Nawigacja

 • W Domku Baby Jagi

       11 października 2017r. uczniowie klas III a,b,c wraz z wychowawczyniami odwiedzili Domek Baby Jagi. Dojazd mieliśmy trochę utrudniony, ale po przyjeździe ukazał się nam wspaniały widok - dworek i piernikowy domek Baby Jagi w pięknym o tej porze roku lesie. Dzieci obejrzały znaną z bajki aranżację domku, mogły wejść do wnętrza pieca, wypróbować swoich mocy magicznych oraz otrzymały czarodziejski kamień spełniający życzenia. W dworku odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których zapoznano nas z recepturą wyrobu pierników, a następnie wszyscy otrzymali gipsowe pierniczki, które w artystyczny sposób dekorowali "lukrem" z farby. Efekt jest świetny - wyglądają jak prawdziwe! Po zajęciach chętni wypróbowywali swoich umiejętności w celowaniu - strzelali piłeczką do tarczy z ogromnej procy.

       W wycieczce towarzyszyli nam rodzice, którym dziękujemy za pomoc. Zachęcamy szczególnie młodsze klasy do odwiedzenia tego miejsca. Było bardzo fajnie!

   

  Anna Oziabło, Dorota Golak, Helena Łuksza

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Między zabawą a zdrowiem

     16 października 2017r. w klasie IIa i klasach trzecich odbyły się warsztaty ,,Między zabawą a zdrowiem” zorganizowane przez Fundację ,,Zdrowe kieszonkowe”, a współfinansowane przez Urząd Marszałkowski.
     Zajęcia prowadziła dietetyk p.Marta Szołwińska, która uświadamiała dzieci jak ważne jest zdrowe odżywianie w codziennym  życiu.     Na początku dzieci otrzymały zadanie ułożenia puzzli, efektem czego była piramida żywieniowa. Po wspólnym omówieniu symboli piramidy, pani przedstawiła 10 zasad zdrowego żywienia dla dzieci. Dzieci są świadome tego co jest zdrowe, a co nie, ale postępują różnie. Na zakończenie zajęć obiecywały przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. W nagrodę otrzymały zakładki i broszurki z zasadami zdrowego odżywiania i pysznymi przepisami.

  Dorota Golak

 • Dzień Edukacji Narodowej

  13.10.2017 r., w przededniu Dnia Edukacji Narodowej,  w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Michałowie  odbyła się uroczysta akademia. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

      W obchodach uroczystości w naszej szkole wzięli udział  uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz  zaproszeni goście.

     Samorząd Uczniowski pod kierunkiem  pani Elżbiety Mackiewicz  i pani Justyny Kuźma piosenką i słowem uświetnił ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud , poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

     Po części artystycznej pani dyrektor Krystyna Wydrycka, burmistrz Włodzimierz Konończuk, ks. mit. Jan Jaroszuk, ks. Rafał Zakrzewski oraz pani Anna Barszczewska  złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Następnie Burmistrz Michałowa  Włodzimierz Konończuk wręczył Nagrody Burmistrza wyróżnionym nauczycielom. Nagrody otrzymali:  pani vice dyrektor Wioletta Gryko, pani Dorota Ostaszewska, pani Elżbieta Januszkiewicz, a pani dyrektor  Krystyna Wydrycka wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom , pracownikom administracji i obsługi.

      Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.

     Aby cała uroczystość miała odpowiednią oprawę, pracowało wiele osób. Dekoracje wykonała pani Anna Rasiuk. Nad nagłośnieniem czuwał pan Jan Bójko. Dokumentowaniem uroczystości, poprzez robienie zdjęć, które można obejrzeć w albumie fotografii, zajął się pan Waldemar Łuksza. Halę do akademii przygotowali uczniowie i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, a miłe spotkanie przy kawie, które miało miejcie w stołówce szkolnej - nasze wspaniałe panie z kuchni oraz Rada Rodziców.

     Wszyscy byli bardzo zadowoleni a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów.

  Tamara Durek, Dorota Golak

 • Najlepszy rachunek, dobro + szcunek

     06 października 2017r. uczniowie klas 0-III obejrzeli spektakl teatralny  przygotowany przez Studio Artystyczne ARENA pt. ,,Najlepszy rachunek, dobro + szacunek”.

     Główny bohater przedstawienia był odzwierciedleniem chłopca, który robił złe rzeczy: nie chciał pomagać mamie, nie słuchał swojej wychowawczyni, nie przestrzegał zasad wycieczki, krzywdził zwierzęta, dopuścił się nawet kradzieży.

     Na szczęście chłopiec zrozumiał swoje złe postępowanie i naprawił wyrządzone przez siebie krzywdy.

    Uczniowie z wielkim przejęciem oglądali ten spektakl. Z zaangażowaniem włączali się do gry aktorów. Piękne przesłanie tego spektaklu wywarło na nich duże wrażenie, bo w drodze do swoich klas słychać było tylko komentarze związane ze spektaklem.

    
  Aby wrażenie nie było chwilowe i pozostało na zawsze, szczególnie w sytuacjach, z jakimi trzeba się zmierzyć codziennie.

  Dorota Golak
      

 • Ognisko przy Amfiteatrze

      06 października 2017 r. w ramach spotkania integracyjnego uczniowie klas IV a, b wraz z rodzicami i wychowawczyniami  panią Tamarą Durek i  panią Anną Maleińską, w godzinach popołudniowych, zorganizowali ognisko w Amfiteatrze w Michałowie.

      Przed wyjściem uczniów ze szkoły zostały przypomniane zasady regulaminu zachowania bezpieczeństwa poruszania się w terenie.  W czasie drogi obserwowaliśmy piękno jesiennego krajobrazu. Po dotarciu do Amfiteatru czekali już na nas Rodzice, którzy rozpalili ognisko i  przygotowali pyszne kiełbaski i inne łakocie. Po zdegustowaniu pieczonych pyszności okraszonych miłą rozmową i żartami kolegów rozpoczęła się wspaniała zabawa. Pogoda sprzyjała aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, humory  dopisywały wszystkim uczestnikom ogniska, a niezapomniane wrażenia  zwiększały  motywację do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

  Taka forma spędzania czasu pozalekcyjnego daje nam możliwość lepszego poznania swoich wychowanków, odkrycia ich talentów czy zdolności, które nie ujawniły się w szkole, nawiązania z nimi bliższego kontaktu oraz zaobserwowania wzajemnych stosunków między dziećmi. Rodzice mieli okazję poobserwować zachowania swoich pociech w niecodziennej sytuacji.

     Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie ogniska i za liczny udział.

  Tamara Durek, Anna Malesińska

 • Z wizytą w Gminnej Bibliotece w Michałowie

       5 października 2017 r. panie  Krystyna Kaczmarek, Alina Żakiewicz,  Anna Chołołowicz i Iwona Anchim zabrały uczniów  klasy VB, IVC i IVD  Szkoły Podstawowej im. Władysława Syrokomli na jesienny spacer. Droga pełna żółtych klonowych liści doprowadziła nas do Gminnej Biblioteki. Zostaliśmy miło przywitani przez pracowników biblioteki. I chociaż zachęcały nas do czytania kolorowymi okładkami książki,  z każdej strony otaczające nas na bibliotecznych półkach, to tym razem ich nie czytaliśmy. Obejrzeliśmy spektakl poświęcony problemom  cyberprzemocy i  trudnym relacjom młodzieży zafascynowanej Internetem.

      Po krótkim spektaklu w wykonaniu aktorów z Krakowa odbyła się dyskusja. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom potrzeby rozważnego korzystania z kont na portalach społecznościowych i zachowania właściwych, przyjaznych, życzliwych relacji z rówieśnikami.

  Iwona Anchim

 • Zajęcia terenowe w Podozieranach

       02 października 2017r. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Michałowie wzięli udział w zajęciach terenowych z przyrody na terenie szkółki leśnej w Podozieranach. Uczniowie podzieleni na dwie grupy dostali mapy i kompasy. Zadaniem każdej grupy było odszukanie zadań schowanych w lesie i poruszanie się zgodnie z trasą zaznaczoną na mapie. Wędrówka z mapą okazała się bardzo fajna i spodobała się uczniom. Po dotarciu do celu uczniowie musieli popisać się znajomością warstw lasu i nazewnictwem roślin występujących w każdej z nich. Trzecie zadanie miało charakter plastyczny – należało zbudować leśnego ludka z materiałów dostępnych w lesie. Zajęcia zakończyły się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

      Serdeczne podziękowania kierujemy dla pani Emilii Ostaszewskiej z Nadleśnictwa Żednia za zorganizowanie zajęć.

  Wyjazd zorganizowały Elżbieta Januszkiewicz i Dorota Bajko przy współpracy z panią Dorotą Ostaszewską.

  Elżbieta Januszkiewicz

 • Święto Patrona Szkoły

      W celu uczczenia sylwetki  patrona naszej szkoły - Władysława Syrokomli, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, co roku, 29 września, uroczyście obchodzą "Święto Patrona Szkoły". W tym roku przypadała 194 rocznica Jego urodzin.

     Patron - to opiekun, obrońca, osoba darzona wielkim szacunkiem niekwestionowany autorytet, wzorzec do naśladowania, który wzmacnia pozycję naszej szkoły. Ks. J. Twardowski powiedział: "Patron szkoły to duch opiekuńczy szkoły". Jego wrażliwości i troskę o drugiego człowieka widzimy w wierszu pt. Hymn do Najświętszej Panny w Ostrej Bramie

  Maryjo, Bogarodzico,
  Matko cierpiących nędzarzy,
  Co nad Jagiełłów stolicą
  W bramie stanęłaś na straży!
  Spojrzyj na tłumy skruszone,
  Co klęczą u stóp tej bramy:
  Matko! pod Twoją obronę
  Z pokorą się uciekamy.

      Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas piątych, pod kierunkiem pań: Aliny Żakiewicz, Krystyny Kaczmarek. Na początku uczniowie przypomnieli historię swojej szkoły, następnie w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali  kalendarium życia i twórczości Władysława Syrokomli. Młodzi, zdolni i ambitni recytatorzy ukazali Patrona w wymiarze ponadczasowym. Całość apelu uświetniła Pieśń wieczorna w wykonaniu młodej solistki. Uwagę  przyciągała piękna dekoracja przygotowana pod okiem pani Ireny Miruć.

      Młodzież szkolna z zainteresowaniem obejrzała i wysłuchała przygotowany program, artystów nagrodziła gromkimi brawami.

     Na zakończenie apelu pani dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za piękny apel oraz przypomniała o obowiązujących w szkole zasadach dotyczących  zajęć na basenie w ramach wychowania fizycznego.

     Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wrócili na kolejne lekcje.

  tekst: T. Durek, D. Golak

   

 • Wizyta w piekarni

     28 września 2017r. uczniowie klasy IIIa i IIIb odwiedzili piekarnię ,,Maja” w naszej miejscowości. Celem wycieczki było podsumowanie bloku tematycznego ,,O chlebie…” i poznanie pracy piekarza.

  Piekarnia z zewnątrz wydawała się nieduża, w praktyce okazała się całkiem spora. Dzieci z zachwytem obserwowały sprytną pracę piekarzy i dziwiły się, jak wiele nie znanych im dotąd urządzeń, ułatwia wbrew pozorom ciężką pracę piekarzy. Dzieci wzdychały, bo wokoło roztaczał się piękny zapach chleba, bułeczek i słodkości.

  Punktem końcowym było przejście do sklepiku piekarni. I tu właścicielka sklepu p. Mirosława Jarocka przygotowała dzieciom słodką niespodziankę. Każde dziecko otrzymało paczuszkę z mieszanką ciasteczek, co wywołało ogromny zachwyt i radość. W drodze powrotnej dzieci zjadły ciasteczka w parku. Serdecznie dziękujemy właścicielom piekarni ,,Maja”, państwu Mirosławie i Michałowi Jarockim za umożliwienie odwiedzenia piekarni, poświęcenie swego cennego czasu i gościnne nas przyjęcie.

  Dorota Golak   Helena Łuksza

 • Konstruowanie robotów

       21.09.2017 r. w Szkole Podstawowej w Michałowie odbyło się spotkanie edukacyjne na temat: PROGRAMOWANIE I KONSTRUOWANIE ROBOTÓW DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

  Spotkanie prowadzili przedstawiciele "Misja Robotyka".  Innowacyjna, dynamiczna firma edukacyjna powstała w odpowiedzi na potrzebę rynku. Jest nową , przyszłościową formą edukacji dla dzieci. Oferuje zajęcia pozalekcyjne dla uczniów szkoły podstawowej w klasach 1-7. Jest to pierwsza jednostka w Białymstoku ucząca programowania i konstruowania robotów na najnowszych zestawach LEGO Mindstorms EV3 w wersji edukacyjnej. W interesujący sposób zaprezentowali roboty, które wykonywały różne zadania. Naszym uczniom szczególnie przypadł do gustu  robot słoń i kobra. Za prawidłowe wykonanie poleceń uczniowie nagradzali ich brawami.

  Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali ulotki, w których zamieszczono innowacyjną ofertę zajęć pozalekcyjnych. Dziękujemy za mile spędzony czas.

  Tamara Durek, Dorota Golak

 • Próbna ewakuacja

        19 września br. w Szkole Podstawowej im. Wł. Syrokomli w Michałowie odbyła się próbna ewakuacja. O godzinie 9.00 zabrzmiała seria krótkich dzwonków informująca wszystkich przebywających w szkole o konieczności opuszczenia budynku.  Wyprowadzenie ludzi ze szkoły przebiegało bardzo sprawnie.   Cały personel  był bardzo zaangażowany w ewakuowanie uczniów, dbając przy tym o to, aby wszystko odbyło się spokojnie – bez paniki. W tych, jakże ważnych, ćwiczeniach brało udział 406 uczniów oraz 48 pracowników szkoły.        
      
  Odpowiedzialni za przeprowadzenie ewakuacji w szkole: pani Dyrektor Krystyna Wydrycka i pani Marzena Owsiejczuk. Ćwiczenia ewakuacyjne przeprowadzono w obecności przedstawicieli Urzędu Gminy w Michałowie pana Andrzeja Pycha i pani Małgorzaty Paszko. Stwierdzono, że szkoła jest przygotowana do ewakuowania placówki w razie zagrożenia.
    
  Mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli ewakuować się w sytuacji realnego zagrożenia, nie mniej jednak musimy być do tego przygotowani, dlatego możemy spodziewać się kolejnych próbnych ewakuacji.

  tekst T. Durek, D. Golak, M. Owsiejczuk

 • Spotkanie z policjantem

   12 września 2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III z policjantem, naszym przyjacielem szkoły, dzielnicowym mł. asp. Krzysztofem Korzenieckim.

     Pan policjant przypomniał dzieciom jakie są zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach oraz jakie czyhają niebezpieczeństwa w drodze do szkoły. Starsi uczniowie przypomnieli jak należy się zachować w kontaktach z psami, których najczęściej spotykają na drodze do szkoły oraz jak należy postępować w kontaktach z nieznajomymi.

  Wszyscy pamiętali numery alarmowe i wiedzieli, w jakich sytuacjach należy ich użyć.

     Na pamiątkę tego edukacyjnego spotkania uczniowie otrzymali książeczki do wypełnienia i kolorowania jako test sprawdzający ich wiedzę ze znajomości zasad bezpieczeństwa.

  Dorota Golak

   

 • Gazetka Szkolnego Klubu Europejskiego

  EDJ 2017

  Wielojęzyczność w Europie

  Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.
  Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem
  (przysłowie słowackie)

  Podczas Europejskiego Dnia Języków 26 września  świętujemy wielojęzyczność w Europie, tzn. pragniemy:

  • przypomnieć, że Europa mówi wieloma językami,
  • wskazać, jak ważną rolę odgrywa nauka języków obcych,
  • zachęcić wszystkich - bez względu na wiek - do nauki języków obcych, gdyż każdy może nauczyć się innego języka!

     Istnieje ponad 200 języków europejskich, z czego 23 są oficjalnymi językami Unii Europejskiej. Komisja Europejska dąży do takiej Unii, w której wszyscy obywatele mówią kilkoma językami. Pod koniec okresu nauki szkolnej każdy obywatel Unii powinien móc porozumieć się w co najmniej dwóch językach obcych, których znajomość można później jeszcze pogłębić bądź uzupełnić o umiejętność porozumiewania się w kolejnych językach obcych w zależności od tego, które języki obce potrzebne są w życiu prywatnym czy zawodowym lub jak perfekcyjnie chce się je opanować.

  Czytaj więcej: Gazetka_Szkolnego_Klubu_Europejskiego1.pdf

   

   

 • Świętujemy Europejski Dzień Języków

       Wrzesień w Szkole Podstawowej im.Wł.Syrokomli i w Gimnazjumim.dr.L.Nosa w Michałowie obfituje  w działania promujące naukę języków. Przynosi to wiele korzyści i satysfakcji.

     Uczniowie uczestniczą  w lekcjach tematycznych i w zajęciach dodatkowych, których celem jest zmotywowanie do nauki oraz propagowanie różnych metod i form pracy wspomagających w rozwoju językowym. W tym roku szkolnym, oprócz gazetki ściennej, powstała również gazetka Szkolnego Klubu Europejskiego o tematyce poświęconej zapożyczeniom w j.polskim, sposobom nauki, korzyściom wynikającym z nauki języków. 

     Tradycyjnie, uczniowie uczestniczyli w międzynarodowych projektach e-Twinning. Tworząc pocztówki z pozdrowieniami i prezentacje na temat uroków naszego regionu oraz zdrowej kuchni polskiej, uczniowie rozwijali umiejętności językowe, informatyczne i  kreatywność. Czytając korespondencję od uczniów  z krajów partnerskich współpracujących w projektach, oglądając prezentacje przygotowane przez uczniów z Grecji, Turcji, Niemiec, Litwy, Słowacji, Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, Włoch i Finlandii - poszerzali wiedzę o świecie, uczyli się szacunku dla innych tradycji i kultur. W tym roku Szkolnym pracujemy w projektach:European herb cookbook, Greetings From My Region,European Day of Languages - greetings across the miles, The European Day of Languages.

     W pierwszym tygodniu października odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Serdeczni ezapraszam do współpracy.                                                 

  Iwona Anchim
   

   

 • Marsz Pamięci Polskiego Sybiru

     08. 09. 2017 r. odbył się w Białymstoku  XVII  Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru. Uroczystość ta ma utrwalać pamięć o dramatycznych losach Polaków zesłanych do Związku Radzieckiego podczas II wojny światowej.

      Uczniowie klas: Vb oraz Vc  pod opieką p. I. Miruć oraz p. K. Kaczmarek udali się pod Pomnik Katyński, by stamtąd wraz z tysiącami innych osób, wyruszyć do kościoła pw. Ducha Świętego. Trasa wiodła ulicami: Świętojańską, Branickiego i Piastowską.

     Uroczystości zakończył apel poległych przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka.

  Krystyna Kaczmarek

 • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

     Od dnia 31 sierpnia 2017 r. Gminny Zespół Szkół w Michałowie został przekształcony w zreformowaną 8 klasową Szkołę Podstawową z wygaszanymi oddziałami gimnazjalnymi. Obowiązki nowego dyrektora Szkoły Podstawowej od 1 września przejęła pani Krystyna Wydrycka. Funkcję wicedyrektora nadal pełni pani Wioletta Gryko.

     Uczniowie wrócili do odnowionej szkoły po remoncie.                                                                                                                           
     04 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Michałowie odbył się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny 2017/18. Uroczysty apel prowadziła pani Joanna Wieremiejuk. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru Gimnazjum im. dr. Leszka Nosa, odśpiewania hymnu państwowego oraz przywitania zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Burmistrz Włodzimierz Konończuk, przedstawiciele Nadleśnictwa Żednia, Straży Granicznej, Policji, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Gminnego Ośrodka Kultury, Rady Rodziców 
  oraz księża katoliccy i prawosławni.

     Po przywitaniu zaproszonych gości, pani Alicja Żakiewicz odczytała list od pani minister Anny Zalewskiej. Ważnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania klas pierwszych, które przeprowadziła pani Aniela Monach. Po ślubowaniu pani dyrektor Krystyna Wydrycka zapoznała z kierunkami pracy w nowym roku szkolnym i złożyła serdeczne życzenia całej społeczności szkolnej. Do życzeń dołączyli zaproszeni goście i przyjaciele szkoły. 

    Na zakończenie pani wicedyrektor Wioletta Gryko przedstawiła organizację roku szkolnego 2017/2018.

     Po części oficjalnej uczniowie oraz rodzice udali się do wyznaczonych klas na spotkanie z wychowawcami.

      Mamy nadzieję, że pozytywna wakacyjna energia, którą są naładowani uczniowie oraz wsparcie nauczycieli i rodziców pomoże im odważnie z uśmiechem na twarzy przejść przez ten rok szkolny i pokonać wszelkie trudności.                 

  Tekst: Dorota Golak i Tamara Durek
  Fotografowanie: W.Łuksza 

   

 • Kalendarium

  Rok szkolny 2017/2018

  • 18 kwietnia 2018 (Środa) - Egzamin gimnazjalny część humanistyczna
  • 19 kwietnia 2018 (Czwartek) - Egzamin gimnazjalny część matematyczno-przyrodnicza
  • 20 kwietnia 2018 (Piątek) - Egzamin gimnazjalny część z języka obcego nowożytnego

  Dni wolne:

  • 8 stycznia 2018 (Pn)
  • 9 kwietnia 2018 (Pn)
  • 30 kwietnia 2018 (Pn)
  • 4 maja 2018 (Pt)
  • 1 czerwca 2018 (Pt)

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  24.06.2017

       Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Gminnym Zespole Szkół co roku składa się z 2 części. Pierwsza  część to  rozdanie nagród i świadectw, pożegnanie absolwentów, ślubowanie i przekazanie sztandaru przez klasy trzecie Gimnazjum im. dr. Leszka Nosa w Michałowie klasom drugim. W tym roku uczniowie klas pierwszych uroczyście zatańczyli poloneza,  a przedstawicielki Rady Rodziców panie A. Gryko i M. Jurczuk wygłosiły słowa pożegnania skierowane do pana dyrektora Jana Łukszy.  Oprócz nagród książkowych  uczniom wręczono puchary za osiągnięcia sportowe. Nagrody  z rąk Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Dariusza Golaka przyznane zostały między innymi za wysokie wyniki w pływaniu. Wiktorii Filipczuk i Maciejowi Ostaszewskiemu za wybitne osiągnięcia sportowe Burmistrz Michałowa Pan Włodzimierz Konończuk przekazał stypendia w postaci nagród pieniężnych. 

  W drugiej części odbyła się  Gala Gimnazjusów. W tym roku Gala Gimnazjusów , już po raz 16, tradycyjnie,  przygotowana została przez uczniów klasy trzeciej. Rozdanych zostało 11 Gimnazjusów  w następujących kategoriach:

  ABSOLWENT ROKU
  Gimnazjusa otrzymał Jan Kacper Hajduk. Uczeń osiągnął  wysokie wyniki w nauce, wysokie wyniki na egzaminie i jest utalentowanym sportowcem. Jego specjalizacja to pływanie.

  NAJLEPSZY UCZEŃ
  Gimnazjusa otrzymała Justyna Urwan. Uczennica, osiągnęła najwyższą średnią w ciągu trzech lat nauki.

  TALENT ARTYSTYCZNY
  Do tej kategorii nominowani byli uczniowie, którzy maja talenty plastyczne i muzyczne.  Gimnazjusy otrzymały Róża Kaliszuk i Valeryia Liuliak.

  NAJLEPSZY CZYTELNIK
  Justyna Urwan przeczytała najwięcej książek i dlatego zasłużyła na Gimnazjusa dla największego mola książkowego.

  SPOŁECZNIK ROKU
  W naszej szkole młodych ludzi chętnych do niesienia bezinteresownie pomocy innym mamy wielu. Społecznikami roku okrzyknięto Weronikę Aksiucik i Jakuba Suchodołę.

  Do kategorii NAJSYMPATYCZNIEJSZY UCZEŃ wyboru dokonali uczniowie klas trzecich w tajnym głosowaniu. Najwięcej głosów otrzymali Joanna Balcerzak i Konrad Kozłowski.

  PRZYJACIEL SZKOŁY, czyli instytucja, która wspiera działania szkoły. Nasza szkoła współpracuje w wieloma instytucjami, dlatego wybór był bardzo trudny. Gimnazjusy otrzymały Nadleśnictwo Żednia i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

    Widzowie mogli obejrzeć też program artystyczny, ponieważ uczniowie zaśpiewali, zatańczyli i zagrali, słowem zaprezentowali swoje talenty w pełnej krasie.

    Nagrodzonym składam szczere gratulacje. Rodzicom i nauczycielom dziękuję za okazaną mi pomoc w przygotowaniu uroczystości. Wszystkim absolwentom gimnazjum życzę spełnienia marzeń, bo przygoda Waszego jutra  zależy tylko od Was i nigdy nie jest na nią za późno.

                   

           Iwona Anchim

 • Piknik nad Zalewem w Michałowie

      Bardzo przyjemnie, zabawowo i sportowo pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Wspólnie z rodzicami bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Graliśmy w mini dwa ognie z tatą Łukaszka, w ganianego z mamą Nadki, hasaliśmy na placu zabaw. Pyszne kiełbaski przygotowali rodzice-pani Ewa, pan Karol i pan Mariusz. Dziękujemy bardzo rodzicom za wspólne spędzenie czasu i pomoc w organizacji pikniku.

  Uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
  ul.Sienkiewicza 21
  16-050 Michałowo
 • 85 71 89 515

Galeria zdjęć