisko Suma punktów Miejsce Opis
Tomasz Matys 54 7 Dyplom wyróżnienia
Sebastian Puczyński 44 17 Dyplom uznania
Natalia Bołtryk 40 21 Dyplom uznania
Magdalena Strzeszewska 37 24 Dyplom uznania
Patrycja Ciwoniuk 37 24 Dyplom uznania
Aleksandra Ciwoniuk 36 25 Dyplom uznania
Julia Rudnik 34 27 Dyplom uznania
Patrycja Niewińska 30 31 Dyplom uznania
Dawid Gryko 26 35 Dyplom uznania

Dziękuję za udział w konkursie i gratuluję Tomkowi dyplomu wyróżnienia.

Szkolny koordynator – Tamara Durek