Innowacja pedagogiczna

„Uczymy innych, dzielimy się wiedzą i umiejętnościami” - chwalą się uczniowie klasy IVc.

W ramach innowacji pedagogicznej „Kultura i sztuka w językach obcych” uczniowie  klasy IVc  zgłębiali wiedzę na temat krajów anglojęzycznych. Efektem  ich pracy są prace plastyczne,  prezentacje o Kanadzie i Australii.

Prezentacje zostały przedstawione uczniom klas III  szkoły podstawowej i ich wychowawcom. Uczniowie  klasy czwartej  opowiedzieli o symbolach związanych z tymi krajami, ciekawych miejscach, znanych pisarzach, aktorach i malarzach. Pojawiły się też interesujące informacje na temat świąt, obyczajów i kuchni danego regionu. Młodsi koledzy słuchali  z ogromnym zainteresowaniem i chętnie odpowiadali na zadawane po pokazie pytania. Nie jest łatwo uczyć innych, trzeba najpierw solidnie się przygotować, ale dzięki takiej metodzie więcej zapamiętujemy.

Iwona Anchim

Prace uczniów:

W dniach 4 i 18 grudnia  2017 r odbyły się Dni języków Obcych w naszej szkole. Pierwszego dnia obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego. Odwiedziliśmy Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Irlandię, Kanadę oraz Australię. Drugi dzień przeznaczony był dla Rosji i Białorusi.

Wszelkie działania odbywały się w ramach Innowacji Pedagogicznej „Kultura i sztuka w językach obcych”.

Obchody Dni Języków Obcych poprzedzone zostały przygotowaniami prezentacji multimedialnych, które uczniowie zaprezentowali młodszym kolegom z klas III. Ze zdobytych informacji uczniowie stworzyli kolaże oraz plakaty, którymi zostały udekorowane korytarze i tablice informacyjne.

Podczas Dnia Języka Angielskiego towarzyszyli nam: królowa Elżbieta, dwa karły Leprechauny  oraz zaprzyjaźniony z naszą szkołą Szkot. Uczniowie brali udział w konkursach, zadaniach oraz quizach językowych. Mieli też możliwość spróbowania tradycyjnych ciast i przysmaków charakterystycznych dla krajów anglojęzycznych oraz skosztować herbatki.

Podczas Dnia Języka Rosyjskiego i Białoruskiego odwiedził nas sam Dzied Maroz  i jego wnuczka Snieguroczka. Przygotowany został tradycyjny rosyjsko- białoruski poczęstunek w postaci ciasta drożdżowego, naleśników z dżemem i herbaty z konfiturą. Uczniowie poznali najważniejsze fakty i ciekawostki dotyczące omówionych krajów. Mogli też obejrzeć inscenizację bajki „Rzepka” oraz wcielić się w rolę aktorów

Prezentacja uczniów klasy IV b Stany_Zjednoczone.ppt

Dorota Bajko, Emilia Gryko, Elżbieta Januszkiewicz, Anna Malesińska, Joanna Romańczuk, Joanna Wieremiejuk

• Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie