Nawigacja

 • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy - Obrazek 1 18 kwietnia 2018r. uczniowie klas III abc z wychowawczyniami p.H.Łuksza i p.D.Golak oraz rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, która w naszej szkole jest tradycją klas trzecich.
  Celem wycieczki było zwiedzenie zaplanowanych miejsc takich jak: Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik i Planetarium.
   
  Potężny Stadion Narodowy liczący 58 000 miejsc zrobił ogromne wrażenie na dzieciach, do tego wejście do szatni piłkarskiej i pomieszczeń relaksujących dla piłkarzy, prasowej sali konferencyjnej i punkt widokowy potęgowały zachwyt.
   
  W Centrum Nauki Kopernik dzieci miały dwa piętra do dyspozycji na samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach, które były nie tylko nauką zjawisk przyrodniczych, ale też świetną zabawą.
     
  W Planetarium obejrzały 25 min. film w 3D pt. ,,Na skrzydłach marzeń”, dotyczący przebiegu ewolucji pojazdów powietrznych na przestrzeni wieków. Podczas oglądania piskom i krzykom nie było końca, tak bardzo dzieci to przeżywały.
   
  Ostatnim etapem wycieczki była kolacja w McDonald”s, która zawsze jest punktem obowiązkowym. Do Michałowa dzieci wjeżdżały ok.22.30 śpiewając karaoke piosenkę disco polo, którą wymusiły na naszej miłej pilotce p.Joasi.
   
  Dziękujemy serdecznie zespołowi Biura Podróży oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu udanej wycieczki. 

  Dorota Golak  Helena Łuksza

 • Jajko malowane

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu Jajko malowane za bardzo licznych udział. Otrzymaliśmy ponad 50 prac, a jedna ładniejsza od drugiej. Kreatywność naszych uczniów szła w parze z dbałością o każdy szczgół. Dzisiaj komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie prace.Gratulujemy!

  Elżbieta Trochimczyk

  Jajko malowane - Obrazek 1 Jajko malowane - Obrazek 2

   

 • Pola Nadziei

       Wolontariusze z naszej szkoły we współpracy z wolontariatem Zespołu Szkół w Michałowie oraz wolontariuszami z ANAWOJ włączyli się w Kwestowanie na rzecz Hospicjum Proroka Eliasza. Kwestowaliśmy na ulicach naszego miasta. Mieszkańcy licznie wzięli udział, za co serdecznie dziękujemy. Poza ofiarnością spotkaliśmy się  z zainteresowaniem i ogromną życzliwością. Razem możemy więcej.

  Elżbieta Trochimczyk

  Pola Nadziei - Obrazek 1

 • MOBILNA AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW

  MOBILNA AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW PZPN w SZKOLE PODSTAWOWEJ W MICHAŁOWIE

  11.04.2018 roku (środa) w godzinach 15-18

  Czym jest Mobilna Akademia Młodych Orłów? W lutym 2018 roku, na konferencji w Warszawie, PZPN zaprezentował nowe projekty Departamentów Szkolenia oraz Grassroots, których celem ma być podniesienie świadomości oraz jakości piłkarskiej edukacji. Jednym z trzech nowych projektów, które skoncentrowane są na szkoleniu jest Mobilna Akademia Młodych Orłów. „Na każde województwo będzie dwóch trenerów, wspartych w pełni wyposażonym w piłkarski sprzęt autem będą trzy dni w tygodniu spędzać w trasie. – Prawdziwy trener inspiruje nie tylko zawodników, ale też swoich kolegów po fachu – mówiła Magdalena Urbańska, Dyrektor Departamentu Grassroots PZPN. – Te zespoły trenerskie będą nie tylko identyfikowały lokalne talenty, ale też służyły kształceniu trenerów. Będą mieli jednolity program, nauczali najnowszych trendów szkoleniowych oraz prowadzili praktyczne pokazy treningów''. źródło:laczynaspilka.pl

  Zapraszamy!!!

 • Wzbogacamy zasoby leksykalne, czyli kolejne spotkanie z wolontariuszami.

    Wzbogacamy zasoby leksykalne, czyli kolejne spotkanie z wolontariuszami. - Obrazek 1W piątek 6 kwietnia 2018r. uczniowie klasy VIA i IIIB  uczestniczyli w lekcji z udziałem Mateusza – wolontariusza z Francji. Była to okazja do wzbogacenia zasobów słownikowych z j.angielskiego i j.francuskiego.  Zakresy tematyczne dotyczyły takich dziedzin jak: kultura, nazwy zwierząt, kolory, obyczaje, pozdrowienia, produkty spożywcze, geografia. Podczas lekcji wykorzystano prezentację i metody aktywne. 

                                                                                                                                               Iwona Anchim

 • Zbiórka makulatury

  Zbiórka makulatury trwa nadal (do 15 VI 2018 r.). Makulaturę przynosimy do sali 56. Do tej pory udało nam się zebrać 1670 kg. Dziękujemy za dotychczasowy udział. Staramy się dobić do dwóch ton. Cel jest nie tylko ekologiczny, ale bardzo szczytny, dlatego tym bardziej zachęcamy do włączenia się w akcję.

   

  Elżbieta Trochimczyk

   

 • Rekrutacja

  05.03.2018

  Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie

  prowadzi nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych

  na rok szkolny 2018/2019

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Syrokomli w Michałowie, na podstawie Zarządzenia Burmistrza Michałowa nr 350/2018 z dnia 01-03-2018r. zaprasza do zapisywania dzieci:

  do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkole podstawowej

  w terminie od 01-03-2018r. do 31-03-2018r.

  1. WYMAGANE DOKUMENTY PRZY ZAPISIE DZIECKA:

  • dowód osobisty rodzica (prawnego opiekuna)
  • numer PESEL dziecka
  • skrócony akt urodzenia dziecka (do wglądu)

  2. WNIOSEK i OŚWIADCZENIE:

 • Wolontariat europejski

  Na początku kwietnia (04,05) w naszej szkole po raz kolejny w gościliśmy wolontariuszy z Anawoj. Przedstawili się pierwszakom, poprowadzili zabawy integracyjne z grupami 0. Bardzo wesoło spędziliśmy czas. Pozostajemy w kontakcie i zapraszamy do dalszej współpracy.


   

  Elżbieta Trochimczyk

  Wolontariat europejski - Obrazek 1

   

 • Wyniki wojewódzkiego konkursu ,,XVI Festiwal Tradycji Wielkanocnych”

   Wyniki wojewódzkiego konkursu ,,XVI Festiwal Tradycji Wielkanocnych” - Obrazek 1  26 marca 2018r. otrzymaliśmy wyniki wojewódzkiego konkursu ,,XVI Festiwal Tradycji Wielkanocnych”.
  Organizatorem konkursu była biblioteka Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku.
  Głównym celem konkursu było podtrzymywanie i popularyzacja tradycji wielkanocnych oraz integracja społeczności lokalnej.
  Zadanie konkursowe polegało na  wykonaniu palmy lub stroika wielkanocnego.
  Z naszej szkoły wysłano 26 prac z kl.0-III.
  Szkolnymi koordynatorkami konkursu były p.D.Golak i p.H.Łuksza.  Laureatami konkursu zostali:
  Kategoria kl.0
  I miejsce: Natalia Helman kl.0a
  II miejsce: Maja Tarasewicz kl.0b, Dominik Wawreniuk kl. 0b

  Kategoria kl.I-II
  III miejsce: Gabriel Charkiewicz kl.Ib
  Kategoria kl.III
  I miejsce: Dominika Bołtryk kl.IIIa, Daria Aksiucik kl.IIIb, Róża Uścinowicz kl.IIIb
  II miejsce: Michał Aleksiejuk kl.IIIa, Kornelia Kozikowska kl.IIIa

  Gratulujemy laureatom!
  Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.  Dorota Golak, Helena Łuksza

 • Ogólnopolska Olimpiada ,,Olimpusek”

  Ogólnopolska Olimpiada ,,Olimpusek” - Obrazek 1    26.03.2018r. uczniowie klas II i III wzięli udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady "Olimpusek”. Nasza szkoła przystąpiła do olimpiady po raz trzeci po przerwie. W konkursie wzięło udział 35 uczniów.

  Olimpiada "Olimpusek” polegała na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu obejmującego zagadnienia z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Sprawdziany zawierały zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy i co najmniej jedną prawidłową odpowiedź. Szkolnymi koordynatorkami olimpiady były p. D. Golak i p. H. Łuksza.

  Mamy nadzieję na sukcesy naszych uczniów.

  Czekamy na wyniki i laureatów.      

  Dorota Golak, Helena Łuksza

 • Popołudnie z Mamą i pisanką

  Popołudnie z Mamą i pisanką - Obrazek 1       W ramach spotkań „Popołudnie z Mamą” 22.03.2018r odbyły się warsztaty plastyczne „Popołudnie z Mamą i pisanką”. Zajęcia prowadziła p. Elżbieta Januszkiewicz przy współpracy z p. Dorotą Ostaszewską. Uczestnicy zajęć zostali zaproszeni z techniką zdobienia jajek za pomocą różnorodnych sznurków, wstążek i kolorowych kamyków. Każdy uczestnik zajęć mógł ozdobić jajka w wybranych przez siebie wzorach i kolorach. W zajęciach uczestniczyło 10 mam i 10 dzieci. W miłej atmosferze przy herbatce i słodkim ciastku 2 godziny warsztatów minęły bardzo szybko. Wykonane przez Mamy i dzieci jajka na pewno rozświetlą świąteczne dekoracje domów.

   

  Organizatorzy E. Januszkiewicz D. Ostaszewska

 • Światowy Dzień Wody

  Światowy Dzień Wody - Obrazek 1   22 marca 2018r. uczniowie  kl.IIIab z okazji Światowego Dnia Wody zostali zaproszeni na Dzień Otwarty Zbiornika Wodnego Siemianówka.
    
  Celem Światowego Dnia Wody jest ciągłe uświadamianie, jak cennym zasobem jest woda. Tymczasem potrzebujemy jej do codziennego funkcjonowania. Woda to życie, dlatego tak ważne jest, by nią rozsądnie gospodarować.
    
  Organizatorem tego wydarzenia był Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku: p.Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz kierownik zespołu ds. komunikacji społecznej i edukacji ekologicznej.
    
  Na wstępie uczniowie obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się, dlaczego powstał zbiornik wodny Siemianówka. Następnie zobaczyli, jak działa mała elektrownia wodna oraz mogli obserwować z bliska zrzut wody.
    
  Na zakończenie wzięli udział w konkursach podsumowujących zdobytą wiedzę, otrzymując nagrody, książki o Morzu Bałtyckim i grę multimedialną o wodzie.
    
  Serdecznie dziękujemy p. Agnieszce i pracownikom naszej małej elektrowni za zaproszenie  i zorganizowanie ciekawej wycieczki na naszym terenie.
   
  I tu sprawdza się znane nam powiedzenie: ,,Cudze chwalicie, a swego nie znacie”.

   

  Dorota Golak, Helena Łuksza

 • Zakończenie akcji ,,Szkoło, Pomóż i Ty”

  Zakończenie akcji ,,Szkoło, Pomóż i Ty” - Obrazek 1    Dnia 23 marca 2018r. w naszej szkole ostatecznie zakończyliśmy akcję charytatywną ,,Szkoło, Pomóż i Ty”.
   
  Akcja polegała na rozprowadzaniu przez wolontariuszy cegiełek w postaci pomocy naukowych w kwocie powyżej 2zł, czyli więcej niż kosztowało wyprodukowanie jednej cegiełki. Akcja przebiegała etapami, rozpoczęliśmy ją w listopadzie, później kontynuowaliśmy w lutym i marcu. Wolontariusze odwiedzali klasy przez jeden tydzień wyznaczonego miesiąca. Do akcji włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Sprzedaliśmy wszystkie cegiełki.
   
  Cel był szlachetny: wsparcie Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych w Gdańsku. Na konto Fundacji wysłaliśmy 475 złotych.
  Warto było! Zawsze warto pomagać!
  Dobro powraca! Kto się dzieli, do niego wraca!

  Wolontariat: D.Golak, E.Trochimczyk

 • „Szkodliwy wpływ alkoholu na człowieka”

  „Szkodliwy wpływ alkoholu na człowieka” - Obrazek 1    15 marca 2018r. w ramach projektu „Alkohol – nie pozwól odpłynąć marzeniom” odbyły się spotkania dla uczniów klas IV – VII pt.:. „Szkodliwy wpływ alkoholu na człowieka”. W trakcie spotkań uczniowie dowiedzieli się jak działa alkohol na organizm człowieka, zostali poinformowani o społecznych skutkach nadużywania  alkoholu, poznali wpływ jaki ma alkohol na bezpieczeństwo na drodze. Dzielnicowy mł.asp. K.Korzeniecki poruszył prawny aspekt spożywania alkoholu przez młodzież.

  D.Ostaszewska

 • Pocztówki Wielkanocnwe

     14 III 2018 r. wykonaliśmy pocztówki z życzeniami skierowanymi do podopiecznych z hospicjum proroka Eliasza. Pracowaliśmy wspólnie z wolontariuszami “Klubu Otwartych Serc” Zespołu Szkół w Michałowie. Wykonaliśmy ponad 30 pocztówek był to pracowity czas, w bardzo przyjaznej atmosferze co zaowocowało dalszymi planami współpracy. Pamiętajmy w tym wyjątkowym czasie o innych wokół nas, którym drobny gest może przynieść wiele radości.

   

  Elżbieta Trochimczyk

   

 • ,,Mały Książę”

  ,,Mały Książę” - Obrazek 1       20 marca 2018r. uczniowie klas 0-III obejrzeli przedstawienie ,,Mały Książę” w wykonaniu grupy teatralnej ,,Promyk” z DPS Garbary.Przedstawienie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury na pięknie udekorowanej do tematu scenie. Aktorzy w odpowiednich strojach, przygotowani profesjonalnie w przejęciu i naturalnej pozie, wygłaszali swoje role. Nastrój muzyki, który  cały czas towarzyszył przedstawieniu, powodował, że uczniowie w skupieniu i ciszy śledzili losy poszczególnych bohaterów. Gromkimi brawami nagrodzili piękny występ aktorów.  
       
  Na zakończenie p. wicedyrektor W.Gryko, nauczyciele na  stałe współpracujący z DPS Garbary: p.H.Łuksza i D.Golak oraz wybrani uczniowie wręczyli podziękowanie na ręce opiekuna grupy teatralnej p.Krystyny Drozd.
         
  Dziękujemy za współpracę i do zobaczenia w następnym roku szkolnym.

  Dorota Golak Helena Łuksza

 • Magiczna Księga

  Magiczna Księga - Obrazek 1      Hokus-pokus, czary-mary i uczniowie klas IV i V  przenieśli się do Biblioteki Gminnej. Wraz z nauczycielami Anną Chołołowicz, Heleną Łukszą, Emilią Gryko i Iwoną Anchim obejrzeli spektakl Teatru Lalek z Białegostoku pt.: „ Magiczna Księga”. Była to opowieść pełna magii i pozytywnego przekazu. Sztuka miała charakter interaktywny. Uczniowie pełnili rolę widowni, która również grała swoją rolę, pytała, odpowiadała, wyciągała wnioski. Przez chwilę można było wcielić się w postać króla lub królowej lub porozmawiać z wróżką.

     Głównym celem przedstawienia było uświadomienie widzom, jak ważne jest spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną. Umiejętne i rozsądne wykorzystanie technologii informacyjnych nie szkodzi, ale, jak pokazuje historia pewnej Ali, zamykanie się w świecie gier komputerowych może zabrać nam bezpowrotnie najcenniejsze chwile z naszego dzieciństwa i młodości. Ważnym aspektem spektaklu było zachęcenie  uczniów do czytania książek. Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty intelektualne, uwrażliwia i jest przyjemnością.

  Miło spędziliśmy piątkowe popołudnie w bibliotece. Obejrzeliśmy przedstawienie, wypożyczyliśmy książki. A spotkania uczniów Szkoły Podstawowej im.Wł.Syrokomli w Michałowie z teatrem profilaktycznym w bibliotece na stałe wpisały się w tradycję współpracy obu instytucji.

  Iwona Anchim i Anna Chołołowicz

 • „Baśń o trzech braciach”.

      Dnia 8 marca 2018 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów ze Studia Artystycznego „Arena” z Białegostoku z przedstawieniem p.t. " Baśń o trzech braciach"
  Utwór ten mówił o bezgranicznej miłości, poświęceniu, odwadze i o dobrym sercu, które zostało wynagrodzone.

  Uczniowie klas 0-3 SP z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem obejrzeli owe przedstawienie.

                                                                                                         Katarzyna Grodzka

 • Wolontariat Europejski, czyli whatmight we do together?

  Wolontariat Europejski, czyli whatmight we do together? - Obrazek 1   Kierując się dobrym doświadczeniem z ubiegłych lat,rozpoczęliśmy  współpracę z Wolontariatem Europejskim. Dzięki uprzejmości Pani Ani Papai, reprezentującej stowarzyszenie Anawoj, Michałowo gości 2 wolontariuszy. Panowie pochodzą z Francji i z Turcji. Obaj są podróżnikami, jeden z nich ma bogate doświadczenie jako nauczyciel, drugi jest sportowcem i trenerem. Obaj z głowami pełnymi pomysłów, otwarci na świat, ciekawi  Polski. Proponują naukę języków obcych, poznanie kultur i obyczajów różnych  krajów.

  W piątek 9 marca 2018r. w klasach IVC I VI A odbyły się pierwsze lekcje z udziałem wolontariuszy. Uczniowie obejrzeli prezentacje zawierające informacje o Francji i Turcji, nauczyli się kilku zwrotów w j.francuskim, angielskim i tureckim. Sami wystąpili w roli nauczycieli, którzy nauczyli gości kilku słów w j.polskim.

  Czas upłynął szybko w miłej atmosferze. Uczniowie  otrzymali kolejną motywację do nauki języków.  Z ogromnym zainteresowaniem czekamy na kolejne zajęcia. Let’sdiscover the worldtogether!

                                                                             Iwona Anchim

 • Święto Kobiet

      Święto Kobiet - Obrazek 18 marca  to wyjątkowy dzień w naszej szkole. Już od samego rana panowała radosna atmosfera. Każda kobieta i dziewczyna mogła poczuć się wyjątkowo. Chłopcy - panowie ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić miłym. Odświętnie ubrani składali życzenia i wręczali kwiaty  nauczycielkom  i koleżankom. Obchody tego wyjątkowego dnia miały swoje zwieńczenie w uroczystości, podczas której artyści z koła teatralnego dokonały humorystycznej charakterystyki kobiet,  przedstawiły scenki z ich życia  i zaśpiewały  tematyczne piosenki w trzech językach. Niektóre sceny doprowadzały publiczność do śmiechu i właśnie to było najlepszą zapłatą dla aktorów, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie swoich ról. Niespodzianką był układ choreograficzny do białoruskiej piosenki  w wykonaniu młodszych uczniów pod kierunkiem pani Emilii Gryko. 
  Na koniec publiczność nagrodziła artystów gorącymi oklaskami, a Pan
  i Dyrektor Krystyna Wydrycka  złożyła wszystkim zgromadzonym na apelu dziewczynom, kobietom życzenia i podziękowała aktorom za wspaniały występ, a paniom:  Elżbiecie Hajduk, Anieli Monach, Elżbiecie Mackiewicz, Justynie Kuźma za przygotowanie i wykonane dekoracje.

       Do życzeń dołączył również Burmistrz Michałowa Włodzimierz Konończuk, który zaszczycił swoją obecnością.

  Tamara Durek,Dorota Golak

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
  ul.Sienkiewicza 21
  16-050 Michałowo
 • 85 71 89 515

Galeria zdjęć